Roční období 03. 08. 2022 PDF Tisk

Srpnové tipy pro zdraví

Užijte si srpen naplno! Načerpejte energii, odpočívejte, dostaňte do sebe co nejvíce vitamínu D a posilujte imunitu - ať máte v zimě z čeho těžit!

Srpnové tipy pro zdraví

V srpnu je třeba posilovat systém tělesné teploty (3 ohřívače). Meridián tří ohřívačů začíná nehtem prsteníčku, stoupá hřbetem ruky přes zápěstí, vede podél středu vnější strany předloktí a paže, přes rameno vzhůru po krku a kolem ucha. Končí v místě těsně vedle obočí na vnější straně. V oblasti hrudníku, solar plexu a břicha se nacházejí oblasti, jejich úkolem je vyrábět tělu teplo a energii při dýchání, trávení a vylučování. To vytváří v těle harmonii a rovnováhu. Tělesné teplo vzniká při tělesných reakcích především v játrech, ledvinách a mozku působením některých hormonu a také tělesným pohybem. 

Pro období srpna je vhodný přiměřený pohyb, který dává přednost rozvoji pružnosti a síly. Velice vhodné jsou pozice jógy, které dokážou nastolit v organismu rovnováhu. V srpnu doporučujeme pít jaterní čaje, které pomohou případné oslabeným játrům (letní oslabení jater a látkové výměny se může projevit sníženou, nebo zvýšenou teplotou). Také je vhodné omezit konzumaci skryté soli. Navíc, jelikož v tomto období může být zvýšená teplota organismu, dávejte si pozor na potraviny, které teplo zvyšují (zázvor, pohanka, pálivé koření).

Srpnové počasí bývá většinou stabilní a teplé. Příroda se začíná připravovat na blížící se podzim, sklizeň je v plném proudu a prázdniny se přehoupnuly do druhé poloviny. Z vlastní zkušenosti všichni víme, že když se prázdniny přepůlí, vše se k září řítí mílovými kroky. A tak si zkuste užít poslední dovolenkový a prázdninový měsíc a naberte potřebnou energii do zimy.

 

  • -jd-
  • foto: Shutterstock.com

 

Objednat předplatné