BLESKOVĚ
Rozhovory s osobnostmi 21. 05. 2014 PDF Tisk

Nahlédnutí do duše instruktora jógy

Jak se cítí, co je jóga, jejich radosti ......pětice známých instruktorů jógy odpověděla na otázky Jóga Dnes. 

Nahlédnutí do duše instruktora jógy

Jóga Virtual vám představuje pětici instruktorů jógy, kteří připravili pro květnové a červnové dny nové videosekvence jógy a také celé lekce. Nechte se inspirovat a užijte si pohodu domácího cvičení s JÓGA VIRTUAL.

 

Všem instruktorům jsme položili stejné otázky:

 1. Jóga je slovo skloňované v mnoha významech. Hovoří se o jednotě, stylech, o správné a nesprávné józe, zmiňována jsou různá pravidla a doporučení. Co je jóga pro tebe?
 2. Kdybys měl/a doporučit jógu svému příteli, co bys mu řekl?
 3. Co máš na józe rád? 
 4. Nač je zaměřená a pro koho určená tvá lekce pro Jóga Virtual?
 5. Na jakých webových stránkách se o tobě zájemci dozvědí více?

 

Jakub Šamberger, instruktor powerjógy a jógy pro zdravá záda

 

 1. Mám rád dynamické styly, což ale vůbec neznamená, že cvičení musí být rychlé. Plynutí na vlně dechu. Cvičit jógu pro mě znamená být sám se sebou. Tady a teď.
 2. Zkus to a budeš nadšený!
 3. Mám rád volnost, když mě nikdo nesvazuje a neříká mi, že toto jediná cesta, kterou musím jít. A na cvičení samotném mám nejraději šavásanu, ten pocit zklidnění, uvolnění a zastavení.
 4. Moje lekce je zaměřená na uvolnění zad a zpevnění centra těla. Přes své zdravotní problémy jsem se dopracoval k lekcím zaměřeným právě na tuto tematiku. Na pomalé provádění ásan a uvědomování si svého těla v nich.
 5. www.energystudio.cz

 

Katka Bílková, instruktorka powerjógy

 

 1. Klid, pohoda a to doslova. Myslím, že nejde říct, která jóga je ta správná anebo ta pravá. Nebo jóga může být pravá a levá? ☺ Já bych doporučila jógu cvičit, a to styl, který vám vyhovuje, a zároveň nechat ostatní, aby si našli svůj styl, který vyhovuje jim.
 2. Nemám ráda slovo „musíš“, takže bych řekla jen: „Měl bys to zkusit.“
 3. Mám ráda, když si zacvičím sama se sebou, učím se a trénuji nové pozice anebo jen nový přístup k pozici. Ale zároveň mám ráda lekce s lidmi, když jsem ve skupině mezi těmi, kteří přišli za mým přístupem k józe. Na józe mám ráda, že můžu být sama nebo naopak mezi přáteli, a že se stále učím.
 4. Lekce, kterou jsem pro Jóga Virtual natočila, je vhodná jako trénink a určená pro všechny, když se chcete protáhnout a zpotit, protože je celkem dynamická, ale jsou v ní i silové části. Můžete se s ní protáhnout a rozehřát ráno, můžete si ji zacvičit kdykoli během dne.
 5. www.energystudio.cz nebo na Facebooku pod Katka Bílková

 

 

 Naďa Harenčáková, instruktorka powerjógy

 

 1. Jóga se pro mne stala životní náplní osobně i profesně. Napomáhá mi na cestě k nalezení vlastního JÁ, být ve svém vnitřním prostoru, ve svém středu, vnímat přítomný okamžik, být tady a teď. Jóga mi dává radost…
 2. Jóga je cesta, ke které musí dospět každý sám, nelze nikoho nutit, možná jen navést. Současná doba je nakloněna józe, stala se velmi moderní a žádanou. Spousta lidí jde na jógu ze zvědavosti, neví co od ní očekávat, druhá skupina klientů přichází s problémy zdravotními, většinou s bolestí zad. Má slova jsou, pozorujte… ochutnávejte… Jóga je všestranná, má blahodárné účinky nejen fyzické ale i mentální. Pokud ochutnáte, většinou se jóga stává láskou na celý život… J
 3. Na józe mám ráda její možnou laskavost a to, že má SMYSL.
 4. Lekce je určena pro každého, kdo chce s jógou začít, nebo se jen protáhnout.
 5. www.fitjoga.cz

 

Katarína Mikulandová, instruktorka vinyasa jógy a powerjógy

 

 1. Jóga je pre mňa láska, radosť, hra, súcit i porozumenie, spoznávanie a objavovanie stejne tak i stišenie a naslúchanie, je pre mňa pokojom i energiou, vnímaním seba sama i druhých, síla i jemnosť, je to život v každom nádychu a výdychu, v káždej minute.
 2. Choď a skús. J Ak je ten správny čas joga ťa chytí a už nepustí. Ak čas ešte nenastal, nevadí, ona si ťa najde. J
 3. Keď som sama so sebou, mám rada to „ticho“ a je uplne jedno čo cvičím, či energicky a racionálne alebo jemne a intuitívne. Kde som z ľudmi, milujem ich sustredenie a odhodlanie, lahkosť, radosť a úsmev.
 4. Moje krátke sekvencie sú určené pre všetkých, ktorý hladaju vo svojom dni chvílku času pre seba, maju predsatvu čo potrebuju uvolniť či posíliť, chcu si vybrať konkretnu část. A možno nezostane len u jednej :-) Vyberu si ramena a zistia že este možu cvičiť a uvolnit i kyčle. :-) Postupne sa možu dopracovať až k hodinovému programu. J
 5. www.jogaatelier.cz

 

Ladislav Pokorný, instruktor vinyasa jógy a ashtanga jógy

 

 1. Jóga je pro mě cestou vedoucí do hlubin i výšin lidského ducha a vědomí. Kdybych měl vyjádřit jógu jen jedním slovem, tím slovem by byla RADOST!
 2. Odhoď předsudky, vyzkoušej, dýchej a možná to bude láska na první „zacvičeni“ jako u mě. J
 3. Na józe mám rád její univerzálnost a možnosti, které nabízí úplně každému, kdo se jí rozhodne věnovat. Je spirituální i fyzická. Hloubavá i hravá. Je přesně jako my lidé a všichni si v ní mohou najít to své.
 4. Mé lekce na Jóga Virtual jsou určené lidem, kteří preferují spíše dynamičtější formy jógy a nechají se rádi vést svým vlastním dechem. Dech je totiž náš největší přítel.
 5. www.vinyasayoga.webnode.cz nebo na facebooku jako Ashtanga friends CZ

 

www.jogavirtual.cz – pro všechny předplatitele vstup zdarma!

zdroj fotky: Samphotostock.cz 

 

Objednat předplatné