Než začnete cvičit 09. 01. 2016 PDF Tisk

Podložka na jógu a co na sebe?

Přemýšlíte v čem se vydat na svou první lekci jógy? A napadá vás v mysli otázka, jestli v sále studia budou podložky a jógové pomůcky? Připravili jsme pro vás krátký přehled, co pro svou první lekci potřebujete. 

Podložka na jógu a co na sebe?

Jak se obléci?
Na jógu nepotřebujete nic speciálního. Stačí vám příjemné oblečení, které nikde neškrtí, nestáhne vás v pase, a třeba i saje pot. Vhodná jsou trička, která neplandají. Ideální je, když před cvičením jógy odložíte prstýnky, řetízky a hodinky, protože by vás mohly rozptylovat během lekce jógy.

Potřebuji svou vlastní podložku a pomůcky?
Vlastní podložka je otázka osobní hygieny. V jógových centrech většinou toto základní vybavení je. Často mají v centrech i desinfekci, kterou si můžete před lekcí svou podložku očistit. Stejně tak po lekci toto uděláte pro lidi, kteří přicházejí po vás.


Máte-li svou cvičební podložku, můžete mít klasické varianty z různých materiálů, různých délek a také váhy. Je tedy potom na místě zamyslet se, jestli chcete podložku na doma, kterou nebudete přenášet, nebo lehčí podložku, kterou můžete nosit v různých jógových vacích, taškách, batůžcích. Můžete zvolit variantu cestovní podložky, která je lehká a velice dobře skladná.

Jógové ručníky využívají lidé, kterým se potí ruce a nohy více, než je třeba. Ručník se pokládá na podložku a cvičí se na něm. Nemusíte tedy do centra nosit svou podložku a stačí si podložku v centru jen překrýt jógovým ručníkem. Když ručník propotíte, jednoduše jej vyperete.

Výběr podložek a ručníků je opravdu veliký, stejně jako pomůcek, které můžete využít pro ulehčení vašeho cvičení. Kvádry se využívají jako pomůcky pro prodloužení rukou nebo v sedech pro změnu sklonu pánve, aby páteř nebyla ohnutá. Přitahovací pásky také prodlužují končetiny, bolstery slouží pro relaxaci a pro meditaci můžete využít mály/strong> nebo tibetské mísy. Příjemnou dekou nebo šálou můžete zahalit své tělo, když vychladne v závěrečné relaxaci nebo meditaci.

Základní doporučení pro výběr podložek naleznete ZDE.

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

 

 

 

 

Objednat předplatné