Domov jako talíř blog 12. 04. 2019 PDF Tisk

Rostliny vám ukazují, jak pečujete o své vztahy

Rostliny jsou zrcadlem vašich vztahů, jak se o lidi kolem staráte nebo nestaráte.Pokud máte doma rostliny přelité a jejich kořeny uhnívají, tak můžete své okolí dusit přílišnou péčí. Zvolněte a dejte lidem kolem sebe svobodu! Naopak pokud jsou listy uvadlé a zemina je suchá, tak se o lidi ve svém okolí nezajímáte, nevěnujete jim péči.

Rostliny vám ukazují, jak pečujete o své vztahy

Rostliny mají vlastní energetické pole, které se liší podle druhu a vzrůstu rostliny. V místnosti s nimi se cítíte mnohem lépe, protože dokáží ovlivnit vaše psychické a fyzické pocity. Jejich listy slouží jako filtr a díky látkové výměně je možné částečné vyčistění vzduchu od různých čistících prostředků a barev.

Jaké místo doma rostlinám sluší?

U vchodu volte jednuvýraznou květinu – solitér, nevytvářejte „džungli“, kterou se musíte prodírat, když přijdete domů.

Do kuchyně se nejvíce hodí čerstvé bylinky. Život v jakékoli formě podporuje energie v místnosti, a rostliny ji navíc krásně provoní.

Váš jídelní stůl bude zářit s vázou čerstvých řezaných květů. Vyměňujte pravidelně vodu a nedávejte do blízkosti mísu s ovocem, potom květy rychleji vadnou.

Trocha zeleně v obývacím pokoji nesmí chybět. Pokud chcete pokoji vdechnout život, umístěte sem rostliny v působivých květináčích, vázách nebo třeba celý strom. Vyčnívající hrany stěn nábytku zjemníte a zaoblíte rostlinami, stejně tak nevyužívané kouty místnosti. Rostliny na okenním parapetu rozzáří prostor, jen je nesmíte zapomínat zalévat. Správnou volbou jsou rostliny s oblými listy, ne s ostrými.

V ložnici ponechte maximálně dvě pro posílení partnerství a duality. Je lepší, když nejsou úplně stejné, mohly by mít např. jiné květináče nebo by jedna mohla být menší a druhá větší.

Zdravé zelené rostliny v pracovně pomáhají zlepšit kvalitu vzduchu a vytvářejí živé a přitažlivé místo. Přísun svěží energie vám zajistí v levém rohu stolu umístněná váza s čerstvými květinami. Jakmile začnou vadnout, vyměňte je.

V dětském pokoji dítěmůže trénovat na rostlině péči. Buď jí umoří, nebo vykvete. Ale pokud je vaše dítě hyperaktivní, tak to nepřehánějte s množstvím zelených krasavic v pokoji. Rostliny by neměly být blízko postele, ruší spánek.

Pokud nejste dobrý pěstitel,nebo z jakéhokoli důvodu nemůžete mít doma živé rostliny, nezoufejte. Vylepte si je na stěnu (existují úžasné tapety), namalujte si je, nebo si vyrobte a pověste herbáře.

Mé doporučení:

ZAMIOKULKAS neboli rostlina radosti

Rostlina původem z Madagaskaru. V interiéru velmi oblíbená a nenáročná voskově lesklá kráska, která dorůstá až do výše jednoho metru. Nemá ráda přímé slunce, a proto se hodí do chodeb, předsíní nebo rohů místností. Výborně zvlhčuje vzduch, pohlcuje benzen, je nenáročná na složení a kvalitu půdy. Nevadí jí suchý vzduch, přelití nebo mírné sucho. 

LOPATKOVEC neboli rostlina čistič

Rostlina s jemnými bílými květy, která se snadno udržuje. Dokáže v prostoru odstraňovat alkoholy a aceton. Vhodná do pracovny.

TLUSTICE neboli rostlina hojnosti

Zelená kráska, která má malé a okrouhlé lístky, jež symbolizují mince. Podporuje tedy rozmnožení financí, tzv. peněžní rostlina, zejména při umístění na jihovýchod (oblast bohatství). A když vykvete, říká se, že vás čeká nenadálé dědictví či výhru.

BAMBUS neboli rostlina štěstí

Podle čínské „pověry“ přináší štěstí. Dlouhé tyčky doporučuji dát do vázy s vodou a zasypat kamínky. Vhodné umístění je v jakékoli místnosti. 

A jeden skořicový TIP na závěr: Skořice je výborná v jablečném štrůdlu, ale udělá i zázraky v květináči. Zkuste to! Skořice je také vynikajícím hnojivem a stimulantem růstu rostlin. Např. pokud chcete urychlit růst rostliny, posypte listy špetkou skořice. Jestli jste při přesazování poškodili kořeny, tak skořice v květináči pomůže rostlině lépe zakořenit a má dezinfekční účinky. 

A nezapomeňte, že květiny nepřemýšlejí, zda jsou hezčí než sousední květ. Ony prostě kvetou.

 

Objednat předplatné