BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 03. 12. 2020 PDF Tisk

Silné podložky na jógu – skvělá volba pro vaše klouby!

Pokud patříte i vy mezi jedince, kteří tak trochu zápasí s bolestí kloubů, je pro vás silnější podložka tím nejlepším řešením. Klouby vám poděkují!

Silné podložky na jógu – skvělá volba pro vaše klouby!

Ať už děláte jógu nebo jakýkoliv jiný sport, bolavé klouby mohou být nepříjemnou překážkou. Pokud cvičíte jógu, je to ještě umocněno tím, že se o klouby často opíráte. Podložka sama o sobě musí být kvalitní, ale ta, která je navíc tlustší, nabízí měkčí oporu tvrdým částem našeho těla.

Podložky dosahující tloušťky 1 cm a více jsou skvělé a vítané pro všechny styly jógy i jiná cvičení, a to hlavně z toho důvodu, že zajistí dostačující měkkost při pozicích, kdy ležíte na zádech, opíráte se o lokty a kolena či kroutíte tělo do nejrůznějších poloh a potřebujete kvalitní oporu, aby vás nic nebolelo.

Kosti a klouby pak takříkajíc „zapadnou“ do měkkého povrchu a vás už nebude nic limitovat. Všechny takové podložky je možné objednat online, protože u každé z nich jsou uvedeny potřebné parametry.

V Indii, kolébce jógy, jsou nejpopulárnější podložky o tloušťce 13 mm, které jsou vhodné pro jógu či pilates, jsou dostatečně stabilní a zároveň měkké a odolné vůči uklouznutí, když se zpotíte. Všechny tyto podložky jsou navíc odlehčené, takže manipulace s nimi je velice jednoduchá.

Proč je tloušťka podložky tak důležitá pro všechny, kdo „bojují“ s bolestí?

Odpověď je zcela jednoduchá. U každé sportovní aktivity, tudíž i jógy, je nutné, aby vás nic nelimitovalo. A pokud sami o sobě máte bolavé klouby nebo například příliš hubené tělo a vystouplé kosti, je silnější podložka řešením, jak moci cvičit a prohlubovat praxi, ale netrpět. Zejména u pomalejších stylů, jako je hathajóga, která se vyznačuje delší výdrží v jednotlivých ásanách.

Mírnou nevýhodou těchto podložek pak může být jen o něco horší stabilita, ale to je dobré brát s lehkostí a jako výzvu posunout svou jógu zase o level výš. Rovnováha navíc začíná v naší mysli, a tak je přínosné trénovat stabilitu i tímto způsobem.

Jóga má být příjemná tělu i duši, a proto je výběr té správné podložky nadmíru důležitý obzvlášť v případě, že máte jakékoliv zdravotní komplikace. Vždy je dobré cvičit s ohledem na své tělo.

TIP
Zvažujete pořízení nové podložky? Podívejte se do Velkého průvodce výběrem podložek!

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné