Den jógy 29. 06. 2022 PDF Tisk

Mezinárodní den jógy Praha - pohledem Yoga Movement - Karlův most

Jak oslavit Mezinárodní den jógy a slunovrat zároveň? Proč ne na Karlově mostě; rozhovor s Adélou Porubskou, majitelkou jógového studia Yoga Movement na Smíchově.

Mezinárodní den jógy Praha - pohledem Yoga Movement - Karlův most

Anna: Co Tě inspirovalo k tak velké akci?

ADÉL: Inspirací pro nás byl například New York a jeho Times Square nebo Paříž a Eiffelova věže, kde se v Mezinárodní den podobné akce konají. 

Anna: Jak si přišla na Karlův most? Měla jsi na mysli i jine lokace?

ADÉL: Celá akce vznikla z konverzace u večeře s naším týmem. Chtěli jsme tak nějak oslavit fakt, že se opět můžeme scházet bez covidových opatření. U večeře padl nápad, že bychom mohli udělat jógu na Karlově mostě. Nejdřív jsme to brali spíše jako legraci, ale potom nás napadlo spojení Mezinárodního dne jógy, slunovrat a východ slunce a reálný koncept na světě. Nad jinými místy jsme tento rok nepřemýšleli, věřili jsme, že dopadne tato. 

Anna: Jak dlouho trvaly přípravy? Byly hodně náročné?

ADÉL: Musím přiznat, že to byla velká výzva, a to především proto, že celý nápad přišel 2 měsíce před akcí, což je hodně krátký čas na vyjednávání s městem. To bylo na celé přípravě také nejnáročnější část. Ve finále jsme měli jen týden na přípravu, ale celý tým do toho dal velkou energii a věříme, že se to povedlo. Velké díky patří také především našemu generálnímu partnerovi, RitualsCosmetics, kteří do celé akce šli s námi a poskytli 300 svých skvělých jógamatek pro účastníky a dárky pro všechny, kdo na akci přišli. 

Anna: Co Tě nejvíc překvapilo?

Nejvíce mě překvapil tak velký zájem, protože za necelých 48 hodin byly všechny lístky pryč. A potom to bylo obrovské odhodlání celého týmu a partnerů akci uskutečnit. Např. Rituals dodali jógamatky během 4 dní nebo Petrof zařídil převoz piana v 1 ráno. 

Anna: Poděl se s námi ještě o tvůj osobní zážitek a těšíš se na další akce? Chystáte s YogaMovement něco podobného rázu?

ADÉL: V den akce byla ráno relativně zima. Největším zážitkem pro mě byl moment, kdy vyšlo slunce, a první paprsky začaly svítit lidem do obličeje, cítili jeho teplo, v ten moment se také začal cvičit první pozdrav slunci a hra Karla Havlíčka, který celou lekci doprovázel na piano, nabrala na intenzitě. V ten moment se spousta lidí začalo usmívat a úsměv jim vydržel až do konce. Musím říct, že Karlův most má opravdu své kouzlo a silnou atmosféru.  

Naším cílem není dělat takové akce pravidelně, baví nás vymýšlet různé koncepty, ať už to jsou workshopy ve studiu, malé boutiquové akce venku anebo třeba akce tohoto typu. Další akce určitě plánujeme, ale kdy budou, to vám teď neřeknu. Máme už nějaké nápady, zatím ale nic konkrétního. Necháme se překvapit, co přinese další týmová večeře. 

Akce proběhla 21. 6. 2022 od 5-6 hod za východu slunce.

Objednat předplatné