Pomůcky na jógu 10. 07. 2016 PDF Tisk

Jógový zápisník, jógové tričko a taška se sílou Hanumana

Exklusivní jógový zápisník, nátělník, tričko na jógu a taška na jógu, to je nová kolekce JÓGAMARKETu, jejíž hlavním motivem je hinduistický bůh Hanuman. A proč Hanuman? Objevte jeho sílu.....

Jógový zápisník, jógové tričko a taška se sílou Hanumana

Syn boha větrů tváří v tvář oceánu

Hanuman, syn boha větrů (Váju) a jeho ženy Andžány, celý život věrně sloužil svému panovníkovi, králi Rámovi. Jednoho nešťastného dne nepřátelé zajali a unesli Rámovu ženu Sítu. Tehdy se Hanuman rozhodl, že prohledá třeba celý svět, aby ji Rámovi přivedl zpět. Urazil dlouhou cestu – a na jejím konci stanul před nekonečným oceánem. A najednou cítil, že už nemůže dál. Tváří v tvář oceánu, na konci svých sil, zůstal naprosto ochromen…

Skok, který rozhodl
Hanumanovo vojsko v údivu sledovalo svého velitele, překvapené jeho náhlou nerozhodností a bezvládností. Ta ale netrvala dlouho. Věrnost a oddanost Rámovi v něm vzbudily novou, dosud nepoznanou sílu – a on oceán přeskočil. Sítu našel a svůj úkol splnil.
Takovou moc má víra, o tom je mytologický příběh boha Hanumana.

Mytologie na podložce
V indické mytologii je Hanuman považován za nesmrtelného, hluboce oddaného a statečného boha s podobou opice. Je to symbol transformace a sebeobětování pro službu vyššímu.
Jeho odkaz pro nás? Když rozšíříme svoje vědomí, půjdeme dál za hranice vlastního myšlení a vnímání a zapomeneme na pohodlí, objevíme novou cestu a nové vlastní možnosti.
Pozice provaz (hanumanásana) ztělesňuje všechny tyto kvality stejně jako pozice andženeásana (pozice úcty, bojovníci 3) vyjadřující zrození z Andžány.

Můžete dělat, pro co se rozhodnete. Jen si věřit
Jóga v nás buduje vnitřní sílu. Buduje v nás uvědomění, že vždy můžeme dělat to, pro co se rozhodneme. Jen je důležité věřit si, nezávisle na ostatních. Vědět, že tu změnu zvládneme. Vlastní silou.

Objevte v sobě i vy sílu hinduistického boha Hanumana. Boha, který na kraji nekonečného oceánu jen na chvíli zaváhal – a pak skočil. Věřil si i ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Udělejte i vy něco víc, něco jinak!

Každému z nás do života přicházejí různé překážky. Někdy nám dochází energie, abychom šli za svými sny nebo prostě jen zvládali běžné denní povinnosti. Chybí nám energie, vůle a odhodlání dělat věci naplno. Sami v sobě se ztrácíme a hledáme záchytné body, které by nám pomohly jít dál.

Naše nabídka: Symbol, který vás podrží
Silný duch a víra spolu s otevřeným srdcem ovládly život, činy a myšlenky bájného boha Hanumana.
Jako připomínku jeho odkazu – a také Mezinárodního dne jógy 2016 – máme pro vás kolekci, ve které najdete tílka, trička, tašku i jógový zápisník, vše s vyobrazením této mytologické postavy. Podívejte se, vybírejte, je to na vás. Stačí kliknout na www.jogamarket.cz.  

Hodně pevné vůle při cvičení i v životě!

-jd-

 

Objednat předplatné