Podložka na jógu a co na sebe?

09. 01. 2016


Přemýšlíte v čem se vydat na svou první lekci jógy? A napadá vás v mysli otázka, jestli v sále studia budou podložky a jógové pomůcky? Připravili jsme pro vás krátký přehled, co pro svou první lekci potřebujete. 

Jak se obléci?
Na jógu nepotřebujete nic speciálního. Stačí vám příjemné oblečení, které nikde neškrtí, nestáhne vás v pase, a třeba i saje pot. Vhodná jsou trička, která neplandají. Ideální je, když před cvičením jógy odložíte prstýnky, řetízky a hodinky, protože by vás mohly rozptylovat během lekce jógy.

Potřebuji svou vlastní podložku a pomůcky?
Vlastní podložka je otázka osobní hygieny. V jógových centrech většinou toto základní vybavení je. Často mají v centrech i desinfekci, kterou si můžete před lekcí svou podložku očistit. Stejně tak po lekci toto uděláte pro lidi, kteří přicházejí po vás.


Máte-li svou cvičební podložku, můžete mít klasické varianty z různých materiálů, různých délek a také váhy. Je tedy potom na místě zamyslet se, jestli chcete podložku na doma, kterou nebudete přenášet, nebo lehčí podložku, kterou můžete nosit v různých jógových vacích, taškách, batůžcích. Můžete zvolit variantu cestovní podložky, která je lehká a velice dobře skladná.

Jógové ručníky využívají lidé, kterým se potí ruce a nohy více, než je třeba. Ručník se pokládá na podložku a cvičí se na něm. Nemusíte tedy do centra nosit svou podložku a stačí si podložku v centru jen překrýt jógovým ručníkem. Když ručník propotíte, jednoduše jej vyperete.

Výběr podložek a ručníků je opravdu veliký, stejně jako pomůcek, které můžete využít pro ulehčení vašeho cvičení. Kvádry se využívají jako pomůcky pro prodloužení rukou nebo v sedech pro změnu sklonu pánve, aby páteř nebyla ohnutá. Přitahovací pásky také prodlužují končetiny, bolstery slouží pro relaxaci a pro meditaci můžete využít mály/strong> nebo tibetské mísy. Příjemnou dekou nebo šálou můžete zahalit své tělo, když vychladne v závěrečné relaxaci nebo meditaci.

Základní doporučení pro výběr podložek naleznete ZDE.

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

 

 

 

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket