Domov jako talíř blog 08. 02. 2019 PDF Tisk

Homo Sapiens – nejdůležitější domácí ingredience

Domov je jako talíř, záleží jen na vás, co si na něj dáte. Navařte si doma útulno. Kuchaři jste vy. A všechny potřebné ingredience najdete doma. S chutí pojďme na věc.

Homo Sapiens – nejdůležitější domácí ingredience

MUŽ TRENÝRKOVÝ A ŽENA ELASTICKÁ

Nevím proč, ale s příchodem domů se člověk začne měnit v jiné bytosti. On i Ona. V české kotlině se nám rozmohl takový nešvar: Muž trenýrkový a Žena elastická.

Muž, hned jak odemkne vstupní dveře, začne odkládat. Boty a klíče u vchodu. Kalhoty na postel nebo na zem. Domovem se začne procházet osoba ve spodním prádle.

Zatímco u ženy je to jinak. Její oblečení často odpovídá spolubydlícím a délce vztahu s nimi. Žena po příchodu domů začne vrstvit. Tvoří a kombinuje prapodivné modely, např. přiléhavé barevné cosi, neboli elasťáky, v kombinaci s vytahaným tričkem, které je jí líto vyhodit.

Doporučení: Nenoste doma oblečení, které jste se rozhodli odložit a už nenosit „mezi lidi“, protože právě ti, se kterými sdílíte domácnost, jsou v životě ti nejdůležitější. Omezte doma promenádu ve spodním prádle. Schovejte si kouzlo vašeho těla a krásné krajky pro intimní chvíle s partnerem. Doma choďte v modelu přitažlivém, slušivém a pohodlném.

Co když vaše domácí oblečení může za to, že váš sexuální život není podle vašich představ?

Proč by to mělo partnera s vámi bavit, když se váš domácí model nelíbí ani vám? 

LIDÉ V RÁMU

Fotografie jsou emoce v rámu a také vám pomáhají „značkovat“ si svoje teritorium domova. Společná rodinná fotografie všech členů domácnosti, kde se usmíváte, je krásným ujištěním, že sem patříte a jste zde vítáni. Sdělujete prostoru: zde žijí šťastní lidé. Pokud máte domácího mazlíčka, vyfoťte se i s ním. Fotografie velmi účinně zvyšují (ale – pokud nejsou zvoleny správně – i snižují) vaši osobní energii. Jedna krásná společná fotografie může mít zcela zásadní vliv na váš život.

A nezapomeňte, že fotky dětí nepatří do ložnice, protože tím byste oslabovali vaši partnerskou roli a posilovali vaše působení v rodině především a výlučně jako rodič. Nebo opravdu chcete, aby potomci dohlíželi na váš milostný život? Vystavené fotky vašich rodičů vás mohou oslabovat úplně stejně.

Doporučení: Nejlepší místa pro vystavení rodinných fotografií jsou např. u jídelního stolu nebo na chodbě, tedy v místě příchodu a odchodu z domova.

Jaké fotky máte doma vystavené? Jak se na nich osoby tváří? Jsou to pouze fotky dětí, nebo i vás a partnera?

JMÉNA NA ZVONKU

Zvonkem si pomyslně vymezujete své území. Je to symbol ochrany a označení vašeho teritoria. Pokud je váš zvonek nefunkční, tak jste pro svět jakoby neviditelní. Lidé se vám nemohou dozvonit, příležitosti k vám nemohou přijít. Neplatí to jen pro pošťáka, ale i v partnerství. Pokud je na zvonku bytu partnerů uveden jen jeden z páru, tak ten druhý bude pro svět neviditelný.

Doporučení:Pokud domov sdílí rodina, je dobré, když je na zvonku za všechny uvedeno např. Jahodovi. Bude tak jasné, že tu všichni členové domácnosti mají své místo a jsou zde vítáni. Pokud by na zvonku bylo pouze Jahoda, mohla by být role pana Jahody příliš silná a zbytek rodiny by byl „neviditelný“.

Kdo u vás na zvonku skutečně bydlí? Je váš zvonek vůbec funkční?

 

 

Objednat předplatné