BLESKOVĚ
Pomůcky na jógu 13. 11. 2022 PDF Tisk

Velký průvodce jógovými podložkami

Je libo jógamatku - levnou, dražší, protiskluzovou, lehkou, těžkou, s potiskem, bez potisku, krátkou, dlouhou, korkovou, z kaučuku, cestovní, na doma ...nebo? Cokoliv potřebujete, dozvíte se ve velkém průvodci jógovými podložkami. 

Velký průvodce jógovými podložkami

Internet se doslova hemží záplavou podložek na cvičení jógy, a tak se inspirujte k výběru jógamatky naší dlouholetou zkušeností i tipy instruktorů jógy. 

Přichází období, kdy pořizujeme dárky pro radost. Chceme nadělit ten “nej” dárek a tak rady od expertů na jógové podložky přijdou vhod. Yoga Market připravil velkého průvodce výběrem jógových podložek.

Yoga Market - váš Expert na podložky 

Je velice těžké vybrat si z velkého množství jógamatek tu, která vám bude nejlépe vyhovovat - obzvlášť, když si na jógamatku nemůžete sáhnout a tak trochu kupujete zajíce v pytli. I když vás pro tuto situaci chrání zákon a podložku můžete bez udání důvodu do 14 dnů vrátit zpět a všechny investované peníze vám je provozovatel obchodu povinen vrátit, je to nepříjemné - vracet zboží a mít s tím spojenou časovou ztrátu. Zkusíme vám poodkrýt tajemství materiálů, ze kterých jsou většinou podložky vyrobeny, jejich výhody i nevýhody.

Chcete-li poradit přímo, přijďte do YOGA MARKETU - EXPERT NA PODLOŽKY (Hellichova 1, Praha 1 v prostorách Energy Studia), kde vám odborně poradí při výběru podložky a navíc si na ni můžete sáhnout a vyzkoušet si ji. Položte své ruce na podložku, osahejte si ji, opřete se o ní, položte kolena a klidně si udělejte pár pozic, abyste zjistili, která podložka je pro vás ta NEJ. Univerzální rada neexistuje. Každý jsme jiný ač podložky jsou stejné, podobné. Dotek každého z vás je individuální, a tak zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte…

Podle čeho byste se měli při výběru řídit?

Hned na začátku nákupu se rozmyslete, jaké vlastnosti od své budoucí jógamatky vyžadujete. 

  • Hmotnost: Budete ji využívat jen doma, nebo ji plánujete často nosit ven?
  • Tloušťka: Trpíte bolestmi kolen a kloubů a raději byste měkký povrch, nebo jste profík, který zvládne i tvrdou podložku?
  • Životnost: Jste začátečník, který si jógu chce teprve zkusit, nebo hledáte jógového parťáka na dlouhá léta?
  • Typ materiálu: Chcete šetřit přírodu, trpíte alergiemi nebo vám umělý materiál vůbec nevadí?
  • Oblíbený druh jógy: Máte rádi pomalejší styly jógy, nebo upřednostňujete dynamickou vinjásu?

Podle těchto informací si můžete ujasnit, jestli potřebujete silnější, ale lehkou podložku, kterou můžete nosit i ven, nebo třeba chcete vykonávat praxi především doma a hmotnost ani odolnost nehrají roli.

Celý článek s tipy na výběr podložek naleznete ZDE

NEZAPOMEŇTE! Všichni předplatitele Jóga Dnes mají 10% slevu na zboží nabízené Yoga Marketem. Při registraci již vidíte ponížené ceny. 

Objednat předplatné