Power jóga 05. 10. 2015 PDF Tisk

Power jóga, jóga pro život!

Od roku 2002 se power jóga postupně šíří celou Českou a Slovenskou republikou. Za tu dobu urazila kus cesty.  Jedná se komplexní jógový přístup, ve kterém se uplatňují všechny nacionále jógové praxe.

Power jóga, jóga pro život!

Od roku 2002 se power jóga postupně šíří celou Českou a Slovenskou republikou. Za tu dobu urazila kus cesty. Už se nejedná jen o pouhopouhé cvičení. Jedná se komplexní přístup k životu s důrazem na dynamické provádění jednotlivých ásan v krátkých sestavách, které je založené na správném držení těla, ovládání a práci pánevního dna a hlubokého stabilizačního systému páteře. Bez řízeného dechu by power jóga nebyla kvalitním fyzickým, ani mentálním tréninkem a tak plný jógový dech, nebo dech udždžají jsou základními pilíři cvičení ásan v rytmu pozdravu slunci. Power jóga nejdříve zaměstná fyzické tělo, přes které upoutá cvičícího a řekne mu: „Zpotíš se a vytrénuješ tělo, zhubneš!“ Tím power jóga plní jedno z mnoha přání a očekávání, se kterými se lidé vypravují power jógu vyzkoušet.

Power jóga – aktivní způsob relaxace

Tím, ale cesta power jógy nekončí. Řízeným dechem, ásanami, koncentračními a relaxačními technikami, základními pravidly Pataňdžaliho systému jógy (jama, nijama, ásany…) působí na redukci napětí a stresu. Její vliv je nezanedbatelný. Je způsobem aktivní relaxace a vědomého pročištění mysli (i těla), což je dalších z blahodárných účinků power jógy. Detoxikuje organismu, propojuje dech a pohyb na základě principů zdravého pohybu, zlepšuje srdeční a dechovou činnost, harmonizuje endokrinní a imunní systém, redukuje napětí a stres, učí přemýšlet o tom, jak se člověk chová k sobě samému i k okolí na základě jednoduchých instrukcí instruktora v lekci power jógy:

Nesoutěžte, nedosahujte výkonu, ale respektujte své tělo a možnosti při cvičení, mějte trpělivost a plynule dýchejte! Nechte si čas a mějte vytrvalost, abyste se v ásanách dobře cítili. Každá ásana je správná tehdy, nebolí-li vás nic. Nenalhávejte si, že musíte vše zvládnout a být nejlepší. Ciťte svůj dech, své tělo a nechte se unášet na vlně dechu. Nespěchejte a nechtějte být, jako sousedka vedla vás. Každý jste individualitou a jděte si svojí cestou powerjógy. V každý okamžik víte o svém dechu, řídíte ho a věnujete svoji pozornost sobě. Objevujete sami sebe. Stačí jen dýchat, nechat si čas pro užití si svého dechu a jeho kontrolu. I mimo podložku si můžete být vědomi svého dechu, a to je základ pro vědomí sebe sama.

To je hlas power jógy, který tlumočí odborně trénovaný instruktor power jógy. Aniž by návštěvník lekce power jógy věděl, že právě tato slova jsou základními pravidly každého cvičení jógy (osmistupňový Pataňdžaliho systém jógy) dozvídají se stejná pravidla a dodržují stejné zákonitosti, jako v ostatních stylech jógy.

Power jóga pomáhá

Power jóga pomáhá lidem ve všedním životě, aniž by je prudce směřovala k sektářství. Nechává jim volnost a umožňuje cítit radost, kterou každý projevuje jiným způsobem. Power jóga je příjemnou průvodkyní, ze které člověk může čerpat energii a naučí-li se jít s ní ruku v ruce, může zlepšit kvalitu svého fyzického zdraví a psychického života!

 

Objednat předplatné