Vitální jóga 12. 07. 2016 PDF Tisk

Menstruační krev jako dar

Ženy si bohužel často neváží své menstruační krve, místo aby si uvědomily, že je zdrojem jejich síly a symbolem jejich plodnosti a ženskosti.

Menstruační krev jako dar

Ženám bylo po celé věky říkáno, že jejich krev je kletbou, a ony se své vlastní krve obávaly. Stále nechápeme, že je naším zdrojem a naší silou. Je potřeba odložit stará přesvědčení a brát ji jako součást naší ženské energie, síly, vnitřní moudrosti a intuice. Přestat ji brát jako něco ošklivého, co nás každý měsíc otravuje a znepříjemňuje nám život ve smyslu, že máme nepříjemné bolesti, musíme používat menstruační pomůcky, nemůžeme jít bez tampónu do bazénu, máme zkaženou dovolenou u moře, musíme omezit aktivní sport či sexuální život atd. Muži často nemají žádnou představu o tom, co se děje, takže je to i pro ně mrzuté období. Věřím, že stojí za to s nimi o tom pohovořit, vysvětlit, co se s námi děje, že je to jen určitá fáze, která opět přejde...

Ženy, jestliže stále krvácíte, buďte moudré a ctěte své tělo a svou menstruační krev, je posvátná. Naše krev je jedním z nejvyšších zdrojů plození. Má velkou moc, je potentní substancí. Pochopení tajemství krve je klíčem ke spojení se zdrojem naší síly a spojuje nás s našimi hlubokými vnitřními znalostmi a moudrostmi.

Zkoumejme tajemství krve jako přirozený proces společného života. Naše tělo a jeho cykly vytvářejí představu života, proměnlivého, takového, jaký je. Tak jako se střídá den a noc, úplněk a novoluní, příliv a odliv, čtyři roční období... Přemýšlejme o mocné síle ženy, kterou díky cykličnosti a daru plodnosti máme. Ženské krvácení je velmi důležitou součástí společnosti. Až ženy pochopí tuto sílu, budou se všechny cítit jako posvátné Bohyně. Může nás to mnohé naučit, neboť v menstruačním procesu leží mnoho klíčů, které přivedou Bohyni zpátky na tuto planetu, zpět k nám samotným.

Menstruační krev je vysoce okysličena, je to nejčistší krev a nese dekódovanou DNA. Možná máte pocit, že je menstruační krev nepříjemně cítit, není to však krev jako taková, ale její kontakt s chemikáliemi v běžných vložkách či tampónech. Samotná menstruační krev voní po železe. Vyzkoušejte alternativní menstruační pomůcky jako vložky, které se dají vyprat, menstruační houbu či kalíšek. Budete šetřit své posvátné tělo, finance i životní prostředí. Dopad na životní prostředí při používání těchto pomůcek je minimální.
Ženy mohou se svou krví dělat mnoho věcí. Pokud chcete mít úrodnou půdu, nejrozkvetlejší zahradu ve městě, zalévejte ji svou menstruační krví ředěnou s vodou. Mějte svou menstruační květinu a každý měsíc ji svou krví zalévejte a ctěte. Pořiďte si svůj menstruační šperk, který noste pouze ve své menstruační fázi na oslavu své plodnosti, daru zplodit nový život na tento krásný svět. Není to omyl, že ženy krvácejí. Je to jeden z největších darů.

Fáze menstruace je obdobím odevzdání se, klidu a míru i pocitů propojenosti se sebou sama. Obdobím duševní pohody, které může představovat příjemnou a vítanou úlevu. Umožňuje nám prohlubovat úroveň našeho prožívání a pocitu propojení s celým vesmírem. K tomu je však potřeba zpomalit a dát těmto schopnostem prostor. Toto období klidu nám nabízí příležitost zároveň s menstruační krví odplavit vše, co v našem těle nechceme mít. Všechny strachy, obavy, úzkosti, zlost či nenávist. Je důležité také nabrat dostatek energie pro následující dynamické období, které ve fázi po menstruaci přichází. Představte si své období menstruace jako noc. Kolik nocí vydržíte nespat? Jednu, možná dvě a už vás nic jiného než odpočinek a spánek nebude zajímat... Stejně tak s menstruací. Pokud nebudeme poslouchat svou cykličnost a nebudeme v tomto období odpočívat jeden, dva, tři cykly, musí zákonitě přijít naprosté vyčerpání, nevysvětlitelná únava, pocit frustrace, stresu atd. Přicházíme tak nejen o svou přirozenou schopnost obnovy sil, ale i o přístup ke své intuici, která nás vede, poskytuje nám inspiraci a přináší pochopení a porozumění. Velmi zajímavé jsou sny, které se nám během menstruační fáze zdají. Zapisujte si je, mohou vám mnohé napovědět...

Menstruace je optimálním obdobím pro sebepřijetí, vzhledem k našemu nedostatku duševní, fyzické i emoční energie. Vede nás k tomu, abychom se konečně přijaly takové, jaké jsme, i se všemi domnělými vadami na kráse a nedokonalostmi! Přijměme se takové, jaké jsme, není co napravovat. Jsme dokonalé takové, jaké jsme.

Od sebepřijetí je pak už jen krůček k tomu naučit se milovat sama sebe. To však jen za předpokladu že menstruaci a její projevy přijímáme, odevzdáme se jí a nesnažíme se nic překonat, oddálit, nebo dokonce odstranit silou vůle a vnějšími prostředky. Přijměme svou menstruaci jako dar plodnosti a moudrosti a své dokonalé ženské tělo jako prostředek ke zplození nové čisté duše na tento svět.

 

 

 

Objednat předplatné