BLESKOVĚ
Roční období 14. 06. 2022 PDF Tisk

Úplněk ve znamení Střelce a nových cest

Energie střelce je ohnivá a vládne jí planeta Jupiter, která je planetou štěstí a rozvoje. V tomto úplňku můžeme cítit více než kdy jindy, že potřebujeme svobodu, budeme chtít více cestovat a pociťovat radost a optimismus ve všech buňkách svého těla.

14.6.2022 od 13:51 hodin

Úplněk ve znamení Střelce a nových cest

Střelec a jeho energie

Energie střelců je velmi nestálá, rychle se pro něco nadchne a stejně rychle to nechá nedokončené být, aby se znovu nadchla pro něco jiného. Tématem toho období bude dokončování věcí. Na druhou stranu je krásnou charakteristikou střelců jejich pozitivní energie, bezstarostnost a optimismus. Přichází čas, kdy toužíme po něčem novém, po nových zážitcích, zkušenostech, vztazích ale také věcech. Chceme se z plných plic nadechnout a vnímat pocit svobody kolující v našich žilách.

Mohou se objevit touhy cestovat, poznávat nová místa, ochutnat nová jídla, poslechnout si jinou hudbu, vzít si na sebe něco, co bychom si normálně nevzali, učit se cizí jazyky, studovat mapy, objevovat nová místa nejen ve světě ale také v našich rodných zemích, a dokonce i blízko svých bydlišť. V energii střelce je nejvhodnější plánovat cesty. Bude se nám lépe psát, učit se, přednášet a prezentovat. Budeme chtít navazovat nové vztahy a spolupráce.

V tomto čase se bude více dařit našim projektům, a to jak osobním, tak pracovním. Budeme veselejší, optimističtější a akčnější, a to nám umožní věnovat se práci na svých snech a cílech mnohem hlouběji, a přitom lehčeji než v ostatních dnech. Vábí nás to také k tomu stanovit si opravdu vysoké cíle, pozor si ale dáváme na to abychom neskákali z jednoho plánu na druhý a zbytečně se nepřipravovali o drahocenný optimistický a energií nabytý čas.

 

Vypravte se na cestu

A nemusí to být nutně cesta kolem světa ani do dalekých zemí. Vypravením se na cestu zde myslím i to, abychom si vytyčili v životě cíl a šli za ním. Může to být přihláška na školu nebo kurz, který nás láká a který stále odkládáme, může to být dokončení odkládaných zkoušek, naučení se nové dovednosti. Ale může se také jednat o nastoupení na cestu k vnitřnímu sebepoznání, sebe-pochopení a sebelásce.

Jak nás úplněk ve střelci ovlivní na fyzické úrovni

Pozor si dáváme na bederní svaly a obratle, na kyčelní svaly a klouby, kostrč, křížovou a stehenní kost a játra. Pozor také na úrazy končetin při sportu a na natažené svaly a šlachy.

 

Jaké stránky zpracováváme a pouštíme

Přílišné riskování, lehkomyslnost, časté skákání z jednoho plánu na druhý, nedotahování věcí do konce, nedbalost, flegmatismus, vytváření povrchních vztahů.

 

Jaké stránky rozvíjíme

Nové plány, cíle a projekty, víru, optimismus, akci, pochopení, štědrost, radost, rozvoj, vzdělávání, prohlubujeme sebeuvědomování, posouváme své hranice.

 

Aromaterapie

 •  Cedrové dřevo posiluje vůli a odolnost vůči stresu a tlaku
 • Ylang-Ylang uklidňuje a povznáší ducha,
 • Pomeranč – harmonizuje a přináší radost a optimismus
 • Litsea podporuje koncentraci
 • Limetka projasňuje myšlení, osvěžuje, posiluje koncentraci

 

Meditace

Tématem pro meditaci se nám v tomto období stává „stará dobrá“ otázka Kdo skutečně jsem?Usazení v pohodlném meditačním sedu se koncentrujeme na danou otázku a nahlížíme pod povrch všech masek a rolí, které jsem dostali a přijali a u kterých mnohdy zjišťujeme, že nejsou naše, že to nejsme my. Zároveň si sami sebe a své jednání uvědomujeme i ve svých životech. Jednáme ze svého středu? Kdo se uvnitř nás takto cítí a proč? Opravdu se chceme takto chovat? Zkoumejte sami sebe, poznávejte se vlastním samostudiem. Cesta sebepoznání je jednou z krásných cest, na které nyní můžete vykročit podpořeni energií střelce v úplňku.

 

Práce s otázkami

 • Jaké jsou mé velké cíle?
 • Pracuji i s malými cíli?
 • Kde cítím optimismus a radost?
 • Skáču z jednoho plánu na druhý?
 • Umím dotáhnout věci do konce?
 • Neukončuji zbytečně staré vztahy?
 • Umím přijímat změny a radovat se z nich?

 

Pár slov závěrem

Sbíráme kořeny bylin jejichž síla je v tomto čase největší. Míříme vzhůru a díky elementu ohně, které v tomto čase vládne a jehož plameny šlehají výš, se s vášní, zapálením a optimismem i my posouváme ke svým snům. Překonáváme svou zónu komfortu a pálíme vše staré co nám neslouží. Pozor si ale dáváme na to abychom nespálili i to dobré a díky tomu nepřišli o staré známé, přátele, projekty či práci.

Objednat předplatné