Roční období 16. 04. 2022 PDF Tisk

Úplněk ve znamení Vah: nerozhodnost, diplomacie a hledání harmonie

Dubnový úplněk k nám přijde v sobotu 16. 4. 2022 ve 20:54 a bude ve zdánlivě vyrovnaném znamení Vah. Dubnový úplněk je také nazývaný jako úplněk rašící trávy nebo úplněk růžový. Růžový podle růžových drobných květů plamenky šídlolisté pocházející ze Severní Ameriky. A nyní se pojďme společně podívat na to, jakou energii nám Váhy přinášejí.

Úplněk ve znamení Vah: nerozhodnost, diplomacie a hledání harmonie

Váhy a jejich energie
Nerozhodnost je jednou z vládnoucích energií Vah. Ač by se mohlo zdát, že toto znamení bude vyrovnané, tak opak je pravdou. Jedinci narození v tomto houpajícím se znamení se stejně tak pohupují a přeskakují na miskách vah svého života, od jedné energie k druhé a zpět. Na jednu stranu jsou milovníci lidí a setkávání se, na stranu druhou nesnášejí davy. Urovnávají hádky, ale sami se pustí do velkého sporu. Jsou neklidní, ale neradi spěchají. Velkým cílem tohoto období bude hledání harmonie, hledání zlatého středu.

Představte si klasické kovové váhy. A vzpomeňte si (nebo to běžte vyzkoušet, můžete-li), jak se na nich docílí rovnováhy. Hrajeme si se závažím do té doby, dokud nedojdeme do harmonického stavu, a právě takto ve svých životech pracují lidé ve znamení Vah. Chvilku jsou nahoře, chvilku dole, chvíli srší energií a radostí a chvíli upadnou do stavů smutku a melancholie. A občas upadají až do extrémů. Když uvedu příklad na jídle, tak se mohou buď velmi přejídat, nebo vůbec nejíst, a to zvládnou v jednom měsíci, jsou-li opravdu nevyrovnaní, vystřídat i několikrát. Myslím, že všichni už pomalu rozumíme tomu, co se myslí pod pojmem harmonie. Je důležité intuitivně střídat období aktivní s obdobím potřebným k odpočinku, respektovat, že v životě se někdy cítíme dobře a jindy hůře. To je život, tak to je, ovšem pracovat bychom měli na tom, abychom se do těchto stavů nepropadali a dokázali s nimi pracovat.

Přišel čas pátrat po skutečné pravdě a rovnováze, po tom, co nám dodává klid a harmonii. Napsat si pro a proti a nacházet správné odpovědi na všechny své otázky. Toto období bude přát všem, kteří opravdu chtějí nalézt pravdu a prozřít. Ale pozor, přílišné porovnávání a hltání stále nových informací nás více rozhodí a přivede do nerozhodnosti. Nedělejte ukvapená rozhodnutí, ale ani se v informacích nenimrejte déle, než je nutné. Mohlo by se tak stát, že k nalezení pravdy a harmonie nikdy nedojdete.

Váhy mají úžasnou schopnost se soustředit a plně koncentrovat na danou věc či problém. Jsou poctivé a nemají rády nedbalost, vše uchystají vždy tak, aby to bylo dokonalé, a to i v případě, že jim to zabere více času. Nemají rády spěch v rozhodování a jsou velkými milovníky knih, poezie a umění. Vyrovnanou energii u Vah je možné vnímat v jejich vlídném srdci a bystrém intelektu.

Hlavní témata úplňku ve Vahách
Váhy jsou velkými diplomaty, ale jsou také velmi nerozhodné. Je nutné si tedy umět stanovit cíl a s ním i plán k jeho dosažení. Nemusím se ho zuby nehty držet, ale je potřeba si ho uvědomit, neboť pokud chci někam dojít, musím vědět, jakým směrem mám udělat potřebné kroky. Pozor na časté používání slovíčka „ALE“. Toto slovo v nás probouzí nerozhodnost: „Chci se přihlásit na tuhle školu, ale co když tamta bude lepší?“ „Ráda bych si koupila tyto šaty, ale co když najdu ještě jiné?“ A tak dál. Váhy mohou být velmi snadno ovlivnitelné, a právě proto by se měly více odpojovat od zdrojů informací ve vnějším světě a více se propojit se zdrojem informací uvnitř sebe. Právě ukotvení a koncentrace na jejich střed jim může hodně pomoci v rozhodování a v tom nenechat se ovlivnit první novou informací, která k nim přijde.

Jak nás úplněk ve Vahách ovlivní na fyzické úrovni
Pečovat bychom měli hlavně o ledviny, močovod, močový měchýř, žíly, slinivku a svou kůži. Pijeme dostatečné množství vody, která nám pomáhá se čistit, a dáváme si pozor na prochladnutí. Dobré je si zajít na masáž a zaměřit se u ní hlavně na oblast beder a ledvin.

Doporučuji se hýčkat doma, a to ájurvédskou olejovou masáží zvanou abhyanga. Podle ájurvédy redukuje masáž příznaky stárnutí, vyživuje tělo, zlepšuje stav pokožky a posiluje vnitřní orgány. Teplý olej masírujeme do pokožky 5–20 minut, a to s láskou a pozorností ke svému tělu, poté si dáme koupel nebo sprchu. Olej, kterým své tělo budeme masírovat, by měl být zahřátý, ale pozor, ne horký. Účelem této masáže je zpomalení a vytvoření si vztahu se svým tělem, které velmi často odmítáme a nechováme se k němu vždy s úctou a láskou, kterou si zasluhuje.

Jaké stránky zpracováváme a opouštíme
Paličatost, hádavost, nerozhodnost, překonávání závislostí, přijetí toho, že někdy jsme nahoře a jindy dole. Ovšem není dobré na sobě nepracovat, je stále potřeba vnímat, kdy jsme až moc na jedné misce vah, a postupně, bez násilí se navracet do svého středu. Pozor si také dáváme na snadnou ovlivnitelnost, a to díky stále nově přicházejícím informacím.

Jaké stránky rozvíjíme
Vlídnost, laskavost, spravedlnost, trpělivost, vyváženost, harmonii, pravdu, chápavost, diplomacii, taktnost, rozhodnost, přátelskost, pečujeme o vztahy a vybíráme si lidi, kterými se obklopujeme, propojujeme se s lidmi se stejnými zájmy a koníčky, a to hlavně proto, abychom se mohli navzájem inspirovat a motivovat na své životní cestě. Hledáme opravdové vztahy a děkujeme za všechny, kteří do našich životů přišli.

Aromaterapie 

 • Citron – pročišťuje organismus a stimuluje lymfatický systém
 • Borovice – pomáhá při infekci močových cest a posiluje při únavě
 • Šalvěj – posiluje nervy, koncentraci a paměť
 • Zázvor – posiluje činnost ledvin a sleziny, vhodný při prochladnutí a posílení celého organismu
 • Benzoe – pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech
 • Santal – působí hojivě na suchou kůži nebo ekzémy, uklidňuje při depresi a napětí
 • Kadidlo – pročišťuje mysl a navozuje meditaci

Meditace
Pro meditaci znamení Vah a v jejich období při úplňku či v novoluní jsou vhodná témata, jako je harmonie, láska a umění.

Nasloucháme svému nitru a vnímáme přítomný okamžik. Právě nyní dýcháme, žijeme a jsme v bezpečí. Právě nyní nám nic nechybí, máme vše. Vnímáme klid, který nás prostupuje a vychází z hlubiny naší duše, jež ví, že vše je v pořádku právě teď a právě tady. Nechte touto klidnou energií naplnit celé své tělo, nechte ji, ať vás prozáří, utiší a vyrovná. Pozvěte ji i do své mysli a buďte s ní, plně přítomní ve světle harmonické energie a pozitivních vibrací. A až tento klid a mír pocítíte opravdu hluboce a klidně ve svém těle, tak ho pošlete dál. Pošlete ho lidem, které milujete, zvířatům, rostlinám a matce Zemi. Co vyzařujete, se k vám vrací, nezapomeňte.

Pracujeme s následujícími otázkami

 • Dokážu se sama rozhodnout?
 • Přijímám za svá rozhodnutí zodpovědnost?
 • Srovnávám a porovnávám mezi sebou mnoho informací a často mi z toho jde hlava kolem?
 • Je skutečně nutné mít k rozhodování tolik informací?
 • Nechám se snadno ovlivnit?
 • Věřím svému rozhodnutí a svému názoru?
 • Umím nalézt a prožívat harmonii ve svém životě?
 • Kultivuji citlivost, vlídnost a laskavost k sobě i k ostatním lidem?
 • Vybírám si ve svém životě lidi, kteří mě podporují, nebo jsem ve vztazích, které mě nenaplňují a nic mi nepřinášejí?
 • Hledám pravdu?
 • Učím se ovládat své měnící se pocity a nálady?
 • Upevňuji dar plné koncentrace a učím se meditaci?
 • Dokážu správně pracovat se svou energií?

Pár slov závěrem
V tomto úplňku věnujte pozornost sami sobě, uvědomujte si, jak se cítíte a kde mají tyto pocity kořeny. Období úplňku ve Vahách bude velmi vhodné pro meditace a koncentrace, pro nahlížení na věci bez závojů iluzí, nacházení pravdy o sobě samých (v první řadě), ale také o druhých lidech. Půjde o hledání harmonie a vyváženosti a vaším cílem je si v první řadě uvědomit, co tato témata znamenají právě pro vás. Vypněte wi-fi a nalaďte se na sebe. Kdo doopravdy jste, kam kráčíte, je ta cesta opravdu vaše a jak se ve svém životě cítíte?

S přáním klidných a harmonických dní

 • autor: Lenka Eliška Petrikovičová
 • www.lp-angel.com
 • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné