BLESKOVĚ
Domov jako talíř blog 12. 02. 2021 PDF Tisk

Jak a proč si nastěhovat domů rostliny?

Rostliny jsou živoucí objekty, které vnáší do domovů život a růst. V místnostech se zelení lépe proudí energie. Ujistěte se, aby byly zdravé a správně zalévané. Živé rostliny disponují větší vitální silou než rostliny suché, které svůj život již ukončily.

Jak a proč si nastěhovat domů rostliny?

Pokud jde o kvetoucí krásky v květináči, můžete využít i barvy jejich květů pro prvky, které chcete v místnosti posílit:

Dřevo – zelené květy

Voda – modré květy

Země – oranžové a žluté květy

Kov – bílé květy

Oheň – červené květy

JAKÁ JE TA PRAVÁ?
V rozích místnosti energie stagnuje, pokud zde často sedáváte, ztrácíte sílu. Tato místa můžete oživit světlem nebo vysokou rostlinou. Rostliny rostoucí do výšky aktivují a urychlují energii v prostoru.

Rostliny se špičatými listy zkuste vyměnit za rostliny s listy oblými, které místnost zjemní a dodají více klidu. Ostré listy mohou působit agresivně, zvláště pokud stojí nedaleko místa ke spaní nebo k sezení.

Rostliny pnoucí se dolů jsou ideální pro změkčení ostrých úhlů nábytku, které na vás v místnosti mohou mířit ostrými rohy.

Kaktusy a jiné ostnaté rostliny neumisťujte do blízkosti lidí. Rozhodně nedoporučuji dávat na jihozápad, jelikož je to zóna mezilidských vztahů.

LEDOVÁ SPRCHA PROBUDÍ I VÁZU
Když se o květiny ve váze dobře staráte, déle vám pak vydrží. Nejčastějším problémem, proč řezané květiny brzy uvadají, je kazící se voda. Led a chlad zmírňují množení bakterií. Až budete měnit vodu ve váze, můžete i přihodit pár kostek ledu. Nezapomeňte, že skutečně čistá váza prodlužuje všem květinám život. Jestliže nechcete poslat květiny k ledu, tak jim oslaďte život. Elixír ze dvou polévkových lžic jablečného octa s dvěma lžícemi cukru zvýší životnost rostlin o několik dní.

ZAPOMEŇTE NA PRACHOLAPKY
Neschovávejte si sušené a uschlé rostliny. Jsou energetickou zátěží, lapači prachu a vystavenou vzpomínkou, která už je minulostí. Tak jako pro váš organismus je výživnější čerstvé jídlo, i pro domov je zdravá živá květina mnohem lepší „stravou“.

ROSTLINY V MÍSTNOSTECH:

VCHOD: Použijte jednu výraznou solitérní rostlinu. Zde není vhodné vytvořit „džungli“, kterou se budete prodírat.

KUCHYNĚ: Vystavte si bylinky nebo kvetoucí rostliny s květy červenými, růžovými, žlutými nebo oranžovými.

JÍDELNA: Vašemu jídelnímu stolu bude slušet čerstvá řezaná kytice.

OBÝVACÍ POKOJ: Zdravé zelené rostliny s okrouhlými měkkými listy budou nejlepší volbou pro tuto místnost. Vysoké rostliny se hodí do rohů pokoje, kde aktivují energii. Plazící a popínavé umístěte tam, kde je vhodné schovat ostré hrany, rohy a trámy.

LOŽNICE: Zaměřte se maximálně na dvě rostliny. Nedoporučuje se orchidej či tchýnin jazyk.

DĚTSKÝ POKOJ: Vhodné místo pro kvetoucí rostlinky, o které se budou děti starat. Květiny aktivují energii, proto by květináče neměly stát v blízkosti postele, protože ruší spánek (toto platí i pro ložnici).

Krásné dny a ať vám únor kvete do krásy!

Olga

Objednat předplatné