BLESKOVĚ
Meditace 26. 11. 2023 PDF Tisk

Mrazivý úplněk - meditujte pro opuštění starého s vizí nového

V pondělí 27.11.2023 v 10:16 hodin (SEČ) nastává úplněk v Blížencích. Znamení je protknuto vzdušným elementem a tak tento tvz. Purpurový, Mrazivý, Bobří úplněk pomáhá odnášed od každého to, čeho se člověk chce zbavit. Očišťuje. Otevírá prostor pro nové, aby mohlo být zaseto.

Mrazivý úplněk - meditujte pro opuštění starého s vizí nového

Měsíc má sílu posílit vaše vnitřní odhodlání jít tou správnou cestou - pročistí zablokovanou energii v organismu a otevře cestu k opuštění starého s vizí nového. Purpurový úplněk má barvu ochrannou a silnou. Působí při pouhém pohledu oka magicky a duchovně. Vnímání napojení na vyšší já je nejenom při pohledu na úplněk zcela přirozené. Podle indiánské tradice se úplňku dříve říkávalo Bobří úplněk, protože dané období bývá vhodné pro položení bobřích pastí - dříve, než bažiny zamrznou. Lidé tím získávali teplé kožešiny pro zimu. 

Další název s sebou nese zimní období - Mrazivý úplněk. V tomto období přicházejí první velké mrazy. Listopadový úplněk je o ozářeném Měsíci Sluncem, tvořivosti, energičnosti, dynamice a střídání ...rychlostí blesku. Doba listopadového úplňku přeje spontánnosti. Pusťte se do realizace svých cílů a snů. Možná, doposud, ve vás jen zrály. Nyní je čas nechat jejich potenci propuknout. Nebojte se ničeho. Zkuste vše a jděte do toho, o čem sníte. I kdyby to "nevyšlo" zkusíte to a zjisíte, jak to má být. To není prohra. To je vítězství. Poznávat nové, nebát se představ a neprojeveného, to je energie, kterou vám nikdo nevezme. Pokud vás přepadnou pocity a emoce, mluvte o nich. Nenechte si je pro sebe - tím pomůžete své duši, očistit se. Velký vliv má listopadový úplněk na dýchání - dýchací soustavu, ramena a ruce. 

Pokud se rozhodnete pro očistnou meditaci za úplňku, zkuste začít už ráno. Jakmile vstanete, osprchujte se studenou a vlažnou vodou. Střídejte tyto dva proudy, abyste se vyvarovali nastydnutí.

Napijte se vlažné vody.

Proveďte osobní hygienu.

  1. Zapalte si svíčku a posaďte se do zkříženého sedu.
  2. Uvědomte si vzpřímený trup a protaženou páteř. Vnímejte, jak nadechovaný vzduch roztahuje žebra a plíce a jak vydechovaný vzduch uvolňuje celé tělo a mysl.
  3. Věnujte si 3-5 minut dechu a pozorujte ho.
  4. Potom si představte, že z vás odchází vše "co nepotřebujete" a otevírá se ve vás nový prostor pro zakořenění semínek - nového. Zůstaňte v této vizualizaci a co nejlépe si vše představujte. Prožijte to. Prociťte tuto vizualizaci a jakmile budete připraveni, meditaci ukončete.

Během dne popíjejte hodně čerstvé vody, pokud budete jíst, jezte ideálně jednu potravinu, např. bílou rýži. Jezte lehké jídlo, které nezatíží organismus natolik, že veškerou svou energii bude nucen věnovat zpracování. Naopak. Lehké strava vám poskytne lehkost a energii, kterou při správném nasměrování můžete využít pro nové řády. 

Pokud se rozhodnete postit v den úplňku, pijte dostatek vody.

Během dne dělejte pravidelné pauzy a věnujte se dechu. Zkuste sávitrí pránájámu a plný jógový dech.

Před večerní meditací se opět osprchujte a využijte sílu čisté bílé šalvěje, nebo kadidla a očistěte prostor, ve kterém jste - žijete, pracujete, tvoříte, bydlíte, bavíte se...atd. Prostě pomožte rozproudit enerii očistou prostoru. Zapalte svíčku, nebo nechte provonět prostor vonnout tyčinkou, aromalampou, či očistnou esencí z difuzéru

Večer, když na obloze zavládne Měsíc, opět praktikujte meditaci.

Měsíc má sílu posílit vaše vnitřní odhodlání jit tou správnou cestou. Pročistí zablokovanou energii v organismu a pokud v den úplňku šetříte své síly, dojde k mentálnímu pročištění.

Pro úplňkovou meditaci a pravidelný přísun energie a tipů pro radost najdete v mé SVĚT JÓGY akademii. Pojďte společně tvořit radost a inspirovat se navzájem. 

Objednat předplatné