Hatha jóga 12. 02. 2015 PDF Tisk

Hathajóga, aneb Zažijte sebe sama

Alena Vejříková je instruktorka hathajógy a současně i nová tvář vaší on-line jógové televize joga virtual. Na podněty vašich přání připravila 3 díly hathajógy, se kterými si již brzy budete moci zacvičit. 

Hathajóga, aneb Zažijte sebe sama

Aleně jsme položili otázku: "Co pro Tebe znamená hathajóga?"

Zažít sebe sama na mnoha úrovních bytí, na úrovni fyzické, mentální, emocionální, energetické, duševní i spirituální. Pomáhá pochopit anatomii a funkčnost lidského těla, naučit se zacházet s jednotlivými svaly, klouby, úpony, orgány, jemnými mechanismy organismu, učí pracovat s dechem, jemnými energiemi těla, a s každou buňkou organismu… pomáhá najít jejich posvátnou geometrii a souhru.

Možná zprvu v ásanách vedeme vnitřní mentální rozhovor, ego chce pozici „dát“ a tělo říká „buď trpělivý, postupuj pomalu“, ego žádá „pózu“, ale tělo potřebuje vyjádřit samotnou duši… Na povrch začínají vyplouvat různé emoce, a my máme jedinečnou příležitost zažít se tak, jak se ještě neznáme. Nalézáme své silné, ale i slabé stránky, nalézáme své Slunce i Měsíc, svého ánima a ánimu, svého vnitřního muže a svou vnitřní ženu, objevujeme svoji opravdovost, svoji autenticitu, nacházíme svou pravou podstatu bytí. Dech nás postupně vede do hloubky vnitřního světa, k našemu středu, cítíme silnější a silnější spojení sami se sebou, ale i propojení s vnějším světem, stáváme se celistvějšími a začínáme pociťovat ten božský základ v nás…

Očistné techniky, práce s mudrami, čakrami, s jemnými energiemi těla, se zvukem manter, s vnitřními obrazy v meditacích… To vše a další prověří, jak moc jsme, či nejsme k sobě upřímní. S pravidelnou praxí hathajógy začíná očistný proces na všech těchto úrovních našeho bytí, začíná naše transformace, vnitřní proměna, návrat ke středu, návrat „domů“… Stáváme se celistvějšími, lidštějšími, milujícími a opravdovějšími.

  • -jd-
  • O Aleně se můžete dozvědět více: www.spirityoga.cz 

 

Promo klip 

Lekce hathajógy na jogavirtual.cz začínají 17.2.2015.  

Objednat předplatné