Konference 04. 08. 2023 PDF Tisk

Střípky z Jóga Dnes Konference 2022 - svátku jógy v Česku

Doznívání - tak by se dal nazvat emociální i fyzický stav účastníků Jóga Dnes KONFERENCE - největšího jógového svátku v Česku v jejich nitru i na těle, který si s sebou odnášeli po celém dnu jogy v Martinickém paláci.

Podívejte se na velkou fotogalerii z akce.

Střípky z Jóga Dnes Konference 2022 - svátku jógy v Česku

Byl to hluboký zážitek, silná zkušenost a mnoho nejrůznějších setkání. Byla to radost být opět ve společnosti podobně naladěných lidí, kteří společně utvořili jógovou praxí - fyzickou i mentální vlnu pozitivity, která zaplavila nejenom je. Zahltila i všechny sociální kanály, skrz které tato energie proudila dál.

Jóga Dnes KONFERENCE proběhla v sobotu 22.10.2022 po tří leté pauze, kdy situace ve společnosti a nařízení vlády bránily setkávat se. Přerušily tak rituály a tradice, zvyky, přetrhaly vztahy a mnoho lidí uvedly do psychické, ale i fyzické nepohody (o dětech ani nemluvě). To však není všechno. Následně se objevil strach, vyvolaný dlouhou neaktivitou a izolací a tak dvířka k návratu k činnostem, které tvořily radost a nabíjely energií pro každý den, byly zamčeny jako pandořina skříňka.

Jóga a kolektiv - skupinová praxe podporuje vznik silné energie! Podporuje a rozvíjí to, co v nás je… touhu po lidských kontaktech. Naplňuje základní potřebu sdružovat se, povídat si a usmívat se. Jógová praxe ve skupinách je terapeutický prostředek pro každé, kdo svou energii dává a současně přijímá.

A o tom byla Jóga Dnes KONFERENCE! Do společného rezervoáru odevzdat svou energii a současně si vzít kus každého z těch, co účastni byli. Otevřít vnitřní sílu, rozpoutat dech a sílu energie, zapomenout na vše, co za realitu je považováno a nabízeno. NADECHNOUT SE a OBČERSTVIT RADOSTÍ… to byl cíl, který JÓGA DNES měla.

Jedineční učitelé jógy: Barbora Hu, Dalibor Štědroňský, Zuzana Klingrová, Jakub Šamberger, Tomáš Strnad, Katka Bílková, Václav Krejčík, Simona Josefová, Karolína Štraus Idris, Markéta Faustová, Martin Wagenknecht, Tereza Bonnet Šenková, Dara Rakovčik podpořili praxi každého z návštěvníků a inspirovali i překonání limitů a vystoupení z komfortní zóny. Přeci jenom… odcvičit více jak 2 jógové lekce různých stylů již chce pořádný kus “hecnutí se”. Praxe však byly prokládány i povídáním a pauzami a tak svalovka, která mohla nastat po celém dny s jógou, nebyla tak silná.

Vydavatelství ČASOPISU JÓGA DNES děkuje generálnímu partnerovi WELEDA - přírodní kosmetika, kterou si všichni účastníci nyní mohou doma vyzkoušet a objevit tak krásu doteku přírody. Děkujeme partnerům: Pure District, CBD Pharma, Yoga Market a Energy Studio Václav Krejčík, jehož tým produkčně konferenci organizoval.

Velké poděkování patří MARTINICKÉMU PALÁCI v samém centru starobylé Prahy na Hradčanském náměstí, který podpořil energií a krásou celou Jóga Dnes KONFERENCI a umožnil, aby se akce mohla konat právě zde… v místě, kde historie dýchá z každé fresky na stropě i stěnách paláce.

A o dechu je jóga! Vzájemnost a spojení. Děkujeme všem, kdo byli součástí JÓGA DNES KONFERENCe 2022!

A jak to bude za rok?

Termín: 21.10.2023 a vezte, že v šíření energie a rituálů, jógy a dobré nálady pokračujeme dál - bez strachu a s radostí. Přihlaste se zde

Krása vychází zevnitř… tak si ji dovolme, vypusťme ji a inspirujme každého, kdo v blízkosti se ocitne.

-jd-

  • foto: Jóga Dnes a sociální sítě účastníků JD konference. Děkujeme všem za sdílení.

Objednat předplatné