Spolupracujeme 08. 10. 2022 PDF Tisk

Poznejte centrum tradiční Ájurvédské medicíny v Resortu Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina, oáza klidu v srdci Vysočiny je již řadu let známá jako místo, kam se lidé uchylují z uspěchaných všedních dní za odpočinkem a uvolněním v jedinečném Ájurvédském pavilonu. Vedle nedotčené přírody a klidu, lekcí jógy a rozsáhlého wellness je Svatá Kateřina dlouhodobě známá jako centrum tradiční indické medicíny – Ájurvédy.

Poznejte centrum tradiční Ájurvédské medicíny v Resortu Svatá Kateřina

Co je to Ájurvéda?

Ajurvéda je celostní léčebný systém, který se vyvinul v Indii přibližně před 5 000 lety. odlišnýpřístup k léčení než západní medicína. Nerozlišuje mezi prevencí a léčením. Ajurvéda se předevšímspíše, než na jednotlivé symptomy zaměřuje na dosaženíudržení rovnováhy našich životních energií. Bere v úvahu vše, co člověka ovlivňuje: životní prostředí, zdravá strava, pohyb, duševní i duchovníživot. To vše pomáhá na cestě k dosažení vnitřní rovnováhy. Ajurvéda pomáhá přírodě podporovánímharmonie mezi jedincempřírodou prostřednictvím životarovnováze podle přírodních zákonů.

 

Autentická Ájurvéda ve Svaté Kateřině

Odborným garantem ájurvédských programů v Resortu Svatá Kateřina je indická síť ájurvédskýchterapeutických zařízení Kairali s klinikami po celém světě. Kairali Ayurvedic Group dohlíží nejen na odbornost personálu, ale i na produkty, kterými jsou terapie prováděny. Oleje, byliny, čaje i koření jsou vyrobeny v jihoindické Kerale, kolébce ájurvédy, ve vlastní Kairali továrně specializované na čistě ájurvédské produkty vysoké kvality.

Resort Svatá Kateřina se tak řadí mezi největší centra ájurvédské medicíny na světě a jediné centrum autentické Ájurvédy v Čechách.

Vyškolený m indických lékařů, terapeutů a kuchařů nabízí komplexní péči během ajurvédských programů certifikovaných indickou ájurvédskou klinikou Kairali:

Panchakarma
Ájurvéda Omlazení
Ajurvéda Beauty
Ájurvéda pro ženy
Ájurvéda záda bez bolesti
Ájurvédské hubnutí

 

Každý z nabízených ájurvédských programů Abhyanga, Pada Abhyanga, Shirodhara apod. obsahuje kombinaci masáží, které jsou pro daný pobyt nejvhodnější. hem masáží zažijete nejen blahodárné dotyky maséra, ale také účinky speciálních bylinných olejů, dovážených přímo z Indie. Během áurvédského pobytu se můžete těšit na 1 až 2 ájurvédské procedury s terapeuty denně, dále pak 3x denně ájurvédskou stravu od ájurvédského kuchaře, odpočinek a podle zvoleného programu také na lekce jógy, meditace, pránájámy a jóga nidry.

 

Odborný Ájurvédský tým

Ájurvédský tým zahrnuje tři lékaře Dr. Sanjay Das, Dr. Nimi RageshKumar a Dr. Venu PanickerNadeesan. Každý ájurvédský pobyt zahrnuje konzultace s ájurvédským lékařem, který po posouzení zdravotního stavu upraví program přímo na míru klienta . Tým obsahuje také certifikované ájurvédské terapeuty, kteří pečují o klienty při ajurvédských terapiích.

Zažít tradiční ájurvédskou medicínu se vším všudy bez návštěvy Indie může každý, přímo v České republice. Zaujala vás nabídka garantovaných ájurvédských pobytů ve Svaté Kateřině ? Těšíme se na vás!

 

Zdroj: Resort sv. Kateřina

www.katerinaresort.cz

Objednat předplatné