BLESKOVĚ
Domov jako talíř blog 15. 01. 2021 PDF Tisk

5 účinných způsobů, jak probudit domácí útulno zcela zdarma

Vyzkoušejte některý z těchto tipů, dříve než zešedivíte. Uvidíte, kolik ušetříte času během týdne.

5 účinných způsobů, jak probudit domácí útulno zcela zdarma
  1. Uklízejte okamžitě

Umyjte nádobí, jakmile uvaříte. Pověste si šaty hned poté, co si oblečete župan. Dejte si složky do pořadače, jakmile naleznete, co jste potřebovali. Pokud po sobě ihned uklidíte, dokážete všechno mnohem lépe zvládnout.

Pro většinu lidí je snazší udělat maličkosti, hned jak se objeví, než čelit dlouhodobému rozsáhlému úkolu.

  1. Zaměřte se na aktivní oblasti

Odstraňte kuchyňské přístroje, které nepoužíváte každý den. Vyvarujte se hlavně toho, aby byl zaplněn každý centimetr vašeho pracovního stolu. Někteří lidé si sice libují v nadbytku a záplavě, ale i pro ně bude užitečné, když budou mít kousek prázdného místa pro aktivní práci.

  1. Zaveďte si „hodinu restů“

Zkuste se s nepříjemnými věcmi vypořádat tak, že si do kalendáře zavedete „hodinu restů“. Udělejte si seznam všech úkolů, které byste rádi zvládli, a jednou týdně na těchto úkolech pouhou hodinu usilovně pracujte. Po troškách toho zvládnete spoustu.

  1. Stelte si postel

Stlaní postele je rychlé a snadno zvládnutelné. Pokoj s ustlanou postelí je mnohem hezčí. Ložnice navíc hraje ve vašem životě zvláštní úlohu, je zrcadlem vaší sebehodnoty.

  1. Všechno vypadá lépe, když je to uspořádané na tácu

Nádobky na koření. Smaltované krabičky. Náčiní na výrobu kávy. Lahvičky a parfémy.

Tác (nebo košík, číše či talíř) udělá z jednotlivých předmětů příjemné zátiší. I když jsou věci na svém místě, mohou vypadat neuspořádané, dokud je nespojíme něčím, co je navzájem propojí.

 

Krásné lednové dny plné útulna

Olga

Objednat předplatné