Meditace 01. 12. 2022 PDF Tisk

Meditace na splněná přání

Všichni chceme, aby se naše přání, touhy a sny zhmotnily. Sníme během dne i během noci a celkově snění tvoří velkou část našeho života. Všichni po něčem neustále toužíme a je to velkým pohonem našeho života. Kdybychom nechtěli stále něčeho dosahovat a přitahovat si do života nové pozitivní okolnosti, lidský život by byl velmi prázdný a ztrácel by smysl.

Meditace na splněná přání

Sníme o našich velkých cílech a také chceme, aby se naše přání zhmotňovala. Pro splnění našich snů je potřeba také naše aktivní spoluúčast. Když si například řekneme, že náš velký sen je bydlet ve velkém domě a nic pro splnění našeho snu neuděláme, má velmi malou šanci na uskutečnění. Musíme si za svým snem jít naplno, činit malé kroky, které nás k našemu snu přiblíží, vnímat všechny signály, které se nám život snaží předat a přiblížit nás ke splnění našeho snu. Důležitá je tedy aktivita a vnímavost.

Aby se naše sny plnily, je důležité naše touhy a prosby konkrétně definovat a vyslovit je. Jen tak jim dáme skutečnou podobu a když už v naší hlavě existují, mohou se také začít zhmotňovat. Nezbytné pro jejich splnění je tedy umět si správně přát. Nelze tedy jen naše přání vyslovit a čekat na jeho vyplnění. Je třeba mu dopomoci různými technikami, aby nás vesmír vyslyšel a věci se daly do pohybu. Jednou z nich je i meditace, která nám může velmi efektivně dopomoci zhmotnit naše sny.

Naše sny se pravděpodobně nesplní ihned, ani v nejbližších možných dnech. Samozřejmě závisí na tom, jak velké naše přání je, respektive jak složité se jeho vyplnění nám momentálně zdá. Všechny takové přívlastky si určujeme sami a stejně tak, zda jeho vyplnění bude trvat chvíli nebo mnoho let. Možná si ale ani neuvědomíme, že to co jsme si přáli, do našeho života přišlo. Může mít totiž jinou podobu, kterou jsme momentálně nepoznali, neboť jsme mohli za delší dobu mnoho věcí přehodnotit. Je důležité důvěřovat osudu a to i v případě, kdy konečná podoba zhmotnění snu vypadá trochu jinak. Když budeme hodně vnímaví, možná přijdeme na to, že jsme dostali ještě něco mnohem lepšího a jeho výsledná podoba je pro nás ta nejlepší.

Jak si tedy správně přát a jak s tím může pomoci meditace? Meditaci obecně označujeme za prostředek, kdy se obracíme do našeho nitra a aktuální okamžiku. Meditace nám pomáhá se při neustálém shonu zastavit a navnímat naše tělo, emoce a potřeby. Meditace je proto skvělou příležitostí, kdy si můžeme začít přát a napojit se na vesmírnou energii. Ve chvíli, kdy je naše tělo uvolněné a nic naši mysl nezatěžuje, začíná správný moment na vyslovení našich přání.

Při meditaci se nejčastěji zaměřujeme na náš dech, abychom se lépe udrželi v přítomném okamžiku a myslí nikam neodbíhali. V okamžiku, kdy se naše mysl utiší a vnímáme jen sami sebe a prostor kolem nás, nastává vhodný čas na vyslovení našich přání. Pro začátečníky je určitě vhodnější řízená meditace, která vás celou dobu povede, pomůže vám upadnout do hlubší relaxace a správně vyslovit vaše přání.

Správně formulované přání je základem úspěchu. Vždy by mělo být vysloveno v přítomném čase a během celého rituálu nezapomeňte na projevení vděčnosti! Řízené meditace obsahují zejména různé afirmace, které posloucháte a opakujete. Jsou to afirmace typu: „Jsem velice vděčný, že mám zdravé tělo. Děkuji, že je v mém životě tolik lásky. Jsem tolik rád za to, že mám dobrou práci. Děkuji za skvělou rodinu a přátele.“

Při takové meditaci je prostor i na vyslovení vašeho konkrétního přání, které jako afirmaci několikrát vyšlete do vesmíru. Mluvíme a prociťujeme jej tak, že už v našem životě je a chceme za něho poděkovat. Když se cítíme nejen vděčně, ale i nadšeně nebo vzrušeně, že to, co jsme chtěli, již máme, vznikla velmi silná energie, která se napojí na vesmírnou sílu. A tak siná energie nelze reagovat jinak, než že vaše přání zhmotní, protože vesmír nerozezná mezi tím, co je a co není doopravdy. Vy tomu věříte a vesmír tomu uvěří také.

Taková meditace můžete být někdy velmi silná a plná emocí. Často se dostaví i slzy z tak projevené vděčnosti a radosti, že můžete mít vše, o čem jste snili. V hlavě si představujte svůj sen, jak jej právě prožíváte. Například si sami představuje v tom novém domě, jak se procházíte všemi místnostmi, jaká atmosféra na vás dýchá, čeho se dotýkáte, co cítíte, co slyšíte!

Nezapomeňte zapojovat všechny své smysly, které jsou při meditaci velmi důležité. Vidíte z okna výhled do zahrady, slyšíte zpěv ptáků, cítíte vůni domova? Vizualizujte si všechny detaily a prožijte to právě teď! Může to být velmi silný zážitek a hlavně velmi realistický, až vám z toho naskočí husí kůže. Pak jste na správné cestě a o krok blíže ke zhmotnění svého snu. Meditaci je však důležité pravidelně opakovat, a to klidně každý den na deset minut. Nakonec nezapomeňte poděkovat sami sobě, kolik jste toho pro sebe už udělali, a také vesmíru, který má takovou moc, že vám pomáhá zrealizovat vaše sny.

  • autorka: Mgr. Andrea Kubantová
  • IG: @andy.kubantova
  • foto: Shuttertocks.com

Objednat předplatné