Domov jako talíř blog 12. 11. 2021 PDF Tisk

Jak proměnit tmu ve světlo?

Světlo znamená život. Zejména za zimních dnů na sobě cítíme účinek nedostatku světla. Podobně je tomu v místnostech. Temné prostory nám ukládají energii.

Jak proměnit tmu ve světlo?

Světlo léčí, probouzí a aktivuje zlenivělou atmosféru v místnosti. Dodává teplo, zejména v chladné nebo tmavé místnosti. Elektrické osvětlení nahrazuje sluneční svit. Stisknutím vypínače si prodloužíme den. Zapálená svíčka má silnou očistnou energii.

Pojďme se spolu podívat, jaké kouzlo a sílu má svíčka v našich domovech.

Všimli jste si, jak se hned atmosféra promění, i když si zapálíte jen jednu svíčku?
Provoněný prostor je útulnější. Svíčky změkčují domov, zejména ty vyrobené ze sójového vosku. Mihotající se měkké světlo svíček uklidňuje a navozuje intimní atmosféru. Zároveň nám svíčky dopřávají určitý pocit výjimečnosti a luxusu. 

Světlo svíček můžete také použít k prosvětlení tmavých rohů v místnosti a rozproudit tak energii, která v nich stagnuje. Nebojte se ani aromalamp. Vůně mají samozřejmě velký vliv na to, jak se doma cítíte. Éterické oleje vybírejte intuitivně podle nálady a podle toho, co vám zrovna voní. Dejte si však pozor, aby byla zvolená vůně příjemná celé rodině.

TIP OLGABU:
Zapalte si svíčku na bezpečném místě. Zavřete oči a pozorujte svůj dech. Až bude vaše mysl soustředěná, otevřete oči a bez mrkání pozorujte plamen svíčky.

Fixace zraku na nehybný předmět je nejúčinnějším prostředkem k ovládnutí mysli.

Soustřeďte se na zářící bod uprostřed plamene. Pokud oči začnou slzet, zavřete je a pozorujte, co se objevuje za víčky. Většinou se objeví opět plamen svíčky, nebo také nic. To vůbec nevadí. Objeví-li se cokoliv, pozorujte to a buďte svědkem toho, co se odehrává.

I kdyby hlavou pobíhaly uvolněné myšlenky, příběhy, emoce, nezúčastňujte se jich, jen je pozorujte. Neztotožňujte se s nimi.

Objednat předplatné