BLESKOVĚ
Spolupracujeme 08. 06. 2020 PDF Tisk

Má smysl používat bio kosmetiku?

Možná jste už našli cestu k přírodní kosmetice, ale zatím jste se příliš nezabývali tím, zda je její složení bio. Zde si vysvětlíme, proč je lepší upřednostňovat právě přípravky v organické kvalitě.

Má smysl používat bio kosmetiku?

Pro bio kosmetiku je charakteristické, že při její výrobě nebyly použity žádné suroviny ošetřené syntetickými hnojivy nebo přípravky proti škůdcům. Ve složení nenajdete žádné chemické konzervanty ani parfemace. Samozřejmostí je netestování na zvířatech.

foto_1_nuspring

Není bio jako bio
Za bio kosmetiku se dají považovat veškeré přípravky, jejichž ingredience z více než 95 % pochází z ekologického zemědělství či kontrolovaného sběru v přísně vymezených lokacích.

Bio kosmetika je to nejčistší, co můžete svému tělu zvenku dopřát. Jelikož se více než polovina obsažených látek vstřebá do krve, je opravdu nezbytné se o složení kosmetiky zajímat.  Je však pravdou, že pojmy „přírodní“ a „bio“ nejsou v oblasti přírodní kosmetiky zcela definovány. Někteří výrobci svůj produkt označí jako „přírodní“ i v případě, že obsahuje jen malé množství rostlinného extraktu.

Nejspolehlivější je tedy řídit se certifikáty. Tam, kde spatříte loga certifikačních organizací, jako je  Ecocert, ICEA, COSMEBIO, Soil Association či české logo CPK, můžete si být jistí, že se jedná o kosmetiku, která splňuje ty nejpřísnější normy a celý proces výroby je pravidelně kontrolován krok po kroku.

foto_3_nuspring

Česká bio kosmetika vede
Právě česká známka CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika) by vás možná měla zajímat nejvíce, protože nákupem české bio kosmetiky s tímto logem podpoříte i lokální značky. Ze známých výrobců má tento certifikát například značka Nobilis Tilia. Když spatříte jejich výrobnu a hlavně rozkvetlou zahradu na okraji Českého Švýcarska, musí vás hned napadnout, že na tomto kouzelném místě prostě nemůže vznikat nic škodlivého. Produkty Nobilis Tilia patří opravdu mezi špičku v oblasti české přírodní kosmetiky. Už od roku 1994 ručně vyrábí svá bio mýdla, pleťové i tělové krémy, přírodní kosmetiku na vlasy, léčivé preparáty, bylinkové čaje i difuzéry a éterické oleje. V aromaterapii je Nobilis Tilia v tuzemsku dokonce průkopníkem.

foto_2_nuspring

Napříč tomu, že má Nobilis Tilia 100% přírodní složení a ještě navíc s certifikací CPK, ceny této bio kosmetiky jsou více než příznivé. Zakoupíte ji v e-shopu Nuspring.cz, kde mimochodem najdete i řadu jiných certifikovaných značek. Provozovatelé tohoto obchůdku pečlivě hlídají složení kosmetiky a vy si tak můžete být jistí, že v jejich přírodní kosmetice nenajdete žádnou škodlivou látku.

foto: archiv společnosti

Objednat předplatné