Jógový pobyt v Řecku s dětmi

01. 06. 2023 - 08. 06. 2023
ostrov Kos


Pořádá: Body Positive Yoga studio a Ella Travel
Kontaktní osoba: Mgr. Marie Zimáková a Eliška Balážová
Telefon: 739 490 618
E-mail: info@ellatravel.cz
Místo konání: ostrov Kos

Další informace: https://www.ellatravel.cz/stranky/33:pobyty-s-jogou.html

Srdečně Vás přivítáme na řeckém ostrově Kos v Egejském moři! Okouzlí vás krásné pláže při otevřeném moři i v malebných zátokách. Během procházek olivovými háji a vinicemi ucítíte svěžest této nádherné hornaté krajiny. Objevte s námi panenskou přírodu zeleného ostrova, který dýchá typicky řeckou kulturou a kde lidé dodnes praktikují tradiční řemesla jako tkalcovství a hrnčířství. Kos je proslulý i díky tymiánovému medu, který koupíte skoro všude.

Kos je třetí největší ostrov souostroví Dodekanésos, známý především jako rodiště Hippokrata – otce moderní medicíny. Leží v jihovýchodní části Egejského moře, cca 3,5 km od tureckého pobřeží, a je nepoznamenaný masovou turistikou. Okouzlí vás taktéž krajina pohoří Dikaios se zapomenutými vesničkami i pestrá historie ostrova.

Samozřejmostí je velmi kvalitní olivový olej i směsi bylinek a koření. Místní kuchaři vám připraví nejen tradiční řecká jídla, ale i lahůdky mezinárodní kuchyně. Můžete se těšit na rybí speciality, ale také na tradiční řecká jídla – musaka, tzatziki, souvlaki atd. Místním nápojem je kanelada, nealkoholický skořicový nápoj.

Pojďte si s námi užít tento krásný řecký ostrov, skvělé jídlo z místních surovin, ranní dětskou jógu, jógové hry, jógu s příběhem atd. a některé večery poklidnou jógu, meditace, relaxace. Obecně k dětské józe – délka i obsah lekce bude přizpůsoben věkovému složení skupinky dětí tak, aby to bylo psychicky i fyzicky adekvátní pro menší i větší. Věkově smíšené dětské skupinky jsou přínosné pro menší i větší dětičky – starší děti se snaží napomáhat mladším dětem, vede je to k trpělivosti a ochotě být nápomocen a ba naopak mladší děti se dívají na starší děti a snaží se je napodobovat a dělat pokroky. Za jednotlivé provedení cviků a zdravotní stav dítěte odpovídá rodič, který je vždy přítomný na dané lekci. Lekce dětské jógy jsou vhodné pro děti od 1 rok do 12 let (starší děti rádi přivítáme na lekcích pro dospělé). Ranní lekce bude před / po snídani, dle domluvy se skupinkou na místě. Večerní lekce budou od 17:30 hod (večeře jsou od 18:30 hod). Díky menší skupince jsou tyto jógové pobyty vhodné i pro úplné začátečníky. Koncept studia Body Positive Yoga je utvářet přátelské místo s důrazem na individuální přístup, kde je možné podniknout jak něco pro své tělo, tak i pro svoji mysl a duši, to vše s citlivým ohledem na váš věk, velikost, zranění, fyzické schopnosti, zdravotní omezení, zkušenosti s jógou. To jsou jógové pobyty v prostředí řeckého ostrova Kos se studiem Body Positive Yoga. Těšit se můžete na ubytování v čtyřhvěždičkovém hotelu Kipriotis Village**** s třemi bazény včetně dětského (menší aquapark Pirátská loď a další 3 skluzavky zdarma) a oblázkovou pláží doslova jen pár kroků od areálu hotelu. Jógového pobytu se bude účastnit jógová instruktorka a zakladatelka studia Body Positive Yoga Maruška.