Powerjóga pro současnou dobu

05. 01. 2016


Powerjóga je vyjádřením síly pravidelně praktikovat, zaměřit pozornost na jemné pocity, které nejenom při praxi jógy cvičící vnímá. Že se tělo prorýsuje, zpevní a zformuje, je až sekundární význam praxe. Prvotní je koncentrace a objevení své vnitřní síly, dělat vše s odpovědností k sobě nezávisle na ostatních.

Učitelů powerjógy je na světě mnoho a každý, ač principy powerjógy jsou stejné, se různí svým přístupem a také energií, kterou do jógové praxe vkládají. Je příjemné, když se nepoužívá „kopírák“, přes který by lekce powerjógy vznikaly. Osobitost, schopnosti a teoretické a praktické vědomosti tvoří každou lekci jedinečnou a svobodnou. Ásanová praxe (cvičení) je vylaďována pránájámou, koncentračními a relaxačními technikami pro vybalancování celého powerjógové praxe. Jen pouhé cvičení by přineslo přepětí, a tak zjemňující techniky dotvářejí harmonii celé lekce.

Sestavy z ásan, které se v powerjóze různě modifikují, dle potřeby klienta, intenzivně budují v těle teplo, které je třeba pro fyzickou očistu, stejně jako pro mentální pročištění od emocí, myšlenek a stresu. Teplo pomůže v účinném protažení svalů celého těla a ovlivní orgány, orgánové soustavy, lymfu a hormony. Fyzické tělo jak na povrchu, tak především uvnitř je dobře a systematicky trénováno. Cílem je kondice, ale její trénink je prováděný na základě kvalitního soustředění se na dech, stáčení pozornosti dovnitř a respektování těla i mysli. Nejde o výkon, ale o vědomou práci, kterou zvládnou jak začátečníci, tak pokročilí, kteří svou cestu vyjadřují právě ve schopnosti soustředit se a nalézat spojení sebe sama s ásanou, tělem a dechem jako „jedno“.

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket