BLESKOVĚ
Roční období 16. 02. 2022 PDF Tisk

Úplněk ve znamení Lva: ohnivá energie, ctižádost a kreativita

Druhý úplněk tohoto roku nám připadl na den 16. 2. 2022 v 17:56 hod a bude v ohnivém znamení Lva. Toto znamení je nádherné, plné kreativity, optimismu a uvědomování si sebe sama. Ovšem stejně jako ostatní znamení má Lev i své stinné stránky a my se dneska podíváme na to, jak s nimi pracovat, na jakou energii si dát pozor a jak podpořit pohodu úplňku ve znamení Lva aromaterapií.

Úplněk ve znamení Lva: ohnivá energie, ctižádost a kreativita

Lev a jeho energie
Lvi jsou proslulí svou velkorysostí a schopností na sobě tvrdě pracovat. Když mají myšlenku, okamžitě do ní vkládají energii, která je ohnivá, a nenechají se jen tak zastavit. Jejich slabšími stránkami jsou ovšem marnivost a pocit, že právě oni přesně nejlépe vědí, co je správné. Což je v pořádku, ale jen tehdy, pokud to nevnucují ostatním. Kritika je Lvovi krajně nepříjemná a nebojí se to dát hlasitě vědět. Lvi bývají optimisté s velkými plány a cíli do budoucna. Mívají ohromnou vnitřní sílu (pokud nebyla uhašena v dětství) a dokážou druhým dodat potřebnou podporu a stabilitu.

Když v sobě nemáme energii Lva zpracovanou, můžeme spadnout do povýšenosti a pýchy.

Lev mívá přirozené vůdcovské schopnosti a velmi dobře se mu daří na vysokých postech. Zároveň je ale výborným podnikatelem sám za sebe, neboť jeho touha uspět a nemuset se nikomu zodpovídat ho pohání kupředu. Lev vyhledává krásné, originální a velmi kvalitní věci a s průměrem se jen tak nespokojí.

Kreativita života
Lvi jsou také výbornými umělci a v životě potřebují svobodu a hravost. Jsou ve svém živlu, když život cítí a vnímají v každé buňce svého těla, a většinou udělají maximum, aby toho dosáhli. Tvoření se zde nemusí upínat pouze na uměleckou branži, jedná se o tvoření všeobecně. A také učení se novému, ovšem pozor, Lev se nerad učí něco, co se mu nelíbí, a velké změny úplně nevítá. Dokáže je ale snadněji přijímat jako posun ve svém životě. 

Lev je takovým osamoceným bojovníkem. Ač se může zdát, že je obklopen lidmi, ne vždy tomu tak bývá. Lev potřebuje lidi, které bude vést, a bude-li jeho energie dobře zpracovávaná, tak může být velmi dobrým vůdcem. Ovšem jinak stojí v životě sám za sebe, což vyžaduje hodně síly, práce a zodpovědnosti, se kterou Lev nemívá problém.

Jak nás úplněk ve Lvu ovlivní na fyzické úrovni
Hlavním orgánem Lva je srdce a oběhový systém, o který bychom se měli v tyto dny dobře starat. Nejlépe uděláme, když vynecháme kávu a jiné nápoje, které nás nabudí. Dále se staráme o svá záda a bránici. Praktikujeme pránájámu a koncentrační techniky, které nás uklidňují, abychom ulevili svému srdci. Je dobré přijímat více hořčíku a vyhnout se stresovým situacím, jak jen je to možné. Velmi nám prospěje si zajít na masáž nebo na cvičení zaměřená na zdraví našich zad. Vlasy, které v tomto období ostříháme nebo se jim budeme pečlivěji věnovat, lépe porostou, budou silnější, kvalitnější a hustší.

Jaké emoce zpracováváme a opouštíme
Domýšlivost, ukvapenost, marnivost, egoismus, samolibost, sebeobdiv, povýšenost, pocit, že se nemohu mýlit a že mám ve všem pravdu, že jen můj názor je ten správný. Pozor dáváme také na vychloubání se, netoleranci druhých, špatné snášení kritiky, hněv, melancholii a temné nálady. 

Jaké emoce rozvíjíme
Velkorysost, zodpovědnost sama za sebe, důstojnost, sebejistotu, výkonnost, odvahu, rozhodnost, hravost, srdečnost, kreativitu, tvořivost, pozitivní energii, zdravé sebevědomí, vstřícnost a pochopení druhých.

Aromaterapie na úplňkové dny ve Lvu
Je potřebné rozvíjet toleranci k druhým lidem, mírnit hněv a prudkost ohně, uvědomit si a pracovat se svým pyšným, až povýšeným egem a přestat mít v mysli jen a pouze sebe. Na druhou stranu je velmi dobré, až nutné se hýčkat, nalézt zdravou pozornost a přijetí sebe sama, umět si vychutnat pocit luxusu a ocenit krásu života.

Pro období Lva se tedy bude nejlépe hodit:
Heřmánek, máta, levandule, bergamot, cypřiš, jasmín, růže, zázvor, rozmarýn, lípa, kafr, ylang-ylang, gardénie, fragipani, neroli, růžové dřevo.

Meditace
Usaďte se do svého meditačního sedu, uvolněte se a uzemněte. Vyberte si místo, kde uvidíte na oblohu. Je to proto, abyste byli co nejblíže slunci, a nevadí, když zrovna bude schované za mraky. Pokud meditujete večer, tak si zapalte svíčku. Spojte se se svým dechem a naplno se nalaďte na své tělo a svůj vnitřní svět – ticho. Myšlenky budou přicházet, to je přirozené, na vás bude se jich nechytat a jen je nechávat proplouvat.

Nyní s každým nádechem vnímejte proud zlatého či žlutého světla a nechte ho rozlévat se do celého svého těla, do každé buňky, každého orgánu, všech částí svého fyzického já. Zůstávejte s ním. Následně toto světlo veďte až do své mysli a posviťte si na všechny myšlenky, které máte. Uvědomujte si, že váš život se skládá z pěti nejběžnějších myšlenek. Které to jsou? A opravdu je chcete žít? Stále zůstáváte ve světle a necháváte ho procházet. Užijte si ten čas.

Pracujeme s následujícími otázkami

 • Co pro mě znamená úspěch?
 • Jednám ze svého srdce, nebo ze svého ega?
 • Umím vyjádřit kreativní energii a pracovat s ní?
 • Jaké kreativní dovednosti mohu rozvíjet?
 • Kde se příliš a zbytečně rozčiluji a hněvám?
 • Jsem si zdravě vědomá sama sebe?
 • Nevychloubám se příliš?
 • Dokážu tolerovat druhé a naslouchat jim?
 • Pěstuji a kultivuji ve svém životě pozitivní energie?
 • Nejsem moc ukvapená a impulzivní?
 • Dokážu přijmout fakt, že se mohu zmýlit a že nemusím mít vždycky pravdu?
 • Dokážu přijímat kritiku a zdravě s ní pracovat?

Pár slov závěrem
Jako Lvice vím o tomto znamení své. Nemám ráda škatulkování dle pravidel a dogmat, a proto když někde čtu, že Lev (či jiné znamení) je takový a makový, tak si od informace nejdříve odstoupím a podívám se na to, jak ji vnímám uvnitř sebe samé. Nerada říkám: „No jo, ty jsi Lev, ty budeš takový a budeš jednat takhle.“ Ale pravdou zůstává, že všichni lidé, které jsem ve svém životě potkala a poznala jejich měsíční znamení, se svým způsobem v hlubinách lehce podobali. Povím vám jednu perličku na závěr: Mnoho známých mi od dob, co si pamatuji, říkalo, že pro mě není vhodným partnerem ten, kdo bude ve znamení Panny. Tak miláčkové, já s tou Pannou žiju už dobrých pár let a nestačím se divit, sem tam mě chce možná zabít, protože jsem chronický „neplánovač“ a každý den si žiju podle svého, ale jelikož zatím oba žijeme a je nám spolu hezky, tak to beru následovně: „Výjimka potvrzuje pravidlo.“

Přeji vám krásné dny a nezapomeňte, že tu opravdovou pravdu a poznání máte ve svém srdci.

 • autor: Lenka Eliška Petrikovičová
 • www.lp-angel.com 
 • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné