Power jóga 24. 10. 2016 PDF Tisk

Cesta bez extrémů ...powerjóga!

Každé ráno i večer provádíme hygienu, abychom se očistili. Mytí rukou, čištění zubů nebo čisté oblečení většinou patří k pravidelným rituálům. Proč nezařadit do péče o sebe sama i cvičení powerjógy, zdravé a lehké jídlo a pravidelnou relaxaci? 

Cesta bez extrémů ...powerjóga!

Trénink síly a pružnosti v rámci cvičení powerjógy je komplexní trénink těla. Jenom síla, nebo pouze ohebnost tělu neprospívá. Vyrovnání těchto dvou charakteristických schopnosti lidského těla je cílený trénink v sekvencích powerjógy. Zdravé a efektivní cvičeni se zapojením pánevního dna, hlubokých svalů břicha, stejně jako vzpřimovačů páteře s důrazem na zapojení bránice pro stabilizaci jsou postupy, které se začátečník učí na prvních lekcích. Postupně se základní zdravý pohyb rozvíjí (propracovává ásany) o techniky powerjógy, jako jsou plný jógový dech, dech udždžají, bandhy a koncentrační techniky. Powerjóga se postupně rozvíjí do power vinyasa jógy, která je dynamickou meditací. Přes řízené dýchání dokáže člověk působit na vegetativní funkce lidského organismu, které jinak nejsou ovlivnitelné. Díky dechu se jim člověk dostane blíže a může tak rozvíjet možnosti svého těla. 

 "Co v sobě pěstujeme, to sílí; to je věčný přírodní zákon". J.W. Goethe


Powerjógou působíme na své tělo i emoční nastavení. Aniž by to bylo primárně řečeno, stimulujeme imunitní a hormonální systém. To vše má vliv na zdraví a životní pohodu. Můžeme žít život reálně zasazený do dnešních podmínek a díky powerjóze nacházet kotvu klidu a kondice. Tělo, které se umí zdravě hýbat díky jógových pozicím a "hlava", která díky dýchání a pěstování nadhledu nad běžnými situacemi života umí "vypnout", se společně prodírají ke vzájemné životní symfonii. Ani jeden tón nemá převahu a tak celkové vnímání sebe sama prohlubuje rovnováhu a pocit štěstí v podmínkách, které máme! 


Péče o fyzické, ale především psychické zdraví se díky pravidelnému cvičení powerjógy stává příjemnou relaxaci, která dobíjí baterky kdykoliv se postavíte na podložku, začnete cvičit a řídit svůj dech! Jsme-li dobře naladění, zvyšujeme svou vnitřní sílu a dobrou náladu.

 

 

Objednat předplatné