Vitální jóga 18. 07. 2014 PDF Tisk

Vitální jóga

Jemná jóga zaměřená na proudění lymfy a povzbuzení metabolismu je složená z krijí, dynamických sekvencí a pránájámy. 

Vitální jóga

Lekce příjemného protažení s přístupem hathajógy a dynamikou sekvencí a krijí ovlivňujících hormony, metabolismus, proudění lymfy a celkové proudění energie. Vitální jóga může být zdravou průvodkyní etapami života, a to především pro ženy.

Praktikování jógy pro budování vnitřní síly, podporu imunity a úklid vnitřního prostředí těla je účinný způsob pro ozdravení a oživení organismu. Klidné a pomalé provádění pozic v závislosti na dechu (vinyasa jóga) utváří sestavy (zvýšující učinek příbuzných ásan), které jsou vhodné pro proudění lymfy, ekonomizaci práce oběhového, trávícího a hormonálního systému. Právě díky řizenému dechu, vstupuje praktikující do ovládání všech vnitřních procesů, aniž by to tušil. Člověk se učí soustředit, a zatímco mysl odpočívá, celé vnitřní i vnější tělo účinně pracuje. Vhodná a cílená hormonální regulace pomocí jógových ásan, která cvičením jógy nastává, je výhodným benefitem nejen pro každou ženu. 

Co je obsahem lekcí vitální jóga?

Hormonální regulace organismu a harmonizace nervové soustavy pomocí praxe ásan, pránájámy a relaxace, jógové sestavy pro eliminování metabolického syndromu, antistresové sekvence, krije pro podporu trávení a vylučování, adaptace jógových ásan pro správné zapojení středu těla.

Pravidelným cvičením dokáže především žena pozitivně ovlivňovat vnitřní prostředí těla a současně s tím docháže uchovat své tělo pružné a silné, svaly protažené, energii proudící a hormony v rovnováze. 

Již 23.9. naleznete na www.jogavirtual.cz první díl Vitální jógy pro vaši domácí praxi. 

  • Autor: -jd-
  • Zdroj foto: Samphotostock.cz Objednat předplatné