BLESKOVĚ
Power jóga 16. 07. 2012 PDF Tisk

Powerjóga HOT a příjemné teplo

Blahodárné účinky jógy pro tělo i mysl jsou ověřeny praxí starou více než 5000 let. Každý si může vybrat svůj styl. Někdo upřednostňuje klidnější tempo, pro jiného jsou efektivnější dynamické či silov...
Powerjóga HOT a příjemné teplo
Blahodárné účinky jógy pro tělo i mysl jsou ověřeny praxí starou více než 5000 let. Každý si může vybrat svůj styl. Někdo upřednostňuje klidnější tempo, pro jiného jsou efektivnější dynamické či silovější formy cvičení. Václav Krejčík, zakladatel Power Yoga Akademie, přichází s novinkou: hubněte a detoxikujte v kombinaci tepla a pohybu v powerjógových ásanach. Teď je správný čas začít powerjógu HOT v Energy Studiích. 
„Účinné cvičení powerjógy ve vyhřáté místnosti zbavuje tělo toxických látek a především zlepšuje kondici. Je vhodná pro všechny, kteří chtějí zažít sílu energie, dát si do těla, nebo se pořádně zapotit“, představuje novinku Václav Krejčík, instruktor powerjógy.  Sestavy ásan nejsou tak dynamické vzhledem k okolnímu teplu, ale i přesto se jedná o účinný trénink celého těla. Tato speciální lekce powerjógy je vhodná pro detoxikaci, hubnutí a zlepšení imunity organismu. Svaly se účinně protáhnou a klouby se uvolní. Současně s tím dochází k budování svalové i mentální síly. Lekce probíhá v místnosti vyhřáté na 30-35 ºC se zvýšenou vlhkostí vzduchu. 
Proč cvičit powerjógu v teple? 
„Teplo podporuje detoxikaci každého buňky a celého organismu Má příznivé účinky na pročištění lymfatického systému, stejně jako pomáhá rychlejší regeneraci organismu od únavy a napětí,“ vysvětluje Václav Krejčík, podle něhož je teplo také výborné pro méně ohebné lidi, kteří se chtějí protáhnout, nebo pro sportovce a lidi, kteří jsou unaveni. Jelikož se jedná o příjemnou teplotu, která se podobá letním teplotám, mohou absolvovat tuto hodinu i lidé, kterým nevyhovují vysoké teploty.
Jak teplo působí na naše tělo? 
Powerjóga HOT začíná působit od vnitřku směrem ven. Je to elixír, který oživuje každou buňku a endokrinní žlázy a pohání je k jejich rovnováze. Dochází ke zlepšení rozsahů v pozicích, uvolnění kloubů a dobrému prokrvení celého těla. Teplo příjemně prohřeje organismus, povzbudí ho k větší aktivitě a uvolní svalově kosterní systém. Jedná se o intenzivní trénink síly a ohebnosti, navíc silný vliv na očistu a zdraví umocňuje pocení během cvičení.
Cvičení powerjógy HOT není vhodné pro lidi s kardiovaskulárními onemocněními, těhotné ženy a děti. Během, před i po cvičení je doporučováno dodržovat dostatečný pitný režim. Celý den pijte vodu v dostatečném množství. Na lekci si vezměte svůj ručník a minimálně 1 litr neslazené vody. 
Lekce probíhají v Energy Studiích HEAVEN.  Jejich vedení se ujímají: Vašek Krejčík, Jakub Šamberger a Katka Bílková. Lekce trvají 60 minut. 
Více o novém programu naleznete na www.energystudio.cz. 
Text zpracovala: RHA agency

Objednat předplatné