BLESKOVĚ
Novinky 10. 04. 2024 PDF Tisk

Workshop: Jóga nidra ONLINE - level 1

Uvolnění, klid a proniknutí do hloubky sebe sama...to je jóga nidra (jógový spánek). Nyní jsme vypsali nový online výuku - termín workshopů 11.10.2024

Workshop: Jóga nidra ONLINE - level 1

Online vzdělávání šetří čas i finance. V rámci online vzdělávání na ZOOMu můžete načerpat informace i praktické zkušenosti, které se naučíte v rámci specializovaných seminářů a workshopech. 

11.10.2024 Jóga nidra - metodika a didaktika (level 1, online) s Václavem Krejčíkem, přihláška zde

Jóga Nidra (jógový spánek) je hluboká relaxačně-meditační technika, která se používá k dosažení relaxace na všech úrovních - fyzická, mentální u duševní. Jógovým spánkem pozitivní ovlivníte stres a napětí, úzkost a strach,  "tajemné bolístky" fyzické těla, zlepšíte schopnost koncentrace a ovlivníte i proces účení. Praxí jóga nidry harmonizujete všechny úrovně vědomí (nevědomí a podvědomí) a probudíte svou vnitřní sílu - vnitřní potenciál. Používá se také jako meditační technika.

Jógový spánek je vědomý stav mezi spánkem a bděním. Mysl je ve výjimečném postavení a schopnosti přijímat.

Praxe jóga nidry umožňuje vnímat a přijímat intuici z podvědomí. V této fázi vědomí se rozvíjí poetika a umění, inspirace a možnosti všeho druhu. Intuice rozvinutá v jóga nidře je zdrojem pro pochopení situací a hledání odpovědí na otázky, které člověk má v bdělém stavu. Dojde k projevení pravdy, která umožní žít smysluplný a klidný život v jakémkoli prostředí. To bychom mohli nazvat jako otevření„ třetího oka“, díky kterému se ve vědomí otevírají přesahující informace lidské bytosti jako individuality. Jde o sounáležitost jedince s celým vesmírem a s plným uvědomováním si toho v každou situaci.

Kromě otevření se k vnitřní pravdě v rámci jóga nidry dojde k hlubokému uvolnění fyzického těla i mysli. 

Přínosy jóga nidry

1. Redukce stresu: Jóga nidra pomáhá snižovat hladinu stresu a napětí v těle. Pravidelná praxe jóga nidry může vést k lepšímu zvládání každodenních výzev a zlepšení celkového duševního zdraví.

2. Zlepšení spánku: Tato technika relaxace je často doporučována pro lidi trpící nespavostí. Jóga nidra pomáhá uklidnit mysl a připravit tělo na kvalitní spánek.

3. Uvolnění těla: Během jóga nidry dochází k uvolnění svalů a napětí v těle se rozpouští. To může přinést úlevu lidem trpícím bolestí zad, migrénami nebo jinými fyzickými obtížemi.

4. Zlepšení koncentrace a kreativity: Pravidelná praxe jóga nidry může vést k lepšímu směřování pozornosti a zvýšenému pocitu kreativity. Během jóga nidry se mysl uklidňuje a pročišťuje, což podporuje jasnou a soustředěnou mysl.

Jak praktikovat jóga nidru (připravte si pro svůj online workshop)

1. Najděte si klidné a pohodlné místo: Vyberte si prostor, kde nebudete rušeni, a lehněte si na podložku.

2. Nastavte si záměr: Před začátkem jóga nidry si vyberte záměr (sankalpa), se kterým chcete pracovat během relaxace. Například uvolnění stresu, zlepšení spánku nebo posílení sebedůvěry.

3. Sledujte instrukce: Poslouchejte instruktora nebo zvukový záznam, který vás provede skrze cvičení jóga nidry. Budete vedeni k relaxaci jednotlivých částí těla, zpomalení dechu a vizualizace.

4. Uvolněte se a pusťte mysl: Snažte se nechat myšlenky plynně projít vaší myslí, aniž byste se jimi nechali unést. Zaměřte se na vnímání těla a přítomný okamžik.

5. Po skončení jóga nidry: Po skončení relaxace zůstaňte chvíli ležet, sedět, abyste si udrželi pocit klidu a pohody. Pozorujte, jak se cítíte fyzicky i mentálně.

Přihlaste se zde

Objednat předplatné