Den jógy 28. 06. 2022 PDF Tisk

Reportáž z Mezinárodního dne jógy Praha - Energy Studio

Teplý červnový podvečer, nádherné prostory zahrady ve Šternberském paláci v obklopení dalších historických památek pražského hradu. Dovedete si představit krásnější a příhodnější místo na oslavu Mezinárodního dne jógy a letního slunovratu?

Reportáž z Mezinárodního dne jógy Praha - Energy Studio

Oslava Mezinárodního dne jógy: jógování a meditace v historických prostorách Šternberského paláce

Téměř sto jógových nadšenců se v Praze přidalo k lektorům Energy Studia, aby tento významný den uctili, věnovali čas sobě a svému tělu, a zároveň podpořilo nadaci Pink Bubble. Pink Bubble je nadace, která pečuje o mladé lidi postižené rakovinou a pomáhá jim toto náročné životní období překonat.  Všichni zúčastnění měli tak možnost místo vstupného přispět libovolným příspěvkem do „kasičky“, jejíž celý obsah šel následně na konto nadace.

Zahrada Šternberského paláce poskytovala dostatek stínu díky vysokým stromům a zároveň prostor i pro ty, kteří rádi praktikují jógu se sluníčkem v zádech. Umělecká díla rozmístěná v zahradě tvořila úchvatnou kulisu všem jogínům. Toto zenové, spirituální místo, tak na každého dýchlo klidem, pohodou a radostí… jen tak být.

Celou devadesátiminutovou sekvenci zahajovala známá a zkušená lektorka jógy Simona Josefová dechovými technikami a jemným rozhýbáním těla. Následně předala slovo lektorce Báře Millerové, se kterou jsme se s zacházejícím sluncem rozloučili oběma variantami Pozdravu slunce. Lektorka Katka Bílková nás provedla různými pozicemi bojovníků, kteří otevírají srdce a pomáhají najít dostatek odvahy a zároveň klidu pro ty z nás, kteří hledají odhodlání a zároveň mír v duši. Jógový blok s Jakubem Šambergerem prověřil kondici každého účastníka, a pokud měl i poté někdo pocit, že jóga je „jen“ o protahování, Martina Vrňáková ho svými balančními hrátky v různých pozicích loďky rychle vyvedla z omylu. 

Závěrečná jógová sekvence s Darou Rakovčík byla jak pohlazení pro duši i tělo. Svaly byly již unavené, a proto obrácené pozice uvítaly s povděkem. Zároveň tento blok přinesl tolik žádané zklidnění před závěrečnou meditací. Tu vedl Václav Krejčík a celá se nesla v duchu laskavosti k sobě i ostatním. Vizualizace růžové bubliny, která vaše přání vynese až k nebeským výšinám a zároveň vás svou lehkostí obejme a ošetří, byla tak krásná, silná a dojemná, že nechala jen málokteré oko suché. A o tom to právě mnohdy je, protože teprve ve chvíli, kdy pustíme naše emoce, strachy a úzkosti, které v sobě držíme, může dojít najít naplnění našich snů a přání. Teprve pak přichází lehkost a snadnost, se kterou se děje uzdravení duše a uskutečnění těch nejlepších věcí. Závěrečný úsměv na rtech všech byl odměnou, stejně jako mírumilovná energie, která v každém přetrvává i dnes.

Energy Studio všem zúčastněným děkuje, že jsme byli spolu!

  • autorka: Pavla Maříková
  • foto: Dara Rakovčík - @fotimjogu.cz; Energy Studio
  • www.energystudio.cz

Objednat předplatné