Poznejte nový ráj - severovýchodní Indie

03. 12. 2015


Oblast severovýchodní Indie je stále neprozkoumaný ráj. Známý je také pod názvem sedm sester, region zahrnuje sedm států na kopci, přičemž každý z nich má výrazné kulturní dědictví, etnikum a jazyk.

Z historického hlediska byl severovýchod vždy nejvíce izolovanou částí Indie, ale v současnosti již toto neplatí. Bohatá rozličnost, jedinečná přírodní krása a barevné festivaly domorodců nyní přitahují zvídavé cestovatele z celého světa, kteří rádi jezdí do tohoto zapadlého koutu země.

Hraniční stát Arunachal Pradesh má magické kouzlo, které láká návštěvníky, aby obdivovali jeho nádhernou faunu a flóru, ochutnali vynikající místní kuchyni a seznámili se se svědky náboženské tradice. Zhruba 13 % populace státu jsou oddaní stoupenci tibetského buddhismu, kteří se usadili z velké části v okolí duchovního centra v Tawangu.

Tawangský klášter, založený v roce 1680 našeho letopočtu, je největší tibetský buddhistický klášter v Indii. Sídlí ve městě Tawang v nadmořské výšce 3300 metrů a je hypnotizující buddhistickou citadelou pro kulturní studia a domovem 450 buddhistických mnichů. Stupeň otevřenosti, která existuje na těchto nejposvátnějších útočištích, a dostupnost mnichů bydlících v klášteře může inspirovat v každodenní praxi nadšence jógy a meditace či zpěváky manter.

Indie je rozsáhlá země díky své historii, náboženství a kulturní rozmanitosti. Cesta do této země slibuje pravidelná setkání s něčím neznámým a nečekaným. V Holiday Scout nabízíme převážně ženám jiný způsob, jak po Indii cestovat. Doporučujeme vám udělat krok mimo vyšlapané cesty a zažít všechny výhody cestování v malých skupinách s podobně smýšlejícími ženami. Zakuste a sdílejte zážitky a vzrušení z objevování prostředí, které je bezpečné, pohodlné a relaxační.

A je zde mnohem více ☺.

Holiday Scout je průvodce pro vaše vlastní výlety v severovýchodní Indii, v regionu, který mluví jednotným a jasným hlasem pro rovnost žen a mužů. V severovýchodní Indii nejsou stejné zvyklosti jako v jiných částech ortodoxní Indie (např. domluvené sňatky či nižší postavení žen ve společnosti). V severovýchodní Indii je narození dcery hojně oslavováno, dívky studují jako chlapci ve školách, mnohdy mohou získat vyšší vzdělání a být kariérně úspěšnější. A to vše v atmosféře míru a tolerance.

Pokud vás příspěvek zaujal a vyvolal zájem o oblast severovýchodní Indie, jsme rádi. Chcete-li se dozvědět více o této části Indie a o Holiday Scout, neváhejte navštívit naše stránky a náš blog.

 

Apatani Woman, Ziro.JPG
Brokpa Hut near Tawang
Hanging Bridge, Pasighat.JPG
Kastong Monastery, Dirang.JPG
Khinmey Monastery, Tawang
Monpa Farm Woman, Tawang
Sange Tsering with Konyak Man
Sela Lake.JPG
Tawang Monastery.JPG

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket