Meditace 02. 12. 2021 PDF Tisk

Relaxace a meditace v bezpečí domova

Zklidněte svou mysl při relaxaci či meditaci a nalaďte se na vlnu pohody a klidu, na které proplujete podzimem i přicházející zimou. Získáte vyrovnanější mysl, sníží se pocity úzkosti či strachu a je vědecky dokázáno, že meditace snižuje riziko srdečních chorob. Nemusíte nikam chodit, zvládnete to i v pohodlí svého domova.

Relaxace a meditace v bezpečí domova

Očistěte a harmonizujte prostor
Začněte očistou prostoru, ve kterém se chystáte na svou relaxaci. Otevřete na chvíli okno a vyměňte v místnosti vzduch za čerstvý a svěží. Prostor můžete harmonizovat pomocí zpívající tibetské mísy, která mimo harmonizace prostoru pomáhá také vyladění vnitřní rovnováhy a přípravě na meditaci. Místnost si můžete provonět podle aktuální potřeby oblíbeným sprejem nebo vonnými svíčkami 

Uvelebte své tělo do pohodlné pozice
Zvolte si vhodnou polohu. Je pouze na vás a zvolené technice či to bude v sedě nebo v leže. Cílem je uvelebit tělo do takové pozice, aby vás zbytečně nevyrušovaly myšlenky na nepohodlí. Pomoci vám k tomu mohou meditační polštáře nebo bolstery, na které se můžeme posadit či položit svá těla při relaxaci. Vhodné je připravit si rovnou vedle sebe i deku, kdyby vám začalo být chladno.

Zvolte si relaxační či meditační techniku
Vybírat si můžete ze spousty relaxačních a meditačních technik. Jednou z nich je trátak, kdy koncentrujete svůj pohled i mysl na vybraný předmět, například plamen svíčky. Provádí se během zkříženého sedu a doporučuje se ji praktikovat brzy ráno nebo naopak pozdě večer před ulehnutím ke spánku. Během trátaku dochází k očistě očí i mysli a zlepšuje se schopnost soustředění. Vyzkoušet můžete také vědomé pozorování dechu, což je technika vhodná pro začátečníky. V libovolné pozici se svou mysl snažíte upřít pouze ke svému dechu. Vnímáte jeho délku, hloubku a rozdíly mezi nádechem a výdechem. Celou tuto techniku můžete doplnit aromaterapií pomocí esenciálních olejů nebo polštářku na oči s levandulí.

Řízená meditace v bezpečí domova
Zatím se necítíte sami na meditační techniky, ale rádi byste meditaci vyzkoušeli v pohodlí a bezpečí svého domova? Pořiďte si CD, které vás provede jednoduchými i složitějšími meditačními technikami pro relaxaci a uvolnění.

Prohlédněte si nabídku Yoga Market a pořiďte sobě nebo svým blízkým ty nejmilejší dárky:
Očista prostor: https://www.yogamarket.cz/joga/ocista-prostoru/
Relaxacehttps://www.yogamarket.cz/joga/relaxace/

Objednat předplatné