Rozhovory s osobnostmi 05. 12. 2014 PDF Tisk

Pohled do duše instruktora 2

Nové tváře JÓGAVIRTUAL.CZ: Lucie Salgová, Petra Duspivová, Veronika Ševčíková, Marek Petráček a Daniela Dušková připravili nové videa pro prosinec až únor 2015! 

Pohled do duše instruktora 2

Přinášíme vám nové rozhovory s instruktory jógy, kteří pro vás připravují nová videa na www.jogavirtual.cz. Inspirujte se jejich odpověďmi a cvičte s nimi jógu on-line. 

Otázky 

1. Jóga je slovo skloňované v mnoha významech. Hovoří se o jednotě, stylech, o správné a nesprávné józe, zmiňována jsou různá pravidla a doporučení. Co je jóga pro tebe?

2. Kdybys měl/a doporučit jógu svému příteli, co bys mu řekl/a?

3. Co máš na józe rád/a?

4. Nač je zaměřená a pro koho určená tvá lekce pro Jóga Virtual?

5. Na jakých webových stránkách se o tobě zájemci dozvědí více?

 

Lucie Salgová 

1. Jógou je pro mne vše, v čem jsem plně přítomna. Nejen fyzicky, ale i myšlenkami. Dobře znám ty chvíle, kdy si naplánuju relax v sauně či na kosmetice, ležím a rádoby odpočívám a přitom mi hlavou běží myšlenky na nedodělaný projekt v práci či nevyžehlené prádlo. O to úžasnější je pocit, když nějakou činnost vnímám každou buňkou těla.

2. Prostě přijď! ☺

3. Fascinuje mne to spektrum, které jóga nabízí. A nemluvím teď jen o stylech jógy. Líbí se mi to, že jógu si můžete přijít „jen“ zacvičit. Protáhnout, posílit tělo. Díky józe ale také můžete zklidnit mysl, obrátit pohled do svého nitra,  lépe se naladit na vlastní tělo, spojit se s ním. Jóga vás může zavést k otázce bytí, smyslu života. Můžete praktikovat meditace, dechová cvičení. Celkově změnit svůj životní postoj, přesvědčení.

4. Jedná se o lekce vitální jógy, ve kterých se zaměřuju na lymfu, hormonální systém a energii těla, soulad našich vnitřních procesů v těle.

5. Mé lekce probíhají v Energy Studiích v Praze a vše najdete na www.energystudio.cz

 

Marek Petráček

1. Jóga pro mě znamená být sám sebou, dýchat, žít, blížit se možnostem lidského potenciálu… Jóga je život.

2. Pokud chceš změnit svůj život, zlepšit ho, tak jóga je ten pravý nástroj.

3. Svobodu, dech, kontakt s lidmi... To, že si v ní každý najde to své.

4. Pro ty, kdo rádi zkouší nové věci, kdo se nebojí a mají rádi zábavu. Akrojóga je ten nejlepší způsob jak létat, překonat svůj strach, naučit se komunikovat a důvěřovat.

5.  www.letsacro.cz

 

Daniela Dušková

1. Jóga je pro mě nejen životní styl, ale i báječná forma pohybu, které buduje sílu i flexibilitu stejnou měrou.

2. Určitě bych doporučila akrojógu. Důvodů je spousta… Chceš se při cvičení bavit? Chceš poznat skvělé lidi? Překonat vlastní strach? Dát si  pořádně do těla a naučit se něco nového? Nezáleží kolik ti je, nebe kolik měříš, akrojóga je vhodná pro každého, ale pozor, vytváří se na ní závislost :)

3. Mě nejvíce zaujaly dynamické styly jógy. Jsem instruktorem aštangy a akrojógy. Zejména akrojóga mě teď zcela naplňuje. Je to unikátní styl, spojující jógu, akrobacii a thajskou masáž. Buduje vzájemnou důvěru, komunikaci, týmovou práci. Učí nás překonávat vlastní limity, buduje silné a pružné tělo hravou formou.

4. Na Jóga Virtual najdete ukázku akrojógy. Je určená komukoliv, kdo chce zkusit něco nového.

5.  www.letsacro.cz

 

Veronika Ševčíková

1.Jóga je jen jedna a pravidelnou praxi, to každý objeví ve svém nitru.  Tak to bylo i u mě :) Jóga už navždy bude součástí mého života, je to moja velká ❤ láska.

2. To co jim vždy říkám :) je to ráj! Pojďte si to vyzkoušet a už nikdy nepřestanete.

3. Že je každý den jiná, že díky ní poznávám sebe sama a zároveň mi přivedla do života množství zajímavých lidí, přátel a učitelů. Za to všechno jsem jí velmi vděčná.

4. Moje sekvence vinyasa jógy jsou určené klientům, kteří již ovládají jógové asány a dechové techniky. Právě jejich spojením 'vinyasami' jsou propletené moje dynamické lekce, po kterých se budete cítit krásně nabití pozitivní energií a radostí.

5. www.energystudio.cz

 

Petra Duspivová

1. Jóga je pro mě radost, harmonie, pohyb, relaxace, ale také inspirace, výzva a způsob života.

2. Řekla bych jednoduše: „Vyzkoušej jógu, budeš příjemně překvapen!" a pozvala bych ho na nějakou svou lekci.

3. Na józe mám ráda, všechno, co mi dává… Zastavení, zklidnění, radost, energii, pružnost a sílu jak tělesnou tak duševní.

4. Lekce na Jóga Virtual jsou určené pro všechny, kdo rádi v klidu plují na vlně svého dechu. První sekvence je zaměřená na variace bojovníka 3, (na rozvíjení pozice úcty andženeásana, vírabhadrásana 3) a druhá na varianty bojovníka 2 (virabharásana 2), na otevření a uvolnění kyčlí (pozice půlměsíce, pozice holubího krále).

5. Moje stránky se „stále“ připravují. Stačí ale napsat moje jméno (Petra Duspivová) do vyhledávače google a najdete o mě více informací, rozvrh lekcí, fotky i plánované jógové akce, pobyty a zájezdy.

 

Videosekvence nových instruktorů Jóga Virtual naleznte v průběhu prosince až února na www.jogavirtual.cz. Všichni předplatitelé časopisu Jóga Dnes, stejně jako členové Energy Studií Praha mají přístup k databázi on-line videí zcela ZDARMA.

 

Pořiďte si své předplatné časopisu JÓGA DNES a čerpejte výhody

 

  • -jd- 
  • zdroj foto: Samphotostock.cz 

Objednat předplatné