BLESKOVĚ
Power jóga 17. 04. 2017 PDF Tisk

Spojení dechu s pozicemi

Jemný a příjemný pohyb vyjadřuje spojení mezi dechem a pozicemi, které se v powerjóze spojují do jednoho celku (koloběhu).

Spojení dechu s pozicemi

Spojením dochází k probuzení středu těla, tlakovými změnami v organismu k povzbuzení metabolismu a proudění lymfy a řízeným dechem, na kterém je powerjóga založena, vstupuje praktikující do všech svých biochemických procesů, které nevědomky cvičením powerjógy ovlivňuje.

Pro často zaplněnou hlavu, je dech zázrakem. Je jako vítr, který zavane a provětrá harampádí, vnese do něj čerstvý vzduch a pročistí ji. Mysl dostane proud čisté energie a hlava se uvolní, vyčistí a je připravena dále vstřebávat množství informací, které se k nám každým dnem dostávají. Dech je antistresový program, který často málo oceňujeme. Dech je zázrak, a tak při cvičení pozic se dá kdykoliv odpočívat, ale nikdy se nepřestává dýchat řízeným dechem. Tělu se dostane intenzivní a funkční trénink, zlepší se kondice, v mysli nastává kýžený klid a zlepšuje se soustředění a výkonnost. V neposlední řadě máme možnost sblížit se s duší. Ta se ocitá ve stejném stavu, jako když odjedete na dovolenou. Má volno a její energie může pronikat na povrch. Intuice získává nadvládu a rozhodující je slovo. Jdete svou cestou vpřed, plni síly a radosti. Věříte si!

Pravidelným praktikováním powerjógy docílíte mnoha stavů, o kterých píšu. Powerjóga nechává každému prostor cvičit dle jeho individuálních možností, bez nutnosti dělat ásany a techniky jógy jen jedním striktním způsobem. Powerjóga uznává každého jako individualitu, a tak dokáže pro každého najít vhodný způsob provádění pozic, aby byly prospěšné v daném stavu těla i psychicky.

Pravidelností cvičení a vztahu mezi dechem a pohybem nás powerjóga přivádí na cestu poznání a my kromě všech fyzických a biochemických benefitů powerjógy zažíváme vlastní transformaci. Jemnou, postupnou, přirozenou a téměř nevnímatelnou. Dobře se nám cvičí, tělo je pevné a protažené, záda přestávají bolet a jsme mrštní, a to nejenom na těle. Jemnost péče je však uvnitř. Postupným řízeným dechem ovlivňujeme své chování, projevování se, vnímání sebe sama a učíme se být spokojenými v situacích, ve kterých se nacházíme. A to je velice prospěšná změna. Respektovat a nechávat prostor všemu okolo nás být takové, jaké to je, obracet pozornost k sobě a být spokojený v podmínkách, které máme.

Nestěžovat, nefňukat, ale jít svou cestou ke spokojenosti a zdraví. Taková je powerjóga, to je volnost a radost, které prostoupí při pravidelném cvičení naší osobností.

 

Objednat předplatné