BLESKOVĚ
Domov jako talíř blog 12. 11. 2021 PDF Tisk

Jak proměnit tmu ve světlo?

Světlo znamená život. Zejména za zimních dnů na sobě cítíme účinek nedostatku světla. Podobně je tomu v místnostech. Temné prostory nám ukládají energii.

Jak proměnit tmu ve světlo?

Světlo léčí, probouzí a aktivuje zlenivělou atmosféru v místnosti. Dodává teplo, zejména v chladné nebo tmavé místnosti. Elektrické osvětlení nahrazuje sluneční svit. Stisknutím vypínače si prodloužíme den. Zapálená svíčka má silnou očistnou energii.

Pojďme se spolu podívat, jaké kouzlo a sílu má svíčka v našich domovech.

Všimli jste si, jak se hned atmosféra promění, i když si zapálíte jen jednu svíčku?
Provoněný prostor je útulnější. Svíčky změkčují domov, zejména ty vyrobené ze sójového vosku. Mihotající se měkké světlo svíček uklidňuje a navozuje intimní atmosféru. Zároveň nám svíčky dopřávají určitý pocit výjimečnosti a luxusu. 

Světlo svíček můžete také použít k prosvětlení tmavých rohů v místnosti a rozproudit tak energii, která v nich stagnuje. Nebojte se ani aromalamp. Vůně mají samozřejmě velký vliv na to, jak se doma cítíte. Éterické oleje vybírejte intuitivně podle nálady a podle toho, co vám zrovna voní. Dejte si však pozor, aby byla zvolená vůně příjemná celé rodině.

TIP OLGABU:
Zapalte si svíčku na bezpečném místě. Zavřete oči a pozorujte svůj dech. Až bude vaše mysl soustředěná, otevřete oči a bez mrkání pozorujte plamen svíčky.

Fixace zraku na nehybný předmět je nejúčinnějším prostředkem k ovládnutí mysli.

Soustřeďte se na zářící bod uprostřed plamene. Pokud oči začnou slzet, zavřete je a pozorujte, co se objevuje za víčky. Většinou se objeví opět plamen svíčky, nebo také nic. To vůbec nevadí. Objeví-li se cokoliv, pozorujte to a buďte svědkem toho, co se odehrává.

I kdyby hlavou pobíhaly uvolněné myšlenky, příběhy, emoce, nezúčastňujte se jich, jen je pozorujte. Neztotožňujte se s nimi.

Objednat předplatné