BLESKOVĚ
O životě 10. 01. 2022 PDF Tisk

Naše intimita aneb láska k nám samotným

Aktuální situace kolem koronaviru posunula naše hranice v různých oblastech. Změnili jsme postoj k přírodě, k nakupování, ale to, co vyzařujeme, nejvíce ovlivňuje postoj k nám samotným. To, jak o sobě mluvíme a smýšlíme, je prvopočátek i našich vztahů k ostatním kolem nás. Možná jste kolem sebe ale také zaznamenali, že s nástupem koronaviru začala opadávat tabu ohledně sexu, intimity a s tím spojených pomůcek. Sex se stal součástí sebepéče a dopřát si potěšení v podobě rozkoše se pomalu stává jakýmsi rituálem bez studu a stigmat. Do sexu se prostě dostal styl. Jak si takové potěšení s láskou dopřát?

Naše intimita aneb láska k nám samotným

Stylové pomůcky
Toužíte po změně v intimním vztahu s vaším partnerem nebo jste single a přišla by vám vhod nějaká erotická pomůcka? Tak pro vás máme dobrou zprávu. Už nemusíte se studem obcházet kolem obchodu s erotickým zbožím. Tím, že se posunují hranice vnímání vlastní rozkoše, začaly se erotické pomůcky dostávat i do standardních obchodů a značek, např. s oblečením nebo s kosmetikou. A ještě ke všemu si takovou pomůcku můžete pořídit rovnou ve stylovém balíčku třeba s vonnou svíčkou, olejíčkem a pleťovou maskou, který vám pomůže naladit se do té správné nálady a znázorňuje to, že naše wellness chvilka začínající pleťovou maskou může mít přesah až ke chvilce rozkoše. A to je přece hezké, ne?

Stáhněte si appku
Dalším velkým tématem, které dříve bývalo naprostým tabu, je sledování porna. Možná není vůbec od věci se občas něčím naladit. Ale řekněme si to na rovinu, jít na web a kliknout na ty stránky nemusí být pro všechny úplně příjemné. Je to samozřejmě dáno tím, že obsah takových stránek není obecně vnímán úplně pozitivně. Proto v nedávné době začaly vznikat stránky a aplikace zaměřené především na ženy a jejich touhy. Co si budeme povídat, i ženy mají své touhy. Není důvod tyto touhy schovávat a považovat je za nepřípustné. Naopak. Zabrouzdejte na internetu, jistě objevíte webové stránky nebo aplikace se stylovým pornem, kde protagonisté zažívají krásné chvíle, mají před tím třeba chytrou konverzaci a jsou v hezkém prostředí. Narazíte například i na aplikaci, která vám vypráví před spaním takové pohádky pro dospělé. Pokud tedy zůstanete samy doma, můžete se díky těmto kvalitním on-line pomůckám naladit na tu správnou vlnu.

Díky rozkoši se cítíme lépe
To, že se rozkoš dostává do našich základních rituálů v rámci sebepéče, není jen tak. Touto dobou jsme měli více času na to dopřát si domácí wellness a existují statistiky, které dokazují, že rozkoš má pozitivní vliv na stav naší pokožky a na stav našeho mentálního i fyzického zdraví. V reálu to funguje tak, že pokud budete myslet na sebe a dopřávat si to, po čem právě toužíte, vaše tělo vám za to poděkuje ve formě fyzické vitality. Jak se nyní snad všude dočtete, popírání našich emocí je nezdravé. Stejně je tomu s našimi touhami. Nepopírejte je, naučte se je přijmout, a ještě ke všemu si je dopřát. Kdo jiný by vám je měl dopřát než vy sami?

Intimita, sex a rozkoš prostě dostává styl. Vstupuje do naší každodenní rutiny. Boří veškeré mýty a díky tomu v sobě nacházíme sílu si říct o to, co nám dělá dobře. Kolem tohoto tématu se otevírá konverzace všude kolem nás. Ať už jsme v páru, nebo single, všichni máme nějaké touhy a to nejzdravější, co pro sebe můžete udělat, je dopřát si je.

  • autorka: Blanka Smrčinová
  • @blankasmrcinova
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné