Zdraví 15. 08. 2020 PDF Tisk

Tři nejlepší ásany, které zatočí s pomerančovou kůží

Celulitida se netýká pouze žen silnějších, i ty nejzdravěji žijící ženy hledají způsoby, jak se jí účinně zbavit či alespoň snížit její viditelnost!

Tři nejlepší ásany, které zatočí s pomerančovou kůží

Harmonie a rovnováha se netýkají pouze psychické stránky našeho já, odráží se i na fyzickém těle a jeho vzhledu. Jóga stále nabývá na popularitě v celém světě, a to nejen pro své účinky, ale také díky zdravotním výhodám, které z ní plynou. Patří mezi ně redukce hmotnosti, schopnost eliminovat stres či celkové zlepšení fyzického a kardiovaskulárního zdraví. Jógu lze rovněž využít jako účinnou zbraň proti pomerančové kůži!

Celulitida se netýká pouze žen silnějších, i ty nejzdravěji žijící ženy hledají způsoby, jak se jí účinně zbavit či alespoň snížit její viditelnost!

Naučte se 3 ásany, které vám s ní jednoznačně pomohou! 

1. Svíčka
Svíčka je velkou výzvou pro naše svaly a celkovou schopnost naučit se dýchat i v okamžiku, kdy jsme vzhůru nohama. Je ale také výborným pomocníkem v boji proti celulitidě. Začněte tím, že se položíte na záda. Přitáhněte nohy k hlavě a dlaně opřete do oblasti beder. Pomalu zvedněte nohy nahoru tak, abyste měli rovná záda. Ruce držte za zády s lokty položenými na zemi, aby vám pomohly podepřít tělo. Ideální výdrž v této ásaně je 8 až 10 dechů. Jelikož si mačkáme bránici tím, že máme tělo vzhůru nohama, nutí nás tato pozice hlouběji a lépe dýchat. Navíc zlepšuje sílu v horní části těla, v břiše a v nohou. Díky tomu, že skvěle pracuje s lymfatickým systémem těla a pomáhá krvi lépe proudit, je také účinným bojovníkem proti pomerančové kůži. 

2. Pozice orla
Tato ásana sice patří mezi náročnější, a to zejména pro nové jogíny nebo starší jedince, zároveň je však tou nejhorší noční můrou celulitidy!

Začněte vestoje. Pomalu pokrčte nohy v kolenou a dejte jednu nohu přes druhou, stojnou nohu, na níž bude tudíž spočívat váha celého těla. Nohu, která bude nahoře, se pokuste nártem zaháknout za lýtko stojné končetiny tak, abyste ještě více posílili stabilitu dané pozice, a zároveň se snažte vytvořit mírný tlak obou končetin proti sobě.

Následně zabalte jednu paži pod druhou a dlaně přitiskněte k sobě.

Jakmile zaujmete celou ásanu, zaměřte svou pozornost opět na spodní polovinu těla a jděte do mírného či intenzivnějšího podřepu se stálým tlakem jedné nohy proti druhé. Poté se zastavte a upřete pohled na nějaký, byť pomyslný bod před sebou. Držte tuto pozici po dobu 6 až 8 dechů a následně ji proveďte na druhou stranu.

A v čem vlastně spočívá tajemství toho, jak může pozice orla zatočit s nepěkným vzhledem vaší kůže?

Během cvičení musíte napnout svaly na stehnech a zároveň posílit své jádro! Tlakem jedné nohy proti druhé zase pracujete s cirkulací krve a lymfou, faktory, které mají na celulitidu zásadní vliv.

3. Obrácené prkno
Prkno neboli plank je populárním cvikem pro mnoho sportovců. V józe však nabývá spoustu nových podob, které ovšem neztrácejí na účinnosti. Jednou z nejefektivnějších jógových pozic v boji proti celulitidě je pozice obráceného prkna.

Sedněte si na podlahu a natáhněte nohy s chodidly danými do flexe. Paže dejte za tělo, dlaně směřují k hýždím. S nádechem zvedněte boky do planku. Paže by měly zůstat kolmo k zemi, a pokud to nevadí vašemu krku, můžete pustit hlavu do záklonu. Vydržte 6 až 8 dechů a poté s výdechem pomalu uvolněte 

Pravděpodobně nejnáročnějším aspektem této ásany je množství práce, kterou musí vykonat stehna a hamstringy, aby vám pomohly udržet se v pozici!

  • autor: Valentina Lebová
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

Objednat předplatné