BLESKOVĚ
Žijte jógu blog 24. 03. 2023 PDF Tisk

Využijte svoji vnitřní sílu

Před 22 lety jsem udělal nejpodstatnější krok svého života, který z jistoty dobrého zaměstnání namířil do nejistoty. To, co jsem dělal, už nemělo smysl, a abych se psychicky netrápil, odešel jsem. Strach jsem nechal stát mimo své rozhodnutí. Věděl jsem, že vše nějak bude. 

Využijte svoji vnitřní sílu

Přišla mi do cesty powerjóga. Zamiloval jsem se a jdeme spolu dál. Díky svému muži, ve kterém mám inspiraci i oporu, stejně jako celému týmu a fanouškům můžu dělat to, čemu věřím. Sny je třeba realizovat! Nebát se a jít do všeho, i když něco třeba nevyjde. To není prohra, to je vítězství svobody a realizace našich možností – vždy s respektem a láskou, vírou v to, že to je možné a že zkoušíme jít nejlépe, jak jen můžeme. Powerjóga posílila a zpružnila mé tělo, mysl dostala stejných kvalit a společně se protíná tento základ ve volnosti, kterou si rád dopřávám a současně ji rád dopřávám i svému okolí. Miluji klid a ticho, což trénovaná mysl umožňuje. Ona je pružná ve směřování pozornosti, reagování na realitu a také udržování jejícho směru na podstatných informacích. Ty nepotřebné opouští. Je to neustálý trénink a jednou to jde dobře, podruhé hůře. Ale o tom to není. Jde o sledování cesty více, než cíle. 

Věřte sami sobě

Když si člověk věří a spolehne se na svou vnitřní sílu a odvahu, zvládne překážky, které přirozeně přicházejí do cesty. Tyto překážky se neobcházejí. Přímo s nimi komunikujte, dívejte se na ně, meditujte o nich a hledejte způsob, jak je zvládnout.

Buďte vděční

Na každé cestě se setkáváte s mnoha lidmi, nabídkami, odmítnutími a nikdy nevíte, co přinese budoucnost. Vděčnost je přítomný stav. Je projevem respektu ke všemu, co je. Uvědomte si maličkosti, za které jste vděční a každý večer si je sepište, abyste mohli v dalších dnech, když by se "podlamovala" kolena, nasát potřebnout energii.

Dejte vale jistotě

Učit se meditaci a chtít ji praktikovat v klidu a tichu je, jako byste hledali jehlu v kupce sena. Naopak. Najdete-li klid a meditaci v chaosu a nejistotě, můžete získat sílu a vhled do situací, které vždy mění svou kvalitu stejně, jako je změna základním rysem Vesmíru. A cvičte! Powerjóga učí adaptovat se na změnu, a to je pro běžný život nejdůležitější.

Učte se

Jóga je široké pole pro vyjadřování se a vyslovování názorů a pouček. Často se ve dvou knížkách, třech, čtyřech dozvíte rozdílné informace, a tak je dobré věnovat pozornost učení se, aby se vaše znalosti rozvíjely. Ty potom vložené do praxe pomohou vytvořit váš styl i cestu.

Makejte

Je jednoduché složit ruce do klína, dívat se do oken a duší ostatních a říkat si: „Ti se mají.“ Ale zabrat a realizovat svou cestu je daleko náročnější, a i přesto příjemnější. Se snahou a respektem člověk dojde k cíli.

Zkuste to!

Chodit se strachem okolo horké kaše nemá smysl. Dotkněte se všeho, co se k vám přiblíží. Nebojte se toho, že neuspějete nebo že zklamete. V podstatě člověka je obsažena samotná nejvyšší dokonalost, a tak nikdy neděláte věci špatně. Vždy je děláte nejlépe, jak můžete. Možná ve vašich očích nevyjdou nebo máte pocit, že jste selhali. Ale tak to není! Jen jste se přesvědčili, že máte dělat něco jinak. Ale vždy jděte do všeho, co přichází, protože na tom zjistíte, jak máte jít dál.

Vystupte z komfortní zóny

Někdy stojí za to vystoupit ze své zajeté cesty, pohodlné procházky životem a zkusit něco jinak. V jinakosti poznáte a můžete rozšířit své obzory a do své cesty přizvat nový závan větru, jako jaro, které přináší s sebou vždy energii a vitalitu – chuť k životu. Prostě zkuste dělat nestandardní věci, které vás obohatí a díky nimž prohloubíte svou vitalitu.

Važte si sebe sama

Nikdo nemá právo říkat, že jste špatní. Nikdo nemá právo vozit se po vašich zádech, a tak kdykoliv někdo podobný přijde do vaší cesty, zamyslete se, co vám situace ukazuje. Je na ní něco reálného? Zvažte ji jako zrcadlení. Toto řešte, ale nenechte druhého, aby se po vás vozil. Stačí ho jen vymazat z přátel, odstranit ze svého teritoria bez urážek a pomluv, které třeba on vůči vám dělá. Jděte svou cestou hrdí, čistí a vznešení. Ať každý jde svou cestou.

Využijte svůj vnitřní zdroj

Jdete-li bez ubližování, lhaní, s čistou myslí a naplno svým životem, jste napojeni na svůj vnitřní zdroj, jehož základem je dokonalost. Dokonalost rozvíjíte každým slovem, činem a chutí jít vpřed. Věříte-li sami sobě, nemusíte se bát, že by cesta ztroskotala. Vždy je o vás dobře postaráno!

 

Žijte jógu, to je svoboda v přístupu k sobě sama. Nemusíte pouze cvičit jógu. Můžete svou prací s pozorností a myslí tvořit a realizovat své sny. Uvědomte si sílu, buďte odvážní a dělejte to, pro co se rozhodnete. Možná zjistíte, že to není ono, nebo naopak, ale o tom to je.

 

TIP: Interaktivní kniha pro práci s myslí: Deník pro meditační čtení a psaní

 BA6615AB-D4C8-4AC3-BF8D-EEF176CA1B8A.jpeg 

TIP: Škola jógy LIVE tělo&mysl od 2.4. na ZOOMu.

 E55E1E40-758D-4F2B-904E-C4EE4F096042.jpeg 

Objednat předplatné