Roční období 09. 09. 2022 PDF Tisk

Úplněk v Rybách ve znamení intuice, pře-citlivosti a snění

10.září 2022 v 11:58 vstupuje úplněk do znamení Ryb. 

Úplněk v Rybách ve znamení intuice, pře-citlivosti a snění

Úplněk v rybách bývá označován jako úplněk kukuřičný nebo také dožínkový, což ovšem ne vždy je pravidlem, neboť například zrovna u označení „kukuřičný“ se můžeme setkat i u říjnového úplňku. Ryby jsou známé svou citlivostí, intuicí, umí vnímat energie a pocity druhých lidí a dokáží žít v neskutečných světech fantazií, které se ne vždy shodují s realitou. Když svět neodpovídá jejich představám, mohou se stávat zakřiknuté a samotářské.

Znamení ryb je přiřazeno k živlu vody a k její symbolice netušených hlubin. Ryby jsou symbolem univerzální lásky, obětování, nesobecké oddanosti a utrpení, duchovna, snění a touhy. Je vhodné pracovat na své intuici a dávat pozornost svým snům. Neboť ve snech mohou být ukryty odpovědi na naše životní otázky. Probouzejme v sobě citlivost, ale pozor na její přemíru, velmi rychle se nám může stát, že se staneme přecitlivělými a plačtivými. Vnímáme vnitřní impulzy a pracujeme na své intuici, kterou se necháváme vést. Ryby pokud na tomto daru pracují – umí dobře vnímat pocity jak své, tak svého nejbližšího okolí. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu.

Může se stát, že budeme mít tendenci být více u sebe a zavírat se do svých fantazií a příběhů.Dejme ale pozor na to, aby se z toho nestal zvyk, kdy utíkáme z opravdového světa. Uvědomujeme si také, zda svou energii příliš nevyčerpáváme tím, že plaveme proti proudu svého života (což je důležitý dodatek). Ryby plují s proudem (svého života, nikoliv života společnosti). Ve chvíli, kdy začneme plout proti proudu a žít životy podle představ ostatních, které se neslučují s naší vnitřní touhou, tak ztrácíme velmi cennou životní energii.

 

Jak nás úplněk ve Rybách ovlivní na fyzické úrovni:

Období úplňku bude mít vliv na naše chodidla, prsty u nohou, podvěsek mozkový, melatonin, chůzi a lymfatický systém. Dopřejte si masáž chodidel anebo zajděte na lymfu, ideálně spojte obě dohromady a dopřejte si lymfatickou masáž chodidel. Mohou vás potrápit otoky a zadržování vody, a proto nepodceňujte pitný režim, do kterého zařadíte i bylinkové čaje. Choďte na procházky a pokud to počasí dovolí, choďte bosky.

 

Jaké stránky zpracováváme a pouštíme

Pasivitu, ovlivnitelnost, přílišnou fantazii, neschopnost žít v přítomnosti, neschopnost sundat růžové brýle a čelit realitě, podléhání klamů a iluzí, promítání svých tužeb do života někoho jiného, nalhávání, role oběti.

 

Jaké stránky rozvíjíme a posilujeme

Stálost, věrnost, milost, intuici, starostlivost, schopnost vnímání pocitů svých i blízkého okolí, lásku, či schopnost jasnovidectví, senzitivitu, zdravě stanovujeme své hranice, rozvíjíme své umělecké nadání.

 

Aromaterapie pro období Ryb

 Borovice, rozmarýn, yzop, neroli, majoránka, levandule, meduňka, bazalka, heřmánek či ravintsara.

 

Koncentrace a meditace

V tomto období se můžete věnovat koncentračním technikám, kdy věnujete pozornost určitému předmětu nebo symbolu. Zjistěte si něco o symbolice předmětů či geometrických útvarů jako například kruhu, symbolu jin a jang či spirály. Která z nich vás zaujme, tak jí věnujte plnou pozornost. Usaďte se a mysl upínejte a vracejte k danému předmětu. Můžete také vyzkoušet koncentraci na zvuky, hudbu či vizualizaci moře. U vizualizace moře vnímejte každý jeho detail, vybavte si zvuky, barvy, tvary a vůně a pobuďte s touto představou pár minut.

 

Práce s otázkami

- dokáži vnímat své pocity?

- umím se naladit na pocity druhých a pomoci jim?

- nejsem příliš odtržen/a od reality?

- neutíkám příliš často do snů a fantazií?

- nepromítám své sny do života ostatních?

- nenutím druhé žít život podle sebe, nechávám jim svobodné rozhodnutí?

- mám vyřešeno vše, co dlouho odkládám?

- jaké kroky potřebuji k vyřešení podniknout?

- neplavu proti proudu svého života?

- nejsem v podřízené roli oběti?

- umím se postavit za svůj názor?

 

Pár slov závěrem

Je dobré, a to v jakémkoli dni, období či postavení měsíce, zjišťovat, kdo doopravdy jsme. Nenechávat se vtahovat do rolí a zároveň své sny nepromítat do jiných lidí a vzdalovat se realitě. Zasněte se, proč ne, ale nohama stůjte pevně na zemi, vědomí si svých kroků a svého konání. Úplněk pro nás může být časem vyhrocených energií kdy můžeme být přecitlivělí, náladoví a odtažití, můžeme utíkat od reálného světa do světa fantazií a snů.

Uvědomte si, zda to neděláte příliš často, zda nežijete život pod závojem iluzí, klamů a snů. 

Objednat předplatné