Spolupracujeme 18. 02. 2015 PDF Tisk

Pozvánka na festival Ostrava 17.-19.4.2015

V pozvánce naleznete slevový kód, při jehož uplatnění získáváte slevu na vstup na jarní festival jógy a tance do Ostravy. Kód platí dnes 18.2.2015!

Yoga&Dance Spring Festivalu Ostrava 2015 se blíží!

Pozvánka na festival Ostrava 17.-19.4.2015

Jarní festival jógy v Ostravě roste nad očekávání jeho zakladatelky

Lenka Knag, roz. Zontková, je původem z Ostravy-Poruby, kde se narodila a vyrostla. S jógou se potkala v New Yorku, kde se učila a následovně vyškolila v Jivamukti Yoga škole, jedné z největších škol v New Yorku a potažmo celých USA. Místo, aby nastálo zakotvila v New Yorku se svým manželem, vrátila se po čase do rodné Ostravy, aby zde založila Pranava Jóga Centrum, které bylo před pěti lety prvním a jediným studiem jógy v Ostravě. V roce 2012 založila YOGA & DANCE Spring Festival Ostrava. Nastartovala tak novou éru jógového vývoje v tomto industriálním a k alternativním věcem tradičně skeptickém městě.

 V posledních třech letech Lenka Knag přilákala na svůj ostravský festival mnoho mezinárodně více či méně proslulých učitelů jógy, a letošní ročník nebude jiný. „Nechtěla jsem navždy žít daleko od domova, chtěla jsem přivést k nám, co jsem našla a s čím se setkala v zahraničí. Ostrava nyní zažívá svou renesanci,“ říká přesvědčeně Lenka Knag.Studovala jsem v New Yorku Jivamukti školu, která před 30 lety vznikla v tenkrát nepřívětivé čtvrti East Village v New Yorku," vysvětluje. Podobně jako na Ostravě, tak ani na East Village nebylo na první pohled nic pěkného. Byla to fádní a šedivá čtvrť plná příslušníků pracující třídy, ale přesně toto prostředí dalo za vznik nejen radikálnímu Jivamukti, ale vyrobilo také třeba Madonnu či Andyho Warhola, doplňuje Knag. Není lehké přivábit zahraniční učitele jógy v konkurenci s nablýskanými evropskými metropolemi, ale když jim povím příběh rodící se nové Ostravy, a přiblížím, jaký potenciál se v ní skrývá, všichni chtějí přijet a v této činnosti nás podpořit. Ví, že lotosový květ vyrůstá pouze v blátě, uzavírá nebojácně jeho zakladatelka.

Letošní již 4. ročník tohoto unikátního ostravského festivalu jógy proběhne ve dnech 17. – 19.4.2015 a to nově v originálních prostorách jedné z nejekologičtějších staveb v Ostravě, budovy IQ Centra  na ul. 28.října 3346 (budova Tieto). Účastníci festivalu jsou jak z ostravského regionu, tak ze všech koutů České republiky a potkat se zde můžete jak s domácími, tak i zahraničními lektory jógy a jejich pojetím jógy.

Lenka Knag, zakladatelka a producentka YOGA & DANCE Spring Festival Ostrava

 

 

Co vás čeká na festivalu? 

Na programu letos bude vévodit Ishta Yoga, se kterou se máte jedinečnou možnost poprvé v ČR seznámit v lekcích charismatického Jasona Vinci, přijíždějícího z New Yorku. Jason pokračuje v linii zakladatele Ishta Yogy Alana Fingera, jehož tradice sahá až k Yoganandovi. Čekají vás svižné lekce oblíbené Jivamukti Yoga,  naše pozvání přijala Durga Deví, rodačka z New Yorku žijící v Londýně, kde pomáhala v zákládání Jivamukti Yoga Center London. Ze Slovenska k nám opět zavítá usměvavý  Zdeno Yogi se svým pojetím Srivatsa Flow Yoga, nabídku zpestří třeba Sayam Dayal z indické Keraly s povídáním o Ayurvédě, která k józe neodbytně patří, a nechybět budou samozřejmě oblíbené ostravské učitelské stálice jako Jarmila Voženílková s jógovou terapií a Hathajógou,  Monika Winklerová letošní novinkou Cyklické jógy,nebo Lenka Śivādeví Knag s tajemným tématem reinkarnace.

Ten letošní ročník bude navíc plný hudby a program osvěžují zábavné lekce tance. Uvolnit se můžete tancem za zvuků afrických bubnů anebo se rozvlnit na lekci American Tribal Belly Dance.

Pro ty, kteří si budou chtít odpočinout a načerpat nové vhledy a informace čekají přednáškové sály. V jednom z nich budeme mít tu čest hostit Josefa Frice z Prahy, autora a provozovatele téměř legendárních stránek svetmysli, jež nám přiblíží učení Maharšiho a také popovídá o Bhagavadgítě.  O hudebního ducha se letos postará skupina GAMOSVARVěnovat se budeme také ženskému tématu a to z pohledu muže uctívající symbol božské matky, vtipného a pohotového Marka Ščotky. 

Více o dalších účinkujících najdete na webu http://www.jogafestival.cz/ucinkujici/

Letošní festival jsme přesunuli do velice originálních prostor jedné z nejekologičtějších budov v Ostravě budovy Tieto (IQ Centrum) na ulici 28.října 3346/91, která je blízko centra Ostravy. Po celou dobu festivalu bude k dispozici Śantih Zone, kde si můžete odpočinout u šálku čaje, nechat se namasírovat, nakoupit si či si třeba pro zábavu nechat vyložit karty. 

Protože nás váš zájem o jógu nesmírně těší a rádi bychom se s vámi na festivalu potkali, rozhodli jsme se vás obdařit 10% slevou na vstupném. Tato sleva na vstupném platí pouze v první vlně předprodeje Early Bird  ve dnech 5.2.- 18.2. 2015, poté nebude možnost již tuto slevu uplatnit.

Magický slevový kód je JOGADNES2015, a tento kód stačí zadat do slevového políčka při rezervaci na webu  

Pokud už jste si lístek nedočkavě rezervovali, nevadí, stačí přihlášku vyplnit znovu a my tu předchozí vyřadíme z evidencePřihlášku vyplníte a my Vám pak potvrdíme došlou platbu a tím Vaše místo. V minulém roce byly lístky předem vyprodány, doporučujeme si svou vstupenku pořídit včas, vyhnete se tak machinacím všeho druhu na poslední chvíli (to platí i v případě objednávky jídla). 

Připomínáme, že všechny vstupenky jsou evidovány na jméno a tento slevový kód slouží pouze pro Vás. Vaše emailová adresa musí být shodná s tou v našem adresáři, o kód se prosím nedělte se svými přáteli, ačkoliv tyto pozvat určitě můžete a i pro ně platí zvýhodněná early-bird cena do konce ledna.

Věříme, že si tuto nabídku nenecháte ujít a moc se těšíme na společné jogování na dalším ročníku úžasného Yoga&Dance Spring Festivalu Ostrava 2015!

 

Přijďte si zacvičit, pobavit se, učit se, sdílet, propojovat, poznávat a dělat společně věci jinak!

 

Objednat předplatné