Roční období 08. 11. 2022 PDF Tisk

Úplněk listopad ve znamení Býka, zapouštění kořenů a jistoty

Býk má rád klid, stabilitu a pocit bezpečí, což jsou krásné vlastnosti, ale nesmí se na nich nezdravě lpět. Ve chvíli, kdy se v těchto třech bodech cítí být v ohrožení, dostaví se obavy, a to zvláště ve chvílích, kdy se na těchto pilířích cítí závislí.

8. listopadu ve 12:01 hodin

Úplněk listopad ve znamení Býka, zapouštění kořenů a jistoty

O znamení:

Býci neradi mluví o svých pocitech a navenek působí jako silní a praktičtí jedinci. Většinou s nimi nejde vést dlouho diskuzi. Odpovědi bývají jasné: ano, ne. Ve skutečnosti jsou ale velmi citliví a emoce vnitřně prožívají až nakonec vybuchnou nebo se stanou zatvrzelými. Toto se ovšem neděje často, většinou se to v životě „býkastane jednou, možná dvakrát, ovšem když na to dojde, je to velké. Výbuchy hněvu jsou u býků stránkou, na které musí pracovat, a to hned v zárodku - je důležité se naučit komunikovat, tuto schopnost by Býci měli rozvíjet. Špatná komunikace se následně může odrazit jako nemoci krku slabý hlas, časté angíny

Zároveň není dobré v sobě dusit pocity a emoce, neboť potlačení emocí může vyvolat nemoci.

 

Býk má rád klid, stabilitu a pocit bezpečí, což jsou krásné vlastnosti, ale nesmí se na nich nezdravě lpět. Ve chvíli, kdy se v těchto třech bodech cítí být v ohrožení, dostaví se obavy, a to zvláště ve chvílích, kdy se na těchto pilířích cítí závislí. Lidé v Býku milují tradice a většinou také lpějí na jejich dodržování, což není na škodu - naopak je to velmi hezký zvyk, jen se z něho nesmí stát posedlost. Zvyky a tradice jsou také spojené s teplem domova, které býk střeží a je pro něho záchranou kotvou.

Pozor si dáváme na přílišnou touhu vlastnit, hromadit a také na stabilitu, která nás drží na jednom místě a neposouvá dál. Touha hromadit není dobrá, a to pokud se týká věcí, ani pokud se týká lidí. U věcí může přejít až k hrabivosti a závisti kdežto u lidí k žárlivostem. Býci potřebují jistotu, jsou to tedy raději zaměstnanci, kterým chodí pravidelný plat než podnikatelé, kteří někdy kráčí do nejistot. Ovšem když se Býk rozhodne do něčeho skutečně jít a postavit se na vlastní nohy, bývá v tom úspěšný, neboť má „pojištěné“ a zjištěné všechny potřebné informace.

V tomto čase bychom si více měli uvědomovat hodnotu věcí či skutků, a nikoliv jen jejich cenu.

Základní myšlenou je: Mám, vlastníma pocit bezpečí a jistoty.

 

Jak nás úplněk v Býku ovlivní na fyzické úrovni:

Pečujeme o svůj krk, šíji, mandle, štítnou žlázu, čelist, hlasivky, týl a ramena. Dopřejme si masáž krku a šíje, vychutnávejme si doteky na masážích všemi smysly. Skvěle se zde hodí i masáže spojené a aromaterapií.

 

Jaké stránky zpracováváme a pouštíme:

Lenost, těžkopádnost, strnulost, tvrdohlavost, lpění na jistotách, kořenech, zatvrzelost, sobeckost, hrabivost, závistivost, lenost, neschopnost pouštět, opouštět a přijímat změny.

 

Jaké stránky rozvíjíme a posilujeme:

Vytrvalost, rozvážnost, umění vychutnat si okamžik, trpělivost, nenáročnost, zdravý rozum, pud, sebezáchovy, praktičnost, dokončování projektů, důslednost, stabilita, klid a pohoda.

 

Aromaterapie pro období Býka:

Máta, Geranium, Lípa, Levandule, Hřebíček, Majoránka, Ylang-Ylang, Bergamot.

 

Praxe:

Zde se více než jindy dá praktikovat jedna z Jam a tou je Aparigraha neulpívání.

Zároveň se více než hledáním kořenů v meditaci věnujeme jemné praxi ásan, a to buď v lekci Jin jógy nebo v lekci Hatha jógy. Doporučuje se také zpívat či recitovat mantry, které jsou skvělou koncentrační pomůckou. Býk je zemské znamení, a proto je fajn trávit čas venku a vnímat změny přírody.

 

Práce s otázkami:

  • Cítím stabilitu ve svém životě?
  • Nedrží mě touha po pohodlí příliš v komfortní zóně?
  • Dokáži přijímat změny?
  • Znám dobře své kořeny?
  • Ctím své rodinné tradice?
  • Soustředím se více na hodnotu nebo na cenu?
  • Umím pracovat se strachem z neznámého?
  • Rozčiluji se příliš?
  • Dokáži pracovat se svým vztekem?

 

Pár slov závěrem

Znamení býka v sobě nese krásnou energii hřejivého tepla našich domovů, obětí, stability, bezpečí a jistot. Je krásné znát své kořeny a je krásné je umět i zapustit. Ovšem život je změna, a proto se ji učíme přijímat, učíme se přizpůsobovat a vystupovat ze své komfortní zóny. A s nohama na Zemi kráčet svým životem kupředu.


Objednat předplatné