Psyché&Duše 09. 02. 2016 PDF Tisk

Předsevzetí a vnitřní souboj

Mnoho cílů a předsevzetí se s končícím rokem objevuje v ústech nás všech. Rychlé a nadšené rozhodnutí se však většinou postupně proměňuje ve staré sliby a následně ve “znechucenost”, že jsme opět selhali. Jak jste na tom vy, nyní v únoru? 

Předsevzetí a vnitřní souboj

Dali jste si novoroční předsevzetí? Pokud ano, zkuste při dosahování cílů pěstovat svou vůli. Napište si na lednici, do diáře, na pracovní stůl váš cíl a emoce při rozhodování vstoupit na novou cestu! Uvědomte si možné prostředky, kterými myšlenku naplníte a vytrvejte na cestě k dosahování svého cíle!

To, jak pracuje vaše mysl, se odráží ve všem, co děláte. Kontrolujte svoji mysl, vytvářejte si představy, jak má vypadat situace, stav, cokoli čeho si přejete docílit. Jakou myšlenku zasejete, takovou situaci sklidíte. Vnitřní já sleduje procesy, kterými mysl prochází. Pozorujte a zkuste hledat prostor pro vnitřního rebela i zralou osobnost. Užívejte si to, co vás baví, ale přijměte i to, co je nutné z vašich povinností dělat. Mějte se rádi! Jen tak dojdete ke svému cíli.   

Nedělejte věci, které ubírají energii. Musíte-li je dělat, řešte je s vědomím pokory pro zachování harmonie. Pokora je stav, kdy respektujete povinnosti vyplývající z vašeho poslání. Jsou-li v danou chvíli v převaze činy, které nechcete, ale musíte je dělat, vymezte si ve své mysli období, po které se stanou nutnou součástí na přechodnou dobu. Motivujte se i v myšlenkách. Slova jako: muset, měl bych, vyměňte za pozitiva tipu přechodné období …vše, co činím, činím pro dobu omezenou a následně budu opět moci rozkvést a posunout se dále.   

Dali jste si předsevzetí?

Tak se ho nevzdávejte jen proto, že se vám nechce, že ubývají síly, nebo že postupně na vaší cestě budou přirozené překážky. Vydržte a pracujte na sobě.    

  • -jd-
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

Objednat předplatné