BLESKOVĚ
Domov jako talíř blog 08. 05. 2020 PDF Tisk

Feng-šuej recepty pro zeleň u vás doma

Kvetu. Kveteš. Kveteme. Květen. Tento měsíc rozkveťte. Vy i váš domov. Rostliny vnáší do domovů život a v místnostech se zelení lépe proudí energie. Následující recepty se vyplatí vařit doma co nejčastěji. Vděčné vám za ně budou nejen vaše zelené krásky v květináči!

Feng-šuej recepty pro zeleň u vás doma

LEDOVÁ SPRCHA PROBUDÍ I ROSTLINY
Když se o květiny ve váze dobře staráte, déle vám pak vydrží. Nejčastějším problémem, proč řezané květiny brzy uvadají, je kazící se voda. Led a chlad zmírňují množení bakterií. Až budete měnit vodu ve váze, můžete i přihodit pár kostek ledu. Nezapomeňte, že skutečně čistá váza prodlužuje všem květinám život. Jestliže nechcete poslat květiny k ledu, tak jim oslaďte život. Elixír ze dvou polévkových lžic jablečného octa s dvěma lžícemi cukru zvýší životnost rostlin o několik dní.

OPEČUJTE KOŘENY V KVĚTINÁČÍCH
Žádná rostlina by nevyrostla bez kořenů. Kořeny dávají rostlině výživu. Kořeny jsou jednou z nejdůležitějších částí rostliny pro svou schopnost čerpat živiny a vodu. Pro některé pěstitele jsou tak důležité, že vždy před zaléváním zkontrolují kořenový systém.

Najděte si chvíli a podívejte se na rostliny, které máte doma. Zaměřte se na hlínu a kořeny. Opečujte rostlinu a vytvořte jí takové podmínky, aby se jí dařilo růst u vás doma.

ZAPOMEŇTE NA PRACHOLAPKY
Neschovávejte si sušené a uschlé rostliny. Jsou energetickou zátěží, lapači prachu a vystavenou vzpomínkou, která už je minulostí. Tak jako pro váš organismus je výživnější čerstvé jídlo, tak pro domov je zdravá živá květina mnohem lepší „stravou“.

ZALÉVEJTE SVÉ DĚTI POCHVALOU
Soustřeďte se tyto dny více na pochvalu. Děti zázračně prospívají a rostou, když je chválíte. Zalévejte své děti pochvalou. Pochvala je jako objetí. Nezáleží na tom, jaké horší stránky podle vás mají – pokud soustředíte pozornost na přednosti a schopnosti dítěte, bude dělat úžasné pokroky. Dobro bude narůstat a nakonec zastíní veškeré slabiny. Platí to vlastně pro všechny bez ohledu na věk či velikost. Vyzkoušejte to i v případě, pokud se setkáte s nějakým dospělým – a nemusíte ho ani znát – když si budete všímat toho, co je na něm skvělého, situaci to vždy prospěje. Nejúžasnější věci se dějí, když se zaměříme na dobro v druhých lidech.

ROSTLINY V MÍSTNOSTECH

VCHOD: Použijte jednu výraznou solitérní květinu. Zde není vhodné vytvořit „džungli“, kterou se budete prodírat.

KUCHYNĚ: Vystavte si bylinky nebo kvetoucí rostliny s květy červenými, růžovými, žlutými nebo oranžovými.

JÍDELNA: Vašemu jídelnímu stolu bude slušet čerstvá řezaná kytice.

OBÝVACÍ POKOJ: Zdravé zelené rostliny s okrouhlými měkkými listy budou nejlepší volbou pro tuto místnost. Vysoké rostliny se hodí do rohů pokoje, kde aktivují energii. Plazící a popínavé umístěte tam, kde je vhodné schovat ostré hrany, rohy a trámy.

LOŽNICE: Zaměřte se maximálně na dvě rostliny. Nedoporučuje se orchidej či tchýnin jazyk.

DĚTSKÝ POKOJ: Vhodné místo pro kvetoucí rostlinky, o které se budou děti starat. Květiny aktivují energii, proto by květináče neměly stát v blízkosti postele, protože ruší spánek (stejné pravidlo i pro ložnici).

 

Ať vám domov krásně kvete a roste do krásy!
Olga
www.olgabu.cz
foto: pxhere.com

Objednat předplatné