Meditace 28. 05. 2022 PDF Tisk

Sluneční meditace

Zavřeme oči a srovnáme páteř. Pozorujeme dech svého těla. Mysl je tichá a nehybná.

Sluneční meditace

Představíme si sebe sama na malé opuštěné pláži. Moře je klidné a blankytně modré. Na horizontu splývá s bezmračnou oblohou. Ležíme, nebo sedíme na jemném prohřátém písku. Naše nahé tělo se zcela otevírá darům této meditace.

Nejprve si uvědomíme, jak sluneční paprsky prohřívají naši kůži. Pokožka přijímá léčivé světlo slunce. Povrch našeho těla září jasným světlem. Všechny nedokonalosti naší pleti se léčí a projasňují. Paprsky jemně pronikají hlouběji do našeho těla. Celé tělo se úplně uvolňuje. Povolujeme postupně jeden sval za druhým. Všechny obličejové svaly se uvolňují. Světlo slunce prostupuje ještě hlouběji k našim orgánům. Každý jednotlivý orgán je prosvětlován léčivou silou slunce. Uvědomíme si, jak naše tělo září! Každá naše buňka se raduje z té krásy. Naše krev je světelným řečištěm. Víme, že toto neuvěřitelné světlo v nás je duchovním odrazem nepostradatelné hvězdy, kterou vídáme na obloze.    Zcela otevřeme své vnitřní Já.

Naše tělo stále leží na písčité pláži a září. Necháme nyní pronikat léčivou sílu slunce do naší duše. Když se setká světlo naší duše se světlem slunce, vznikne erupce radosti! Plnými doušky prožíváme naši radostnou podstatu. Vše se směje s námi! Palmy na pláži, obloha i moře se usmívá. Jaká to zářivá radost ze života, jaký to prožitek plnosti!  Naše oči jsou otevřené. Naše tělo nadechuje i vydechuje světelnou energii slunce. Naše duše se směje jako duše šťastného dítěte. Víme, že toto radostné světlo jsme my sami.

Jsme zářivým SVĚTLEM universa a Slunce je naším vlastním zrcadlem. 

Objednat předplatné