BLESKOVĚ
Power jóga 05. 01. 2016 PDF Tisk

Powerjóga pro současnou dobu

Powerjóga je vyjádřením síly pravidelně praktikovat, zaměřit pozornost na jemné pocity, které nejenom při praxi jógy cvičící vnímá. Že se tělo prorýsuje, zpevní a zformuje, je až sekundární význam praxe. Prvotní je koncentrace a objevení své vnitřní síly, dělat vše s odpovědností k sobě nezávisle na ostatních.

Powerjóga pro současnou dobu

Učitelů powerjógy je na světě mnoho a každý, ač principy powerjógy jsou stejné, se různí svým přístupem a také energií, kterou do jógové praxe vkládají. Je příjemné, když se nepoužívá „kopírák“, přes který by lekce powerjógy vznikaly. Osobitost, schopnosti a teoretické a praktické vědomosti tvoří každou lekci jedinečnou a svobodnou. Ásanová praxe (cvičení) je vylaďována pránájámou, koncentračními a relaxačními technikami pro vybalancování celého powerjógové praxe. Jen pouhé cvičení by přineslo přepětí, a tak zjemňující techniky dotvářejí harmonii celé lekce.

Sestavy z ásan, které se v powerjóze různě modifikují, dle potřeby klienta, intenzivně budují v těle teplo, které je třeba pro fyzickou očistu, stejně jako pro mentální pročištění od emocí, myšlenek a stresu. Teplo pomůže v účinném protažení svalů celého těla a ovlivní orgány, orgánové soustavy, lymfu a hormony. Fyzické tělo jak na povrchu, tak především uvnitř je dobře a systematicky trénováno. Cílem je kondice, ale její trénink je prováděný na základě kvalitního soustředění se na dech, stáčení pozornosti dovnitř a respektování těla i mysli. Nejde o výkon, ale o vědomou práci, kterou zvládnou jak začátečníci, tak pokročilí, kteří svou cestu vyjadřují právě ve schopnosti soustředit se a nalézat spojení sebe sama s ásanou, tělem a dechem jako „jedno“.

 

Objednat předplatné