Cestování 03. 12. 2015 PDF Tisk

Poznejte nový ráj - severovýchodní Indie

Oblast severovýchodní Indie je stále neprozkoumaný ráj. Známý je také pod názvem sedm sester, region zahrnuje sedm států na kopci, přičemž každý z nich má výrazné kulturní dědictví, etnikum a jazyk.

Poznejte nový ráj - severovýchodní Indie

Z historického hlediska byl severovýchod vždy nejvíce izolovanou částí Indie, ale v současnosti již toto neplatí. Bohatá rozličnost, jedinečná přírodní krása a barevné festivaly domorodců nyní přitahují zvídavé cestovatele z celého světa, kteří rádi jezdí do tohoto zapadlého koutu země.

Hraniční stát Arunachal Pradesh má magické kouzlo, které láká návštěvníky, aby obdivovali jeho nádhernou faunu a flóru, ochutnali vynikající místní kuchyni a seznámili se se svědky náboženské tradice. Zhruba 13 % populace státu jsou oddaní stoupenci tibetského buddhismu, kteří se usadili z velké části v okolí duchovního centra v Tawangu.

Tawangský klášter, založený v roce 1680 našeho letopočtu, je největší tibetský buddhistický klášter v Indii. Sídlí ve městě Tawang v nadmořské výšce 3300 metrů a je hypnotizující buddhistickou citadelou pro kulturní studia a domovem 450 buddhistických mnichů. Stupeň otevřenosti, která existuje na těchto nejposvátnějších útočištích, a dostupnost mnichů bydlících v klášteře může inspirovat v každodenní praxi nadšence jógy a meditace či zpěváky manter.

Indie je rozsáhlá země díky své historii, náboženství a kulturní rozmanitosti. Cesta do této země slibuje pravidelná setkání s něčím neznámým a nečekaným. V Holiday Scout nabízíme převážně ženám jiný způsob, jak po Indii cestovat. Doporučujeme vám udělat krok mimo vyšlapané cesty a zažít všechny výhody cestování v malých skupinách s podobně smýšlejícími ženami. Zakuste a sdílejte zážitky a vzrušení z objevování prostředí, které je bezpečné, pohodlné a relaxační.

A je zde mnohem více ☺.

Holiday Scout je průvodce pro vaše vlastní výlety v severovýchodní Indii, v regionu, který mluví jednotným a jasným hlasem pro rovnost žen a mužů. V severovýchodní Indii nejsou stejné zvyklosti jako v jiných částech ortodoxní Indie (např. domluvené sňatky či nižší postavení žen ve společnosti). V severovýchodní Indii je narození dcery hojně oslavováno, dívky studují jako chlapci ve školách, mnohdy mohou získat vyšší vzdělání a být kariérně úspěšnější. A to vše v atmosféře míru a tolerance.

Pokud vás příspěvek zaujal a vyvolal zájem o oblast severovýchodní Indie, jsme rádi. Chcete-li se dozvědět více o této části Indie a o Holiday Scout, neváhejte navštívit naše stránky a náš blog.

 

Objednat předplatné