BLESKOVĚ
Power jóga 01. 11. 2010 PDF Tisk

Powerjóga pomocníkem zdraví!

Power jóga pomocníkem zdraví!   Pravidelné dýchání, cvičení jógy a vnímání správného zapojování a drženi těla během cvičení power jógy rozvíjí stabilitu a sílu celého organismu. Power ...
Powerjóga pomocníkem zdraví!

Power jóga pomocníkem zdraví!

Pravidelné dýchání, cvičení jógy a vnímání správného zapojování a drženi těla během cvičení power jógy rozvíjí stabilitu a sílu celého organismu. Power jóga je velice prospěšná proti problémům s inkontinencí díky pravidelnému tréninku svalů pánevního dna a učení se vědomému ovládání těchto svalů. Tato vědomost a pravidelný trénink zlepšuje i procesy trávení a vylučování. Pohyby, které power jóga provádí, jsou vhodné pro rozproudění energie, uvolnění stagnující energie v těle a jednotlivých oblastech, aktivaci orgánů a nastolení jejich správného fungovaní. Jednotlivými pozicemi power jóga harmonizuje endokrinní systém a vyrovnává tak hladinu hormonů v těle. Člověk vyhledává power jógu z důvodu zlepšení fyzické, ale i psychické kondice, avšak tajná řeč pravidelného cvičení power jógy (jakékoliv jógy), se stává postupně tím, co připoutává ke cvičení. Začnete se cítit lépe, tělo a hlava se pravidelným cvičením ásan, řízeným dechem a různými jógovými technikami pročišťují a vy pociťujete záplavu energie a pohodou. Dostáváte se dovnitř sebe samých a užíváte si klid, který zhloubky promlouvá.

Napovrch cvičení power jógy krásně prokresluje svalový korzet, udržuje stabilní váhu, nebo při intenzivnějším cvičení, například stylu vinyasa, účinně prohlubuje metabolismus a pálí tuky. Člověk se stává vůči sobě citlivějším a postupně vyhledává pro sebe věci, prostředí, jídlo, které mu neberou energii a naopak mu umožňují naplno být.

Na podzim a v zimě podpora imunity a energetického toku, na jaře účinné detoxikační a hubnoucí prostředky a techniky, v létě kondici. Na tom všem můžete pracovat, budete-li alespoň 2x týdně cvičit power jógu, věnovat se řízení svého dechu a kontrolovat sebe sama. Tak začněte s týmem Energy studia a Power Yoga Akademie.

Vašek Krejčík

Objednat předplatné