Meditace 11. 11. 2014 PDF Tisk

Meditací pro podporu energie

Jóga je příjemný průvodcem každodenním životem. Umožňuje nám uvolnit se a být spokojeni v podmínkách, které jsou. Jóga a další jógové styly, jako například power jóga a hatha jóga velice dobře působí ...

Meditací pro podporu energie

Jóga je příjemný průvodcem každodenním životem. Umožňuje nám uvolnit se a být spokojeni v podmínkách, které jsou. Jóga a další jógové styly, jako například power jóga a hatha jóga velice dobře působí na rozproudění energie, a to nám, především listopadu může pomoci cítit se dobře. Podzim a zima - jedná se o temné roční období, kdy chybí sluneční svit. Celý organismus postrádá energii slunce. Dny se zkracují a noci prodlužují. S tímto obdobím dochází ke shromažďování zásob v lidském těle a to může znamenat pohyb ručičky na váze směrem doprava. Organismus se připravuje na „medvědí“ spánek počas zimy a tak si nahromadil zásoby, aby přežil. Tím, že se strava stává hutnější, těžší i hůře stravitelnou, dochází k hromadění. S tím mohou souviset i problémy s trávením a zažíváním. Jóga a pohyb může pomoci v dobrém zvládnutí tohoto období, protože podporuje metabolismus, zmírňuje podzimní a zimní „negativní“ emoce a navíc dokáže rozproudit energii a radost ze života. 

Člověk se v tomto období obrací spíše do sebe. Převládají duševní aktivity. Rádi čteme, přemýšlíme o sobě, ale také se rozebíráme a s blížícím se koncem roku hodnotíme a přijímáme předsevzetí, která je velmi těžké plnit. Energie změny je v tomto období uzavřená a znova se obnoví až na jaře. Na radikální změny proto není vhodná doba. Lepší je začít na jaře, kdy nám příroda a vesmír říká: „Ano, teď je ten pravý čas začít!“.  Rada: pravidelně cvičte jógu, relaxujte a meditujte. Tyto aktivity doplňujte aerobní aktivitou, abyste vyrovnali zvýšený příjem potravy. Jezte jídla, která prošli tepelnou úpravou a pijte zázvorový čaj, jezte ovoce a zkuste pročistit organismus. 

 

  • -jd- 

Objednat předplatné