Domov jako talíř blog 08. 11. 2019 PDF Tisk

Listopad – pusťte vše, co už vám nepatří

Listopad je měsíc, kdy padají listy, aby na jaře zase znovu vyrostly. Udělejte si malou revizi v sobě. Pusťte vše, co už vám nepatří, jako to dělá příroda. Na jaře zase budete mít sílu a chuť pustit se do něčeho nového, tak jak to dělají stromy. Je to každoroční cyklus, který se opakuje pořád dokola.

Listopad – pusťte vše, co už vám nepatří

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Je to jako jeden duch, jedna myšlenka, jedna důležitá věc. Vše je myšleno obrazně a má hodnotu hlavně v zamýšlení se nad životem, jaké má hodnoty a zda je pro vás přínosné honit se pořád za něčím a nic nestíhat.

Jak sami víte z vlastních zkušeností, nedá se všem zavděčit, nedá se zvládat všechno a jet do posledního dechu, do posledních sil. Je třeba myslet i na odpočinek a vypnout od povinností, myslet na sebe.

Mně nejvíce pomáhá zapnout vesmírný vysavač. Když cítím, že už je toho na mě moc, tak se na chvíli zastavím a začnu luxovat. Posílám návod i vám.

  1. Najděte si místo, kde budete chvíli sami.
  2. Můžete být v tichu nebo pustit příjemnou hudbu.
  3. Zavřete oči.
  4. Uvolněte se a narovnejte.
  5. Několikrát se zhluboka nadechněte.
  6. Až budete připraveni, tak si představte, že prostor, kde se nacházíte, se začne zaplňovat jasným bílým světlem. Toto světlo proniká do všeho. Do stěn i předmětů. Do podlahy. Do všech papírů. Do oblečení. Dekorací.
  7. Pak si představte velký obří vysavač, který je tvořený světlem a jezdí a odsává vše negativní. Vše, co vás stresuje. Vše, co vám způsobuje v životě stagnaci. Vše, co vyčerpává. Vše, co je nedokončené. Všechny předměty rozbité a nefunkční. Tmavé kouty mění na světlá krásná zákoutí. Představte si, že je to stejné, jako když v televizi ladíte signál. Až budete vidět světlo a příjemné krásné zářivé prostředí ve všech koutech a místnostech, tak pomalu otevřete oči. Jste připraveni vy i váš prostor na nové začátky. Váš prostor vás podpoří.
  8. Občas je ale také dobré proběhnout se i se skutečným hadrem a smetákem po domě/kanceláři/ateliéru/studiu. I když prach neroste geometrickou řadou, říká se, že maximálně vyroste 5 cm, tak jeho dlouhodobá přítomnost v prostoru vyčerpává. A nepomůže ani vesmírný vysavač. Přidání pár kapek esenciálního oleje do vody, s kterou vytřete místnost, dělá zázraky. Dobrou volbou je citron, pomeranč, rozmarýna, máta, cedr, eukalyptus nebo třeba levandule. Pokud chcete, aby vám domov voněl, provoňte prostor.

Je důležité dělat si čas na odpočinek. Dýchat volně. Zastavit se a mít prostor pro sebe. Až budete cítit, že jste opět zahlcení věcmi a informacemi, zapněte znovu vesmírný vysavač. Testováno na lidech, funguje to!

Jednoduchost uvolňuje a dává pryč pomyslné okovy. Nenechejte se uvěznit.

Pamatujte, hlava nebolí, pokud není zahlcena zbytečnostmi, stejně tak se vám bude bydlet čistě a volně, pokud nebude váš byt plný věcí, které do něj nepatří.

A v tom je krása jednoduchosti.

Olga

www.olgabu.cz

Objednat předplatné