BLESKOVĚ
Meditace 22. 04. 2021 PDF Tisk

Oslavme Den Země!

My a Země nejsme odděleni, jsme jedním. Uvědomme si tu nádhernou péči a množství darů, kterých se nám denně od Matky Země dostává, a vzpomeňme si, kdy jsme pro Zemi udělali něco sami. Je načase začít i dávat, a ne jenom brát.

Oslavme Den Země!

Pokud pečujete o Zemi, pečujete i o sebe
Když nahlédnete hluboko do svého nitra, tak zjistíte, že Zemí jste vy sami. Nejsme odděleni, není to životní prostředí a já, není to Země a já. Bez Země bychom nebyli, ona je naší opatrovnicí, živitelkou, oporou, a ne nadarmo ji Indiáni nazývají Pachamamou neboli Matkou Zemí.

Uvědomte si ten krásný fakt, že Zemí jste i vy a že pokud pečujete o sebe, tak pečujete i o svou Zemi. Všichni chceme být zdraví a žít v krásném a harmonickém prostředí, to se nám ale nepovede, pokud se Matce Zemi budeme odcizovat. 

Výživa přichází z náručí Země
Zapomínáme na to, že naše těla jsou zemská, že jsou Zemí vyživena a čím blíže jí jsme, tím zdravější a plnější energie se stáváme. Jíme stravu, která vzešla z náruče Matky Země, pijeme čistou vodu, dýcháme čerstvý vzduch, vnímáme slunce lechtající nás na nose, cítíme vůni květin, slyšíme zpěv ptáků a zurčení vody v potocích, můžeme vidět barevnost motýlích křídel a pozorovat změny, kterými příroda prochází. Cítíte tu naprostou svobodu a jednotu zároveň? Vše je v pořádku, jsme součástí nádherného života. A na co jsme tedy zapomněli? Na vděčnost. Je načase začít dávat, a ne jenom brát.

Čím více odpojení jsme, tím hůř se nám žije
Když se vzdalujeme od Matky Země, stáváme se nemocnými. Ať chceme sebevíce, tak strava, která pochází z laboratoří, nám zdraví zkrátka nedá. Nejsme roboti, jsme lidé a naše tělo je se Zemí propojeno a jednou se do ní navrátí. Jsme nemocní, protože jsme se Zemi odcizili, protože jíme jídla, která pocházejí z továren, pijeme vodu plnou chemikálií, nerespektujeme cykly přírody a většinou ani ty své vnitřní. Trávíme mnoho času zavření v bytech a kancelářích, kdy místo abychom otevřeli okno, pustíme klimatizaci. Vidíte se v tom? Tak pomyslete na to, že vše lze změnit. Pokud chcete, tak to dokážete, pokud nechcete, najdete výmluvu. Je to jen na vás.

Chceme všecko a hned
Hamtáme, chceme víc a hned. Honíme se za pocitem štěstí a blahobytu a vůbec si neuvědomujeme, jak tím Zemi zatěžujeme. Vymysleli jsme plno vychytávek, které nám měly usnadnit práci a dát více času, ale jak ten čas trávíme? Napojeni na on-line svět a odpojeni od svých životů. 

A to je krok číslo jedna. Chcete-li změnit svět, musíte nejdříve změnit sebe. Můžete se rozčilovat nad tím, jak to dneska ve světě vypadá, jak se vše ničí a znečišťuje, ale pokud s tím nedokážete nic udělat, tak si akorát přivádíte špatné spaní. A tím nemyslím to, abyste začali situaci ignorovat. Vůbec ne! Jen se zaměřte na to, co můžete pro Zemi vykonat vy sami. Kolik odpadu vytváříte? Kolik jídla vyhodíte? Kolik času trávíte venku? V jakém prostředí žijete? A to je jen malý začátek obrovské cesty k znovunalezení a napojení se na Matku Zemi.

Velká učitelka
Země dává život, stabilitu, jistotu a učí nás, že nic není stejné a že je v pořádku, když se naše životy změní. Nelze žít stejný život pět let za sebou, vždyť víme, že stojatá voda smrdí. Pozorováním cyklů Země nastává uvědomění toho, že život proudí, že energie je všude kolem nás. Že vše se proměňuje, umírá a rodí, že žádný květ není stejný a že tulipán nezávidí krásu sněžence. Že beruška se nesnaží stát žížalou a že si tvorové přírody nevezmou od Matky Země více, než potřebují. 

Pohár trpělivosti se značně naplnil
Země nás nesoudí, neřekne: „Ty jsi špatný, tak tobě teď nedám najíst.“ Bere nás všecky stejně a miluje nás i přes všechny škrábance a kopance, které jí dáváme, stejně jako matka miluje své dítě, které ji přes noc několikrát skope z postele. Ovšem pohár trpělivosti se značně naplnil a i milující maminka má nervy stále jen jedny.

Probuďte se – meditujte
Je načase se probudit. Znovu se spojit s nádhernou silou Země a začít s ní žít více v souladu. Meditujte, věnujte se své mysli a poznávejte pravdu o sobě samých. Dejte si čas a poznejte hluboké propojení se Zemí. Hodně z nás chce duchovně růst a vznášet se na růžových obláčkách. Ale zapomínáme, že život, který žijeme, je v hmotném těle a že se nás stav naší nádherné modré planety týká a dotýká. Nejde o to utéct v meditaci ke hvězdám, ale vyřešit si své bolístky, poprosit Matku Zemi o výživu a podporu a zjistit, čím mohu já sám/sama přispět k lepšímu zítřku.

Nezapomeňte na krásná slova: „Thich Nhat Hanha.“ („Léčení lidí jde ruku v ruce s léčením Země.“)

Přeji vám krásný Den Země

L.

  • autorka: Lenka Petrikovičová
  • @lp_angel_soul
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné