Power jóga 10. 01. 2011 PDF Tisk

Powerjóga - 1. díl seriállu o druzích jógy

    Pro začátek roku jsme pro vás připravili nový seriál o józe „Základní přehled stylů jógy“, se kterými se můžete setkat v různých jógových, wellness a sportovních centrech. Cvi...
Powerjóga - 1. díl seriállu o druzích jógy

Pro začátek roku jsme pro vás připravili nový seriál o józe „Základní přehled stylů jógy“, se kterými se můžete setkat v různých jógových, wellness a sportovních centrech. Cvičení jógy je určené pro všechny zdravé lidi. Každý, kdo půjde cvičit, by měl zvážit svůj zdravotní stav a dle toho se rozhodnout, jaký druh jógy zvolí. Je možné vybírat si z klidného, nebo dynamického přístupu k pozicím jógy, z tradičního, nebo současného pojetí jógy.

Powerjóga – je řazena mezi dynamické styly jógy. Jednotlivé pozice se střídají v rytmu dechu a dosazují se do Pozdravu slunci (súrja namaskár) A nebo B. Cvičení powerjógy rozvíjí pružnost, sílu a uvolnění. Pravidelným cvičením zlepšíte pohybový systém (svaly budou pružné a pevné, navíc štíhlé), srdečně-cévní a dýchací systém, podpoříte imunitu a produkci hormonu (endokrinní systém). V rámci powerjógy se naučíte správně držet tělo, prorýsujete jej a také zhubnete (při pravidelném cvičení). Celý systém powerjógy je zaměřený na trénink hlubokého svalového stabilizačního systému, a tak jeho jednotlivé části, jako jsou pánevní dno, břišní svaly, vzpřimovače páteře, podstupují pravidelný trénink, a zlepšují tak celkový stav fyzického těla. Nejenom o tréninku těla je powerjóga. Velkým přínosem cvičení powerjógy je mentální a psychické uvolnění. Zbavíte se stresu, napětí, učíte se relaxovat a odpočívat. Řízeným dýcháním kvalitně oživujete celé fyzické i mentální tělo, učíte se koncentrovat a občas se vydáte i k jednoduchým meditacím. Powerjóga je komplexní přístup k člověku, kterému když se odevzdáte, budete postupně objevovat svá zákoutí. Pomůže vám na cestě sebepoznávání. Buď můžete jenom cvičit a neřešit nic víc, nebo postupně budete přibírat k základnímu cvičení i všechny další pravidla klasické jógy. Pataňdžaliho systém jógy je základním principem každého jógového přístupu, a tak jsou obsažena tato pravidla i v powerjóze.

Powerjóga je určená všem, kteří chtějí cvičit a trénovat. Není vhodná pro děti a těhotné ženy.

Redakce JÓGA DNES

Objednat předplatné