Pozvánka na cvičení 03. 11. 2016 PDF Tisk

Yogive – jóguj a dávej podruhé

Užíváte si jógu, hudbu, dobré jídlo a rádi pomáháte? Pak se určitě vydejte na druhý díl akce Yogive, tentokrát v krásném novém prostoru Jógovna v sobotu 17. prosince.

Yogive – jóguj a dávej podruhé

Vezmu to od začátku. O minulých Vánocích jsem přemýšlel, jaký druh akcí by ještě mohl jógovou komunitu v Praze obohatit. Prostě se mi chtělo něco pořádat, nejlépe opakovaně, a myslel jsem na něco originálního. Takže třeba tematické víkendové workshopy…? Akce s cvičením zadarmo…? Ne, v Praze už je spousta hezkých akcí takového typu. Náhodou jsem pak narazil někde na webu na iniciativu Off the mat into the world, která pomáhá přes jógu získat finanční prostředky pro potřebné. Moc hezké, ale já toužil po něčem českém, lokálním. Pustil jsem se tedy do diskusí s různými přáteli a za pár týdnů byl nápad na papíře (ehm ve Wordu…) – jógové odpoledne s více různými lekcemi, kde návštěvníci sice zaplatí vstupné, ale lektoři ani provozovatel prostoru si z něj nevezmou nic. Vše věnují neziskové organizaci.


Geniální místo pro akci takového typu mi poskytla činorodá Kristýna Holubová ve vinohradském cowork prostoru SVĚT-HUB a její byl také super nápad, jakou neziskovku do Yogive zapojit. Volba padla na Kuchařky bez domova z organizace Jako doma. Jejich nepřekonatelný veganský catering krásně doplnil náš koncept a právě k nim pak putoval celý výtěžek z akce ve výši 7000 Kč. Na první pokus jsme byli všichni z vybrané částky nadšení! O lekce jsme se podělili s veselou Péťou Záveskou Duspivovou, energickou Martinou Čechovou a cirkusácky nadanou Glynis Hull-Rochelle. A protože jóga je rytmus i melodie, postaral se o hudební doprovod DJ Awacs. Na fotkách vše zvěčnil Pavel Šinagl a podložky nám zapůjčila Katarína Mikulandová ze svého Jóga ateliéru. Všem patří obrovský dík – a co dál? Dál je to tak trošku překvapení, protože celý program druhého Yogive je stále ve fázi nápadů a plánů. Dvě věci jsou ale jisté – datum a místo. Pokračování tentokrát proběhne v krásné nové Jógovně (Jindřišská 5, Praha 1) v adventní sobotu 17. prosince 2016. Všechny detaily budou postupně přibývat na stránce facebook.com/yogivecz, proto ji nezapomeňte sledovat a neváhejte napsat zprávu s nápadem na program nebo máte-li chuť pomáhat s organizací. Kdoví, třeba budete chtít Yogive uspořádat také ve svém městě ☺ Těším se!

 

Objednat předplatné