Symboly a rituály 15. 10. 2016 PDF Tisk

Využijte síly zítřejšího úplňku

Měsíc za úplňku má mnohonásobnou sílu. Využijte ji, zbavte se zlozvyků, posilte ducha i tělo a vytvořte si v tento den speciální rituál.

Využijte síly zítřejšího úplňku

Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Měsícem. Silné působení přítažlivosti Slunce z jedné strany a z druhé přítažlivost Měsíce má za následek vytvoření protichůdných sil, které ozdravují. Jedná se o 2 reaktivní síly, které dokáží posílit, vyčistit a posunout člověka nejenom na jeho spirituální cestě. Za úplňku, když se díváte na noční oblohu, Měsíc září. Má největší sílu a v okamžik přechodu do jeho zmenšování začíná očistný proces. Úplňková noc může být plná špatných snů, člověka může bolet hlava, rodí se hodně dětí, dochází k mnoha nehodám, na moři vznikají boře a velké vlny, zvířata reagují svou podrážděností a byliny, které sbíraly naše babičky mají uzdravující sílu.

V den úplňku si dopřejte odlehčený den. Pokud se rozhodnete držet půst, začněte ho po "vrcholu", tedy ve chvíli, kdy Měsíc začíná ustupovat. V tento energeticky silný den pojídejte jen vařenou bílou rýži, nebo popíjejte štávu z červené řepy a celeru. Praktikování ásan se doporučuje umírnit a je vhodné věnovat se pránájámě a meditaci. 

Síla úplňku spočívá v posílení sebe sama, zbavení se zlozvyků, špatných návyků. Silnou energii Měsíce využijte pro svůj růst a zbavení se toho, co nechcete a přilákání toho, co si přejete. Úplněk pomáhá nasměřovat myšlenky a pročistí energie těla i mysli. Jakobyste čistili cestu za zdravím a úspěchem.

 

Meditační praxe:

Za úplňku o půlnoci se posaďte, dýchejte a po chvíli vyslovte sami pro sebe přaní! Dobře a detailně ho specifikujte. Mělo by se týkat pouze vás. Poproste vesmír o splnění, poděkujte a každý den pracujte na vizualizaci, dokud nenastane jeho realizace! Prožívejte související pocity se splněným snem tak, jakoby vše již nastalo a splnilo se! Máte-li možnost v tento den být u moře, nebo na horách, účinek přání zesiluje! 

Krásný úplněk!

 

  • -jd-
  • Zdroj foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné